Ako nastaviť funkcie na zjednodušenie ovládania pre ľudí, ktorí sú slepí, alebo ktorí majú slabý zrak v systéme Windows XP

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 308978 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Microsoft Windows XP ponúka niekoľko funkcií na zjednodušenie pre používateľov so slabým videním prevádzkovať ich počítačov. Môžete prístup a umožniť tieto funkcie z Štart ponuka, Ovládací Panel alebo Sprievodcu zjednodušením ovládania. Tento článok popisuje, ako môžete nastaviť funkcie zjednodušenia ovládania v systéme Windows XP pre ľudí so slabým zrakom.

Programy na zjednodušenie ovládania ponuky Štart

The Štart ponuka obsahuje vizuálny zdokonalenie utility, ktoré môžete vybrať.

Ak chcete použiť programu na zjednodušenie ovládania, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na Všetky programy, ukážte na Príslušenstvo, a potom kliknite na tlačidlo Prístupnosť.
 2. Vyberte jednu z nasledovných funkcií:
  • Zväčšovacie sklo
   Pomocou tejto funkcie, môžete zväčšiť zobrazenie na obrazovke.
  • Moderátor
   Táto funkcia poskytuje audio pomoc o položkách, ktoré sa zobrazujú na obrazovke.

Použiť Zväčšovacie sklo zväčšiť zobrazenie na obrazovke

Zväčšovacie sklo je zobrazovacia pomôcka, ktorá robí na obrazovke viac čitateľné pre používateľov, ktorí majú slabý zrak. Zväčšovacie sklo vytvorí vlastné okno zobrazí zväčšenú časť obrazovky. Môžete tiež zmeniť farebnú schému okna zväčšovacieho skla pre jednoduchšie viditeľnosť. Môžete premiestniť alebo zmeniť veľkosť okna zväčšovacieho skla alebo použiť techniky "presunúť a pustiť" ("drag-and-drop operácie presunúť na okraj obrazovky a zámok je v mieste. Zväčšovacie sklo je určený poskytovanie minimálnej funkčnosti pre používateľov s mierne vizuálne problémy. Po otvorení Zväčšovacieho skla môžete usporiadať okna zväčšovacieho skla a použitie Zväčšovacie sklo – nastavenie dialógové okno Nastavenie zväčšovacieho skla možností.

Chcete aktualizovať možnosti Zväčšovacie sklo, použite nasledujúce metódy:
 • Chcete použiť zmeny polohy funkciu okno Zväčšovacie sklo, umiestnite ukazovateľ do okna zväčšovacieho skla. Kurzor sa zmení na ruku. Použitie drag- a pusť operáciu presunúť okno na požadovanú oblasť na pracovnej ploche.
 • Zmeniť veľkosť okna funkcia Zväčšovacie sklo, posúvajte ukazovateľ myši cez okraj okna zväčšovacieho skla. Kurzor sa zmení na dvojitú šípku. Použitie drag- a pusť operáciu presunúť okno zväčšovacieho veľkosť okna.
 • Použitie Invertovať farby okna funkcia Zväčšovacie sklo v Zväčšovacie sklo – nastavenie dialógové okno, vybrať kliknutím Invertovať farby začiarkavacie políčko.
 • Použiť množinu funkciu úroveň zväčšenia v Zväčšovacie sklo – nastavenie dialógové okno, vyberte úroveň zväčšenia. Úroveň zväčšenia predvolené je 2.
 • Použiť nastavenie lupou možnosti funkcia sledovania, začiarknite políčko vedľa každej možnosti sledovania, ktoré chcete použiť:
  • Ak chcete zväčšiť oblasť okolo ukazovateľ pri pohybe na obrazovke, kliknite na Sledovať kurzor myši.
  • Ak chcete zväčšiť oblasť na pozíciu kurzora, kliknite na tlačidlo Sledovať prvky v ohnisku. Keď klávesu TAB alebo klávesov so šípkami, zameranie premiestni do odrážať aktuálnu pozíciu obrazovky.
  • Ak chcete zobraziť zväčšenú oblasť, ktorá obklopuje kurzor počas písania, kliknite na tlačidlo Sledovať upravovanie textu.

Programom Moderátor poskytovať audio pomoc pre zobrazenie na obrazovke

Program Moderátor je pomôcka prevodu textu na reč pre používateľov, ktorí sú slepí, alebo ktorí majú slabý zrak. Program Moderátor je navrhnutý pre prácu s Poznámkový blok, WordPad, Ovládací Panel programy, Microsoft Internet Explorer, pracovnou plochou systému Windows a inštalačný program systému Windows. Program Moderátor možno nebude pracovať správne v iných programoch. Program Moderátor číta, čo je zobrazené na obrazovke: obsah aktívneho okna, možnosti ponuky alebo text, ktorý ste zadali. Musíte mať reč spôsobilostí v počítači nainštalovaný programom Moderátor. Program Moderátor nie je k dispozícii pre všetky jazyky a je v súčasnosti podporované iba na anglickú verziu Windows XP. Program Moderátor má niekoľko možností, ktoré môžete prispôsobiť spôsob, akým sú čítanie prvkov na obrazovke.

