Alt düzey sunuculara giriş klasörü eşlemeleri oturum açma sırasında çalışmayabilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 308580 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Için eşleşen bir giriş klasörü varsa, sunucuya oturum açtığınızda Microsoft Windows 2000'i veya Microsoft Windows XP çalıştıran bir bilgisayarda, sürücü alt düzey sunucu ileti bloğu (SMB) sunucusunda bir ağ sürücüsüne bağlanabilir değil. Örneğin, X sürücüsü, Samba 2.0.7 sunucuda bulunan bir paylaşımına eşlenen, sunucuya oturum açtığınızda sürücü bağlanamıyor.

Neden

Bu davranış, aşağıdaki koşullardan biri doğru olduğunda oluşabilir:
  • Windows 2000 Service Pack 2 (SP2) veya sonraki bir sürümü Windows 2000 tabanlı bilgisayarınıza yüklediğiniz.
  • Belgelenen düzeltme Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makalede, Windows 2000 tabanlı bir bilgisayara yükleyin:
    262890Karma ortamda giriş dizini sürücü bağlantısı alınamıyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
  • Windows XP çalıştırıyorsunuz.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

WinLogon Windows 2000 SP2'yi yükledikten sonra kullanıcı adınızı ve parolanızı ev sürücünüz bağlanmak için şifresiz metin olarak göndermez. Bu değişiklik, tasarım gereğidir ve ağ üzerinden kullanıcı adı ve parola düz metin iletimini önlemek üzere tasarlanmıştır.

Bu davranış nedeniyle, kullanıcı adlarını ve parolaları şifresiz metin yalnızca, Samba 2.0.7 kabul ettiğinden Windows 2000 SP2 Samba 2.0.7 Sunucusu'na bir giriş klasörü eşleştirme desteklemiyor.

Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 308580 - Last Review: 10 Ocak 2015 Cumartesi - Gözden geçirme: 4.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbenv kbfix kbprb KB308580 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:308580

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com