Artikli ID: 310590 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Kui käesolev artikkel ei kirjelda teie arvutis ilmnenud riistvaraprobleemi, külastage täiendavate riistvara käsitlevate artiklite lugemiseks järgmist Microsofti veebisaiti:
http://support.microsoft.com/ph/1139/et-ee?sid=460
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

KOKKUVÕTE

Artikkel kirjeldab mitmeid aeglase ühendusega seotud probleeme, mis võivad ette tulla Windowsi operatsioonisüsteemi käitavas arvutis, ja pakub variante selliste probleemide lahendamiseks.

LISATEAVE

Järgmises jaotises kirjeldatakse aeglase ühenduse võimalikke põhjusi.

Telefoniliini kesine kvaliteet

Probleemile võivad osutada liinihäired, juhuslikud tõsised katkestused telefoniliini kasutamise ajal või kellegi teise telefonivestluse osaline edastamine. Probleemi lahendamiseks pöörduge oma telefonioperaatori poole ja laske neil telefoniliinid üle kontrollida.

MÄRKUS. Enamik telefonioperaatoreid võtavad tasu kodus osutatavate teenuste eest, kuid mitte väljaspool kodu asuvate ühenduste eest. Küsige telefonioperaatorilt teenuste hinnad.

Muudatused Interneti-teenuse pakkuja (ISP) tegevuses

Saate uurida, kas ISP tegevuses on toimunud muudatusi, kas teie ISP on näiteks liitunud mõne teise ettevõttega või on aeglane ühendus seotud võrguprobleemidega. Võimalik, et peate probleemide lahendamiseks vahetama Interneti-teenuse pakkujat.

Mitu analoogedastuselt digitaalsele ülemineku muundurit arvuti ja ISP vahel

Sellele põhjusele võib viidata see, kui telefoniliini kaudu ei ole ühendus kunagi kiirem kui 28,8 kilobitti sekundis. Probleemi lahendamiseks küsige oma telefonioperaatorilt, millised on ühenduskiirused teie piirkonnas ja kuidas teie seda parandada saate.

Vale või rikutud modemidraiver või mitu modemidraiverit

Sellele probleemile on iseloomulikud sagedased ühenduse katkestused. Probleemi lahendamiseks käivitage arvuti turvare?iimis ja kontrollige mitme modemidraiveri olemasolu modemi-, heli, video- ja mängu-kontrollerites. Kontrollige, et modemidraiver on õige. Kui pole, siis eemaldage praegune modemidraiver ja installige õige.

Keskkonnahäired

Keskkonnahäiretele võivad viidata teistest seadmetest kostvad modemi helid, mis langevad kokku ühenduse aeglustumisega. Näiteks võib modemi heli kosta kõlaritest ja häire võib olla pärit mõnest muust ruumis olevast elektroonikaseadmest. Probleemi lahendamiseks eraldage telefoniliinid muudest juhtmetest. Testige ka seda, kuidas suudab arvuti erinevates ruumides ühenduse luua, kasutades selleks erinevaid telefoniühenduse pistikupesi.

Taustal töötavad programmid

Arvuti võib muutuda aeglaseks, kui käitate taustal programme. Probleemi lahendamiseks kasutage utiliiti Msconfig, et keelata programmid kaustas Käivitus. Taaskäivitage arvuti ja testige ühendust.

ISP tavalised toimingud

Ühendus võib aeglustuda Interneti-kasutuse tipptundidel. Kui ISP paigutab väiksesse kombineeritud ühendusse palju ühendusi, võib klientide tavaline ühenduse kasutus kombineeritud ühenduse suutlikkuse üle koormata. Probleemi lahendamiseks on võib-olla vajalik ISP vahetus.
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Atribuudid

Artikli ID: 310590 - Viimati läbi vaadatud: 31. jaanuar 2012 - Redaktsioon: 1.0
KEHTIB JÄRGMISE LÕIGU KOHTA:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Märksõnad: 
kbenv KB310590

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com