Kliknite na možnosti, ktoré potrebujete v Moderátor dialógové okno:
 • Kliknite na tlačidlo Oznamovať udalosti na obrazovke mať nové okná, ponuky alebo kontextové ponuky Čítať nahlas, keď sú zobrazené.
 • Kliknite na tlačidlo Čítať zadané znaky zadali znaky Čítať nahlas.
 • Kliknite na tlačidlo Presúvať ukazovateľ myši na aktívnu položku mať ukazovateľ myši premiestňoval na aktívne položky na obrazovke.
 • Kliknite na tlačidlo Hlasové tlačidlo upraviť rýchlosť, objem alebo výšku hlasu.

Ovládací Panel prístupnosti Program

Programu na zjednodušenie ovládania v ovládacom paneli môžete zapnúť a nastaviť funkcie, ktoré pomáhajú používateľom, slabým zrakom.

Ak chcete otvoriť Prístupnosť dialógovom okne, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na tlačidlo Ovládací Panel, a potom kliknite na tlačidlo Možnosti zjednodušenia ovládania.
 2. V Možnosti zjednodušenia ovládania dialógové okno, kliknite na tlačidlo Displej kartu prístup k možnosti pre zrakovo postihnutých používateľov.
 3. Kliknutím vyberte možnosť Použiť vysoký kontrast začiarkavacie políčko zmeniť zobrazenie na obrazovke použiť farby a písma určené pre jednoduchšie čítanie. Kliknite na tlačidlo Nastavenia tlačidlo Vybrať vysokým kontrastom farebnú schému pre systém Windows XP. Schéma vysokého kontrastu predvolené je vysoký kontrast – čierna (veľké). Vybrať schému z rozbaľovacieho zoznamu vysoký kontrast vzhľad na obrazovke; trhanie schéma so slovom "veľké" alebo "extra veľké" v názve schémy je zvyčajne najlepšie.
 4. Použitie Kurzor možnosti oddiel dialógovom okne zmeniť vzhľad kurzor tak, že je jednoduchšie vidieť:
  • Upraviť Blikanie Ak chcete zmeniť rýchlosť kurzor to blikajúci akcie. Posúvaním jazdca medzi Žiadna a Rýchle kým nenájdete blikania, že je ľahké spot kurzor na obrazovke.
  • Upraviť šírku kurzora presunutím Šírka jazdec medzi Úzky a Široké kým nenájdete šírku, ktorú je ľahké vidieť.

Sprievodcu zjednodušením ovládania

Ak uprednostňujete rozhranie Sprievodcu umožniť funkcie, otvoriť Sprievodcu zjednodušením ovládania.

Ak chcete otvoriť Sprievodcu zjednodušením ovládania, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na Všetky programy, ukážte na Príslušenstvo, ukážte na Prístupnosť, a potom kliknite na tlačidlo Sprievodca zjednodušením ovládania.
 2. Po spustení Sprievodcu, kliknite na tlačidlo Budúci spustí sa nastavenie možnosti zjednodušenia ovládania.
 3. Použite Sprievodcu možnosti, ktoré sa vzťahujú na funkcie pre používateľov so slabým videním. Tieto tri možnosti sa zobrazujú na obrazovke možnosti veľkosti textu:
  • Použiť obvyklé veľkosť textu pre Windows: Táto možnosť neurobí žiadne zmeny štandardný vzhľad systému Windows.
  • Použite veľké okno nadpisy a ponuky: Táto možnosť je rovnaká ako výber Vysoký kontrast možnosť v programe zjednodušenie ovládania v ovládacom paneli.
  • Použiť Zväčšovacie sklo, veľké názvy a ponuky: Táto možnosť zapne Zväčšovacie sklo.
 4. Kliknite na tlačidlo Budúci po vykonaní výberu. Na ďalšej obrazovke, možnosti, ktoré sú zobrazené závisia od možností, ktoré ste vybrali na predchádzajúcej obrazovke.
 5. Kliknite na tlačidlo Budúci pokračovať.
Poznámka Po dokončení prvej časti Sprievodcu zjednodušením ovládania a Nastavenie možností Sprievodcu oddiel, dokončí proces nastaviť funkcie zjednodušenia ovládania.

Nastaviť možnosti Sprievodcu, postupujte nasledovne:
 1. Pre používateľov so slabým zrakom, kliknite na tlačidlo Nevidím alebo mám problémy so zrakom. možnosť a potom kliknite na Budúci.
 2. Vyberte posúvač a veľkosť okraja okna, ktorá je pohodlné a kliknite Budúci.
 3. Vyberte veľkosť ikon, že je pohodlné, a potom kliknite na Budúci.
 4. Vyberte vysokým kontrastom farebnú schému, ktorá je pohodlné a potom kliknite na tlačidlo Budúci.
 5. Vyberte veľkosť a farbu kurzor myši, pohodlná a potom kliknite na tlačidlo Budúci.
 6. Nastaví rýchlosť blikania kurzora a veľkosť je pohodlné, a potom kliknite na Budúci.
 7. Kliknite na tlačidlo Dokončiť uplatniť vaše nastavenia.

ODKAZY

Správca pomôcok môžete použiť na zobrazenie a riadenie stav funkcie na zjednodušenie ovládania. Správcovia a používatelia so správcovskými právami môžete ovládať funkcie zjednodušenia ovládania. Pozri článok:
307773 Ako ovládať funkcie zjednodušenia ovládania pre zrakovo postihnutých používateľov pomocou programu Správca pomôcok v systéme WindowsVlastnosti

ID článku: 308978 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kbhowtomaster kbmt KB308978 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:308978

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com