Ako používať automatické dokončovanie s príkazového riadku v systéme Windows XP

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 310530 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Súhrn

Tento článok popisuje konfiguráciu systému Windows XP automaticky vyplniť názvy súborov a priečinkov že napíšete do príkazového riadka. Táto funkcia pracuje napísaním riadiaceho znaku, ktorá vyvolá funkciu.

K aktivácii automatického dokončovania

Napríklad, ak chcete zmeniť priečinok Program Files, zadajte CD \pro control_character. Alebo, ak chcete zobraziť obsah v súbore Myfile.txt, môžete zadať typ myf control_character. Ak existujú viaceré priečinky alebo súbory, ktoré sa zhodujú so zadanými znakmi, písanie riadiaci znak znova zobrazí zodpovedajúcu najbližšiu inštanciu. Keď správny priečinok alebo súbor je zobrazená, stlačením klávesu ENTER dokončite príkaz. Ak žiadny priečinok súboru zodpovedá znaky, ktoré píšete, budete počuť pípnutie.

Môžete aktivovať alebo deaktivovať túto funkciu pre počítač, používateľ alebo len počas aktuálnej relácie príkazového.

Ak chcete aktivovať automatické dokončovanie v aktuálnej relácii.

Ak chcete aktivovať automatické dokončovanie pre aktuálnu reláciu príkazového, zadajte cmd/f. Potom zadajte CTRL + D na dokončenie názov priečinka alebo CTRL + F na dokončenie názov súboru.

Ak chcete deaktivovať automatické kompletný, typ cmd/f: off.

K aktivácii automatického dokončovania natrvalo

Dôležité Tento oddiel, metóda alebo úloha obsahuje kroky, ktoré vám povedať, ako upraviť databázu registry. Avšak, môžu spôsobiť vážne problémy ak databázu registrov upravíte nesprávne. Preto sa uistite, že ste postupovali správne. Doporučujeme zálohovať databázu registrov skôr, ako zmeníte jej hodnoty. Potom, môžete obnoviť databázu registrov, ak sa vyskytne problém. Ďalšie informácie o zálohovaní a obnovení databázy registrov nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v Microsoft Knowledge Base:
322756 Ako zálohovať a obnovenie databázy registry v systéme Windows
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na tlačidlo Spustiť, typ regedit, a potom kliknite na tlačidlo ok.
 2. Umožniť automatické dokončovanie pre počítač, vyhľadajte a kliknite na tlačidlo Nastavenie procesor kľúč.
 3. Umožniť automatické dokončovanie pre aktuálneho používateľa, vyhľadajte a kliknite na tlačidlo Uprednostnené procesor kľúč.
 4. Pre dokončenie názov priečinka, dvakrát kliknite na CompletionChar hodnota. Zadajte hexadecimálny ovládací znak, ktorý chcete použiť.

  Napríklad, ak chcete používať kláves TAB ako riadiaci znak, riadiaci znak je 0x9 (typ 9 ako hodnota; Windows konvertuje ju šestnástková). Ak chcete použiť rovnaké kontrolné znaky, ktoré použijete na relácii jedného príkazu, zadajte 0x4 CTRL + d a 0x6 CTRL + f. Istého riadiaceho znaku môžete použiť pre priečinok a dokončovanie názvov súborov.
 5. Dokončovanie názvov súborov, kliknite dvakrát na PathCompletionChar hodnota. Zadajte hexadecimálny ovládací znak, ktorý chcete použiť.

  Napríklad, ak chcete používať kláves TAB ako riadiaci znak, riadiaci znak je 0x9 (typ 9 ako hodnota; Windows konvertuje ju šestnástková). Ak chcete použiť rovnaké kontrolné znaky, ktoré použijete na relácii jedného príkazu, zadajte 0x4 CTRL + d a 0x6 CTRL + f. Istého riadiaceho znaku môžete použiť pre priečinok a dokončovanie názvov súborov.
 6. Ukončite Editor databázy Registry.
Ak zapnete túto funkciu v počítači, funkcia je k dispozícii všetkým užívateľom. Však môžete deaktivovať funkciu pre jednotlivých používateľov, alebo môžete použiť rôzne riadiace znaky pre daného používateľa ako uplatnené na počítač. Užívateľských nastavení prednosť nastavenie počítača.

Ďalšie informácie

Všimnite si nasledujúce rozdiely medzi zložky a dokončovanie názvov súborov:
 • Funkciu súbor názov dokončenie funguje na priečinky aj pretože funkcia vyhľadá úplnú cestu a zápasy proti názvy súborov a priečinkov.
 • Ak používate súbor-dokončenie riadiaci znak príkazu, funguje len s priečinkami (napríklad CD alebo RD príkaz), prehľadávajú iba názvy priečinkov.
 • Funkciu priečinka ukončenie zápasy len proti názvy priečinkov. To umožňuje funkciu priečinka ukončenie rýchlejšie hľadaním priečinka ako súbor názov completion funkcie ak tam sú súbory a priečinky s zodpovedajúce struny.

Vlastnosti

ID článku: 310530 - Posledná kontrola: 21. marca 2013 - Revízia: 4.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB310530 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 310530

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com