Artikli ID: 310560 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

SISSEJUHATUS

Käesolevas artiklis kirjeldatakse opsüsteemi Windows XP süsteemi konfiguratsiooni tõrkeotsingut süsteemikonfiguratsiooniutiliidi (System Configuration Utility; Msconfig.exe) abil.

Lisateave

Süsteemikonfiguratsiooniutiliit automatiseerib need tõrkeotsingutoimingud, mida Microsofti toodete tugiteenuseid osutavad töötajad kasutavad süsteemi konfiguratsiooniprobleemide diagnoosimiseks. Kui kasutate seda utiliiti süsteemi konfiguratsiooni muutmiseks, saate oma konfiguratsiooniga mitteseotud funktsioonide väljalülitamiseks vastavad ruudud märkida. Seda meetodit kasutades on väiksem võimalus teha süntaksivigu, mis võivad ette tulla tekstiredaktori (nt Microsoft Notepad) kasutamisel. Süsteemikonfiguratsiooniutiliidi käivitamiseks peate olema sisse loginud ülemana või ülematerühma liikmena.

Süsteemikonfiguratsiooniutiliiidi käivitamiseks klõpsake nuppu Start, käsku Käivita, tippige väljale Ava käsk msconfig ja klõpsake nuppu OK.

Süsteemikonfiguratsiooniutiliidi kasutamisel saate hõlpsalt muuta Windowsi konfiguratsioonisätteid, et määrata eelistusi järgmistes failides ja muuta järgmisi sätteid:
 • Fail System.ini
 • Fail Win.ini
 • Fail Boot.ini
 • Käivitusprotsessi ajal laadimiseks määratud programmid (need programmid on määratud käivituskaustas ja registris)
 • Keskkonnasätted
 • Rahvusvahelised sätted
Mis tahes eeltoodud üksuse laadimise takistamiseks arvuti taaskäivitamisel kasutage mõnda järgmistest kahest meetodist.
 • Klõpsake vahekaarti General (Üldist) ja siis märkige valik Diagnostic Startup - load basic devices and services only (Diagnostiline taaskäivitus ? laadi ainult põhiseadmed ja -teenused). Selle valiku puhul laaditakse arvuti taaskäivitamisel seadmedraiverid ja tarkvara interaktiivselt.

  Märkus.Selle meetodi kasutamisel on teatud Microsofti teenused (nt võrgundus (Networking), isehäälestus (Plug and Play), sündmuselogi (Event Logging) ja tõrketeavitus (Error Reporting) ajutiselt keelatud. Samuti kustutatakse jäädavalt kõik süsteemitaaste (System Restore) taastepunktid. Ärge seda meetodit siis kasutage, kui soovite süsteemitaaste tarvis taastepunkte säilitada või kui probleemi väljaselgitamiseks on vaja Microsofti teenuseid.
 • Klõpsake vahekaarti General (Üldist) ja märkige valik Selective Startup (Valikuline käivitamine). Saate valida need failid ja sätted, mida soovite arvutil taaskäivituse järel laadida lubada. Saate märkida mis tahes järgmised valikud:
  • Process SYSTEM.INI File (Laadi fail SYSTEM.INI)
  • Process WIN.INI file (Laadi fail WIN.INI)
  • Load System Services (Laadi süsteemiteenused)
  • Load Startup Items (Laadi käivitusüksused)

  Järgmised sätted on seotud nende valikutega:
  • Kui ruut on märgitud, siis laaditakse arvuti taaskäivitamisel konfiguratsioonifail.
  • Kui märkeruut on tühi, siis arvuti taaskäivitamisel konfiguratsioonifaili ei laadita.
  • Kui ruut on märgitud, ent on hall, laaditakse arvuti taaskäivitamisel siiski teatud üksused sellest konfiguratsioonifailist.
  • Kui märkeruut on tühi, ent on hall, siis pole arvutis konfiguratsioonifaili.
  • Märkeruutu Use Original BOOT.INI (Kasuta algset BOOT.INI) ei saa tühjendada.
  Märkus.Kui tühjendate ruudu Load System Services (Laadi süsteemiteenused), keelate teatud Microsofti teenused (nt võrgundus (Networking), isehäälestus (Plug and Play), sündmuselogi (Event Logging) ja tõrketeavitus (Error Reporting). Samuti kustutatakse jäädavalt kõik süsteemitaaste (System Restore) taastepunktid. Ärge seda ruutu siis tühjendage, kui soovite süsteemitaaste tarvis taastepunkte säilitada või kui probleemi väljaselgitamiseks on vaja Microsofti teenuseid.
Enne tõrkeotsingusessiooni käivitamist saate süsteemikonfiguratsiooniutiliidi abil algatada süsteemitaastetoimingu. Selleks klõpsake vahekaarti General (Üldist) ja nuppu Launch System Restore (Käivita süsteemitaaste). Seejärel saate luua taastepunkti, mille abil saab hiljem arvuti varasema oleku taastada.

Kui soovite, et arvuti taaskäivitamisel ei laaditaks teatud konfiguratsioonifailist konkreetseid üksusi, klõpsake selle konfiguratsioonifaili vahekaarti ja eemaldage märge vastava üksuse, mida te ei soovi arvutil laadida lubada, rea ees olevast ruudust Vahekaartidel SYSTEM.INI ja WIN.INI olevad hallid ruudud näitavad, et need read on süsteemikonfiguratsiooniutiliidi abil ajutiselt eemaldatud.
 • Praegu aktiivselt realt või üksuselt teisele reale või üksusele liikumiseks klõpsake teist rida või üksust või klõpsake üksuste seas liikumiseks nuppe Move Up (Nihuta üles) või Move Down (Nihuta alla).
 • Uue kirje loomiseks mis tahes konfiguratsioonifaili klõpsake nuppu New (Uus).
 • Praegu valitud rea muutmiseks klõpsake nuppu Edit (Redigeeri).
Märkus. Kui eemaldate üksuse või rea ees asuvast ruudust märke, valitakse vahekaardil General (Üldist) valik Selective Startup (Valikuline käivitamine) automaatselt.

Kui olete soovitud muudatused teinud, klõpsake nuppu OK ja kui teil palutakse muudatuste rakendamiseks arvuti taaskäivitada, tehke seda.

Üksikute CAB-failide ekstraktimiseks klõpsake vahekaarti General (Üldist) ja siis nuppu Expand File (Laienda faili).

Kontrollimaks, et kõik konfiguratsioonifailid ja neis failides loetletud üksused on taaskäivitamisel laaditud, klõpsake vahekaarti General (Üldist) ja märkige siis valik Normal startup (Tavapärane käivitamine).

Viited

Windows XP installiprobleemide tõrkeotsingu kohta lisateabe saamiseks klõpsake vastavate Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artiklite vaatamiseks järgmist artiklinumbrit:
308041 Windows XP-s esinevate käivitusprobleemide tõrkeotsingu ressursid (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)
Windows XP puhta buutimise (clean boot) kohta lisateabe saamiseks klõpsake vastavate Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artiklite vaatamiseks järgmist artiklinumbrit:
310353 "Puhasbuutimine" (clean boot) Windows XP-s
Windows XP süsteemitaaste kasutamise kohta lisateabe saamiseks klõpsake vastava Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli vaatamiseks järgmist artiklinumbrit:
306084 Windows XP eelmise oleku taastamine

Atribuudid

Artikli ID: 310560 - Viimati läbi vaadatud: 7. juuni 2013 - Redaktsioon: 3.3
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Märksõnad: 
kbhowto kbtshoot kbenv kbinfo KB310560

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com