Ako upraviť plánované úlohy v systéme Windows XP

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 308671 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje zmenu plánovanej úlohy v systéme Windows XP. Keď vytvoríte plánovanú úlohu v systéme Windows XP, môžete upraviť nastavenia úlohy, zastaviť alebo pozastaviť úlohu alebo odstrániť úlohu z plánu.

Otvorenie naplánované úlohy zmeniť ich

Upraviť plánovanej úlohy, kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na tlačidlo Všetky programy, ukážte na Príslušenstvo, ukážte na Systémové nástroje, a potom kliknite na tlačidlo Naplánované úlohy. Takže môžete upraviť nastavenia, otvorí sa okno plánované úlohy.

Zmena nastavenia naplánované úlohy

Chcete zmeniť nastavenia pre úlohu, kliknite pravým tlačidlom na úlohu, ktorú chcete upraviť, kliknite na tlačidlo Vlastnosti, a potom použite jednu alebo obe z nasledujúcich metód:
 • Ak chcete zmeniť plánovanie úlohy, kliknite na tlačidlo Harmonogram kartu.
 • Ak chcete prispôsobiť nastavenia úlohy, ako napríklad maximum spustiť čas, požiadavky na dobu nečinnosti a možnosti správy napájania, kliknite na Nastavenia kartu.
Po zmene plánovanej úlohy, úloha dočasne zastaví. Ak chcete reštartovať úlohu, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na tlačidlo Ovládací panel, a potom kliknite na tlačidlo Naplánované úlohy.
 2. Kliknite pravým tlačidlom na plánovanú úlohu a potom kliknite na Premenovať.
 3. Pravým tlačidlom kliknite premenované úlohu a potom kliknite na Spustiť.

Zastavenie a pozastavenie naplánované úlohy

Ak sa chystáte vykonať dôležitú úlohu v počítači, napríklad Inštalácia softvéru, zmenou možnosti konfigurácie systému alebo vykonávaní akejkoľvek úlohy, ktorá zahŕňa, reštartovať počítač a pravdepodobne nechcete úlohu spustiť kým vykonávate úlohu. Ak úlohy je už spustená, a nechcete čakať na jeho dokončenie, môžete ho zastaviť. Môže tiež pozastaviť všetky úlohy, aby sa ubezpečil, že žiadne úlohy začať kým vám splniť svoju úlohu.
 • Ak chcete zastaviť spustenú úlohu, kliknite pravým tlačidlom na úlohy v okne plánované úlohy a potom kliknite na Ukončiť úlohu. To môže trvať chvíľu alebo dva pre úlohu zastaviť. Reštartovať úlohu, kliknite pravým tlačidlom na úlohu a potom kliknite na tlačidlo Spustiť.
 • Ak chcete pozastaviť Plánovač úloh tak, aby žiadne úlohy spustiť, kým ich chcete, kliknite na Pozastaviť Plánovač na Rozšírené ponuka. Povoliť úloh znova spustiť, kliknite na prepínač Pokračovať plánovača úloh na Rozšírené ponuka.
POZNÁMKA: Ak kliknete na Pauza, úloha sa spustí pri jeho ďalšom naplánovanom čase.

Odstránenie naplánované úlohy

Môžete odstrániť úlohy z programu Plánovač trvalo alebo dočasne.
 • Odstrániť úlohu, kliknite pravým tlačidlom na úlohy v okne plánované úlohy a potom kliknite na tlačidlo Odstrániť.
 • Zabrániť úloha spusteniu, kým ste sa rozhodli nechať ho znova spustiť, kliknite pravým tlačidlom na úlohy v okne plánované úlohy a potom kliknite na Vlastnosti. Na Všeobecné kartu, jasné Zapnuté začiarkavacie políčko. Začiarknite políčko znova umožniť úlohu, keď ste pripravení nechať Plánovač úloh spustiť znova.

Vlastnosti

ID článku: 308671 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB308671 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:308671

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com