Riešenie problémov s konfliktami zariadení pomocou Správcu zariadení

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 310126 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok obsahuje kroky, ktoré môžete použiť na riešenie problémov hardvéru konfigurácie pomocou Správcu zariadení. Preskúmať a zmeniť konfigurovateľné softvér zariadenia môžete použiť správcu zariadení. Všimnite si, že ak vaše hardvérovom zariadení používajú prepojky kolíkov alebo dip prepínače, musíte nakonfigurovať zariadenie manuálne.

DALSIE INFORMACIE

Ak chcete spustiť Správcu zariadení:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, a potom kliknite na tlačidlo Ovládací Panel.
 2. Kliknite na tlačidlo Výkon a údržba, a potom kliknite na tlačidlo Systém.
 3. Kliknite na tlačidlo Hardvér kartu a potom kliknite na Správca zariadení.

Informácie o odstraňovaní problémov

 • Ak sa vyskytne problém so zariadením, je uvedený v hardvéri strom. Aj problém zariadenie má symbol, ktorý označuje typ problém:

  • Čierny výkričník (!) v žltom poli označuje zariadenie je v stave problém. Všimnite si, že zariadenie, ktoré je v problém štát môže fungovanie.
  • Problém kód vysvetľujúcu problém sa zobrazí na zariadenie.
  • Červené "X" označuje zariadením so zdravotným postihnutím. Je zakázané zariadenie zariadenie, ktoré fyzicky prítomný v počítači a je náročné zdrojov, ale nemá ovládač pre chránený režim naložené.
  • Modrá "i" biely pole na zariadenie prostriedku v počítači vlastnosti naznačuje, že Použiť automatické nastavenia funkcia nie je vybratý pre zariadenie a že manuálne bol vybratý zdroj. Všimnite si, že to neznamená Uveďte problém alebo zdravotne štátu.
  • Zelená otáznik "?" v Správcovi zariadení znamená, že je nainštalovaný kompatibilný ovládač pre toto zariadenie, uvádzajúce možnosť, že všetky funkcie nemusia byť dostupné. Všimnite si, že sa to vzťahuje iba na Windows Millenium Edition.
  POZNÁMKA: Niektoré zvukové karty a videoadaptéry nesmú hlásiť všetky zdroje, ktoré budú používať systém Windows. To môže spôsobiť Device Manager Ak chcete zobraziť len jedno zariadenie konfliktu alebo žiadne konflikty vôbec. Táto sa môže overuje vypnutie zvukovej karty alebo pomocou ovládača standard VGA ovládača videa či konflikt je vyriešený. Všimnite si, že je to známy problém s S3 zobrazovacie adaptéry a Sound Blaster 16-bitový zvuk karty alebo zvukové karty, ktoré používajú Sound Blaster emulácie Sound Blaster kompatibilitu.
 • Keď kliknete dvakrát konkrétneho zariadenia v Správcovi zariadení, vidíte hárok vlastností. Hárok vlastností má Všeobecné kartu.

  POZNÁMKA: Niektoré zariadenia môžu mať iné karty okrem Všeobecné kartu. Nie všetky hárky vlastností mať rovnaké kariet; niektoré zariadenia môžu mať Zdroje na karte Ovládač na karte a Nastavenia kartu, alebo niektorých ich kombinácia.

  V hornej časti hárka vlastností neexistuje popis zariadenie. Po kliknutí na tlačidlo Zdroje kartu okna stredný karte udáva typy zdrojov, ktoré sú k dispozícii pre vybraté zariadenie.

  Obsahuje zoznam Schránka v spodnej Konfliktných zoznam zariadení. Tento zoznam uvádza konflikt s kódom chyby.
 • Poznámka Použiť automatické nastavenie začiarkavacie políčko. Ak Systém Windows úspešne zistí zariadenie, toto políčko je začiarknuté, a zariadenie by malo pracovať správne. Avšak, ak je prostriedok nastavenia sú založené na základnú konfiguráciu <n>(ak <n> je ľubovoľné číslo od 0 do 9), môže byť potrebné zmeniť Konfigurácia výberom rôznych základnú konfiguráciu z zoznam. Ak nie je najmä konfigurácie chcete pre zariadenie uvedený ako základnú konfiguráciu, je možné kliknutím <b00></b00></n></n>Zmena
  Nastavenie
  tlačidlo manuálne upraviť Zdroj hodnoty.

  Napríklad, ak chcete upraviť nastavenie vstupno-výstupný rozsah:
  1. Kliknite na tlačidlo Použiť automatické nastavenie kontrola políčka zrušte.
  2. Kliknite na tlačidlo Zmeniť nastavenie.
  3. Kliknite na vhodné vstupno-výstupný rozsah pre zariadenie.
POZNÁMKA: Vypnutie zariadenia Správca zariadení, kliknite pravým tlačidlom na zariadenie a potom kliknite na tlačidlo Vypnúť.

Ak problém pretrváva, budete musieť obráťte sa na výrobcu počítača alebo dosky o tom, ako získať a nainštalovať aktualizáciu systému BIOS pre váš počítač.

Dodatočná podpora

Ďalšie informácie o kódov chýb, ktoré sú generovaných Správcom zariadení, kliknite na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
310123 Vysvetlenie kódov chýb generovaných Správcom zariadení
Ďalšie informácie o riešení problémov s konflikty prostriedkov pomocou Správcu zariadení v systéme Windows XP získate po kliknutí na nasledovné čísla článkov databázy Microsoft Knowledge Base:
283658 Ako spravovať zariadení v systéme Windows XP
244601 Riešenie problémov s neznámymi zariadeniami uvedenými v Správcovi zariadení
Ak ste boli schopní vyriešiť váš problém pomocou krokov, ktoré sú ustanovené v tomto článku, ďalšie riešenie problémov Pomocníka nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://support.Microsoft.com/default.aspx


Pomocníka pre zariadenie problémov v systéme Windows Vista, navštívte nasledujúce webovú stránku Microsoft:

Vlastnosti

ID článku: 310126 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kbhowto kbsetup kbtshoot kbmt KB310126 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:310126

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com