Pridáva podporu pre viac ako osem LUNs, Windows Server 2003 a Windows 2000

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 310072 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Dôležité Tento článok obsahuje informácie o tom, ako upraviť databázu registry. Presvedčte sa, či chcete zálohovať register pred úpravou je. Uistite sa, že viete, ako obnoviť databázu registry, ak sa vyskytne problém. Ďalšie informácie o zálohovaní, obnovení a úprave databázy registry získate po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
256986 Popis databázy registry systému Microsoft Windows
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje podporu pre veľký počet číslam logických jednotiek (LUNs) v systéme Windows Server produkty. Keď konfigurujete server s viac než ôsmimi LUNs, dodávateľa hardvéru musí byť zapojené v plánovaní a konfigurácie. Môže existovať niekoľko rôznych spôsobov, ako dosiahnuť konfiguráciu chcete; dodávateľa hardvéru je najlepšie vybavené poskytnúť potrebné informácie. Tento článok nie je určený na byť all-inclusive, pretože rozličných implementácií, môžete použiť dodávateľa hardvéru. Obráťte sa na výrobcu hardvéru chcete zistiť, či a ako hardvér podporiť viac než osem LUNs. Windows Server produkty podporu až do výšky:
 • 8 autobusy jeden adaptér
 • 128 cieľové ID na jednej zbernici
 • 255 LUNs za cieľová Identifikácia

DALSIE INFORMACIE

Upozornenie Ak databázu registry upravíte nesprávne pomocou editora databázy Registry alebo pomocou inej metódy, môžu nastať vážne problémy. Tieto problémy môžu vyžadovať preinštalovanie operačného systému. Spoločnosť Microsoft nemôže zaručiť, že je možné vyriešiť tieto problémy. Úpravu databázy registry na vlastné riziko.

Terminológia používaná v tomto článku

 • Host Bus Adapter (HBA): To je radič, ktorý je pripojený k pamäťovému zariadeniu. To môže byť radič SCSI alebo Fibre, pretože obe topologických môže podporovať viac než osem LUNs.
 • Ukladacie zariadenie: Toto je radič v poli HBA prikladá. Je to zariadenie, ktoré ovláda jednotky.
 • Veľké LUN: Toto je bežne používaný pojem pre prax podporných viac než osem LUNs.

Systém Windows NT 4.0

Veľké LUN podpora bola pridaná k Windows NT Server 4.0 Service Pack 4 (SP4) a novší service pack. Táto funkcia pracuje iba vtedy, ak pridružených skladovacie zariadenia podporujú SCSI SPRÁVA LUNS príkaz. Po nainštalovaní SP4 alebo novší, možno budete musieť manuálne pridať nasledovnú hodnotu databázy registry:
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\DriverName\Parameters\LargeLuns

Hodnota by mala byť hodnota REG_DWORD s údajovou hodnotou 0x1.
Všimnite si, že DriverName je názov ovládača, pre ktoré chcete zapnúť podporu veľkých LUN. Toto spôsobí všetkých HBAs, ktoré sú kontrolované špecifikované vodičovi mať veľké LUNs zapnuté. Upozorňujeme tiež, že "LargeLUNs" je množné číslo.Spoločnosť Microsoft odporúča Windows NT 4.0 Service Pack 6a (SP6a) pre systém Windows NT 4.0 založená serveroch, ktoré používajú LargeLuns.Ďalšie informácie o problémoch s Windows NT 4.0 a LargeLun podporu, kliknite na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
245637Niektoré veľké LUN čísla nie sú k dispozícii na počítač

Systém Windows 2000 a novšie

Systém Windows 2000 podporuje veľké LUNs, ale metóda umožňujú závisí na vykonávanie hardvéru a ovládačov. Ak ukladacie zariadenie správy HiSupport bit v jeho štandardné vyšetrovanie údajov, Windows automaticky umožňuje veľké LUNs bez nutnosti akejkoľvek položky ručne databázy registry. Obráťte sa na dodávateľa hardvéru určiť, ak ukladacie zariadenie hlási HiSupport bit. Hardvérové ovládače môžu tiež povoliť veľké LUN podporu počas ich inštalácie rutiny.

