Jak nakonfigurovat aplikaci Internet Explorer používat FTP PORT i režimu PASV v systému Windows 2000

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 309816 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje, jak nakonfigurovat aplikaci Internet Explorer použít režim portu protokolu FTP (File Transfer Protocol) a režimu PASV.

FTP podporuje dva způsoby. Jed Standard (nebo aktivní) a pasivní (nebo "pasv"). Standardním režimu klient FTP odešle PORT příkazy k serveru FTP. V pasivním režimu klient odesílá PASV příkazy k serveru FTP. Tyto příkazy jsou zasílány přes kanál příkazů FTP.

Klienti FTP ve standardním režimu musí nejprve navázat připojení k portu TCP 21 na serveru FTP. Toto připojení vytvoří kanál příkazů FTP. Klient odešle PORT příkaz přes kanál příkazů FTP, pokud klient FTP potřebuje pro příjem dat, jako je například seznam složek nebo souborů. Na PORT příkaz obsahuje informace o který port FTP klient obdrží data. V režimu PORT serveru FTP vždy odešle data z portu TCP 20. FTP server musí otevřít nové připojení ke klientovi, když posílá data.

Klienti FTP v pasivním režimu spustit také vytvořením připojení k portu TCP 21 na serveru FTP, vytvoření kontrolního kanálu. Když klient odešle PASV příkaz přes příkazový kanál, otevře na server FTP ephemeral portu (od 1024 do 5000) a instruuje klienta FTP vyžadovat přenos dat z tohoto portu. FTP server pomocí dočasných portů jako zdrojový port pro přenos dat na požadavek odpoví. V takovém případě není nutné vytvořit nové příchozí připojení ke klientovi FTP serveru FTP.

Budete muset změnit režim používaný klientem FTP, v závislosti na konfiguraci brány firewall na FTP klienta nebo serveru. Aplikace Microsoft Internet Explorer 5 a novější podporují standardní i pasivním režimu.

Změna režimu klient FTP aplikace Internet Explorer

Změna režimu klient Internet Explorer FTP:
  1. Spusťte aplikaci Internet Explorer.
  2. Klepněte na tlačítko Možnosti Internetu v Nástroje nabídka.
  3. Klepněte Upřesnit na kartě.
  4. Klepněte na tlačítko Povolit zobrazení složek pro servery FTP.
Aplikace Internet Explorer je aktivním režimu FTP klient při výběru Povolit zobrazení složek pro servery FTP možnost (bez ohledu na to, co Použít pasivní režim FTP Možnost říká).

Aplikace Internet Explorer může být povolena pro klient FTP v pasivním režimu, pokud zrušíte zaškrtnutí tohoto políčka.

Poradce při potížích

Řada bran firewall přijímat nová připojení prostřednictvím externího rozhraní. Tato připojení jsou zjištěny bránou firewall jako pokus o nevyžádané připojení a proto klesne připojení. Klienti FTP ve standardním režimu se v tomto prostředí nefungují, protože FTP server musí provést požadavek na nové připojení klienta FTP.

Správci bran firewall nebudou chtít používat servery PASV FTP, protože FTP server může otevřít jakékoli dočasné číslo portu. Přestože Internet Information Server (IIS) 4.0 a Microsoft Internet Information Server 5.0 použít výchozí dočasný rozsah portů 1024 až 5000, mnoho serverů FTP je nakonfigurován s dočasný rozsah portů 1024 až 65535. Konfigurace brány firewall, které umožňují úplný přístup ke všem dočasným portům u nevyžádaných připojení lze považovat za nezabezpečené.

Můžete nakonfigurovat službu IIS 4.0 i IIS 5.0 povolit dočasný rozsah portů 1024 až 65535.

Další informace o problémech, které mohou mít při pokusu o připojení k portům TCP vyšším než 5000 klepněte na tlačítko znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
196271 Nepodařilo se připojit k portům TCP vyšším než 5000

Vlastnosti

ID článku: 309816 - Poslední aktualizace: 18. května 2011 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows 2000 Server
Klíčová slova: 
kbftp kbhowto kbhowtomaster kbmt KB309816 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:309816

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com