Ak hardvér nie zostava HiSupport bit alebo ovládače neumožňujú veľké LUN podpora položku manuálna databázy registry je potrebná. Táto funkcia pracuje len v prípade, že skladovacie zariadenia podporujú SCSI SPRÁVA LUNS príkaz. Všimnite si, že úpravy databázy registry, aby veľké LUNs si vyžaduje podrobné znalosti prístrojmi identifikácie hardvéru a položky databázy registry; Toto je najmenej preferovaný spôsob. Pre ďalšie informácie prosím kontaktujte dodávateľa hardvéru. Postupujte nasledovne nakonfigurovať položku vyžaduje databázy registry:
 1. Nájsť Identifikácia hardvéru ukladacie zariadenie. Nájsť Identifikácia hardvéru:
  1. Spustite program Regedit.exe, vyhľadajte a kliknite na nasledovné miesto:
   HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\SCSI
  2. Disk a skladovacích zariadení, ktoré sú vymenované systém sú uvedené. Úložné zariadenie, na ktorom chcete zapnúť LargeLUNs by sa mala zobraziť v zozname začína s Disku & Ven_. Názov ukladacieho zariadenia by mal byť rozoznateľné po Disku & Ven_ text.
  3. Nájsť Identifikácia hardvéru pre riadne ukladacie zariadenie, otvorte rôznych Disku & Ven_ klávesy na zobrazenie rôznych inštancií úložné zariadenia. Hodnoty označené FriendlyName s opisom vpravo sa zobrazí v časti každej inštancii.
  4. Po vyhľadaní ukladacie zariadenie, dvakrát kliknite na hardwareID pre jeden z názvy inštancií. To je zvyčajne uvedené pod FriendlyName hodnota.
  5. Údaj hodnoty zoznamy Identifikácia hardvéru ukladacie zariadenie. Často sú uvedené viaceré identifikácie hardvéru. Kopírovať len jeden z týchto identifikácie hardvéru. Presvedčte sa, či chcete skopírovať len časť hodnoty po "SCSI\" do schránky.

   POZNÁMKA: Môže existovať niekoľko hardware identifikátory pre toho istého zariadenia. To sa vyskytuje, pretože zariadenie môže byť zistený rôznymi spôsobmi pre rôzne firmvéru revízie toho istého zariadenia. Možno budete musieť vyskúšať každý z rôznych hardvérových IDs v nasledujúcich krokoch. Ak máte akékoľvek problémy s touto, obráťte sa na výrobcu hardvéru skladovacie zariadenie.
 2. S Identifikátorom hardvér z predchádzajúcich krokov postupujte ďalej zapnúť podporu veľkých LUN pre vhodné skladovacie zariadenie:
  1. Vyhľadajte a kliknite na nasledujúci kľúč databázy registry:
   HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\ScsiPort\SpecialTargetList
  2. Na Upraviť ponuku, ukážte na Nové, a potom kliknite na tlačidlo Kľúč.
  3. Nový kľúč s názvom Nový kľúč # 1 je vytvorený. Kliknite pravým tlačidlom myši Nový kľúč # 1, a potom kliknite na tlačidlo Prilepiť Ak chcete prilepiť Identifikácia hardvéru, ktorý ste skopírovali skôr.

   POZNÁMKA: Pravým tlačidlom myši Nový kľúč # 1 zobrazuje aj Premenovať príkaz, ktorý môžete použiť na pokus prilepte údaje znova, ak Nový kľúč # 1 nie je správne štátu.
  4. Keď vytvoríte nový kľúč, vytvorte novú hodnotu DWORD s názvom LargeLuns s hodnotou 1.

   POZNÁMKA: "LargeLuns" je množné číslo.
 3. Reštartovať počítač.

Problematiky súvisiacej s manuálnym povolením podpory veľkých LUN

Duplicitné diskov sa môže objaviť po zapnutí veľké LUN podporu. Tento problém môže nastať, ak ovládač HBA umožňuje podporu veľkých LUN proprietárnu spôsobom spojený s položku manuálna databázy registry. Problém sa vyskytuje, ak funkcia Windows LargeLuns a HBA LargeLuns funkcia sú povolené.

Ak nie je prítomný, logické jednotky 0 SPRÁVA LUNS príkaz sa nemôže odoslať do cieľového zariadenia. Windows enumeruje len osem logické jednotky, ak aj ďalšie jednotky sú prítomné v diskového poľa. Podpora veľkých konfiguráciách, čas, ktorý je potrebné určiť veľkosť konfigurácie potreba minimalizovať. Pretože počet logických jednotiek môže byť rovnako vysoká ako 255 na niektorých systémoch, veľa času môže byť vynaložené pri zasielaní vyšetrovanie príkazy na non-existent logické jednotky.Konzultovať výrobcu hardvéru o rôznych parametrov, ktoré sa majú použiť s hardvérom najmä.

Hoci Windows prístup k veľkým LUNs, môže byť iné premenné prostredia, ktoré je potrebné brať do úvahy.Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
277222Systém nemusí spustiť pri vytváraní veľký počet logických jednotiek a objemy
Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
208173Duplicitné LUN 0 Ak kľúč LargeLuns databázy registry zapnutá

Dodatočné parametre pre kľúč SpecialTargetList

Pre systém Windows 2000 a neskôr, existuje niekoľko ďalšie parametre, ktoré môžete použiť podľa SpecialTargetList kľúč. Sú to:
 • SparseLun -Umožniť nesúvislých LUN zoznam.
 • OneLun -Len scan LUN nula.
 • LargeLuns -Zariadenie podporuje viac ako sedem LUNs.
 • SetLunInCdb -Zariadenie vyžaduje LUN v CDBs, ktoré mu boli zaslané.
 • NonStandardVPD -Zariadenie podporuje VPD 0x83, ale nie 0x80.
 • BinarySN -Zariadenie vráti binárne sériové číslo.
Tieto kľúče sú kontrolované v poradí, v ktorom sú uvedené; informácie na každej úrovni je logicky "OR'ed" s tým z predchádzajúcej úrovne.

Vlastnosti

ID článku: 310072 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kbinfo kbmt KB310072 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:310072

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com