Plánovanie úloh v systéme Windows XP

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 308569 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Pomocou funkcie Plánované úlohy môžete naplánovať ľubovoľný skript, program alebo dokument na spustenie v čase, ktorý vám vyhovuje. Funkcia Plánované úlohy sa spustí pri každom spustení systému Windows XP. Je spustená na pozadí a v čase, ktorý ste zadali pri vytvorení úlohy, spustí jednotlivé naplánované úlohy.


Používanie funkcie Plánované úlohy

Ak chcete otvoriť okno Plánované úlohy, kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na položku Všetky programy, ukážte na položku Príslušenstvo, na položku Systémové nástroje a potom kliknite na položku Plánované úlohy.

Naplánovanie novej úlohy:
 1. Dvojitým kliknutím na položku Pridať plánovanú úlohu spustite Sprievodcu plánovanou úlohou a v prvom dialógovom okne kliknite na tlačidlo Ďalej.
 2. Zobrazí sa ďalšie dialógové okno obsahujúce zoznam programov nainštalovaných v počítači, ktoré sú buď súčasťou operačného systému Windows XP, alebo sú výsledkom softvérovej inštalácie.

  Použite jeden z nasledujúcich postupov:
  • Ak sa požadovaný program nachádza v zozname, kliknite na daný program a potom kliknite na tlačidlo Ďalej.
  • Ak chcete spustiť program, skript alebo dokument, ktorý sa v nenachádza v zozname, kliknite na tlačidlo Prehľadávať, kliknite na priečinok a súbor, ktorý chcete naplánovať, a potom kliknite na tlačidlo Otvoriť.
 3. Zadajte názov úlohy a vyberte niektorú z nasledujúcich možností:
  • Denne
  • Týždenne
  • Mesačne
  • Iba raz
  • Pri spustení počítača (pred prihlásením používateľa)
  • Pri prihlásení sa (len po prihlásení aktuálneho používateľa)

 4. Kliknite na tlačidlo Ďalej, zadajte informácie o dni a čase, kedy má byť úloha spustená, a potom kliknite na tlačidlo Ďalej.

  Všimnite si, že informácie o dni a čase spustenia úlohy závisia od možnosti zvolenej v predchádzajúcom dialógovom okne sprievodcu. Ak napríklad zvolíte možnosť Týždenne, musíte určiť deň v týždni, čas a to, či sa má úloha spustiť každý týždeň, každé dva týždne, každé tri týždne, a podobne.
 5. Zadajte meno a heslo používateľa, ktorý je priradený k tejto úlohe. Uistite sa, či ste vybrali používateľa, ktorý má dostatočné povolenia na spustenie programu. Podľa predvoleného nastavenia vyberie sprievodca meno používateľa, ktorý je do systému aktuálne prihlásený.
 6. Kliknite na tlačidlo Ďalej a po overení zadaných možností kliknite na tlačidlo Dokončiť.

Používanie rozšírených možností funkcie Plánované úlohy

Ak chcete zmeniť konfiguráciu úlohy, pred kliknutím na tlačidlo Dokončiť kliknite v rozšírených vlastnostiach pre úlohu na položku Otvoriť. Po kliknutí na tlačidlo Dokončiť sa otvorí dialógové okno Vlastnosti pre danú úlohu.

Na karte Plán môžete zmeniť všetky možnosti plánovania vybraté v sprievodcovi, a tiež môžete zmeniť konfiguráciu úlohy tak, aby nebola spustená príliš dlho, aby sa nespustila v čase, keď je počítač napájaný z batérie (pre prenosné počítače), a zadať, či sa má úloha spustiť, ak je počítač v stave nečinnosti.

POZNÁMKA: Dialógové okno Vlastnosti môžete pre danú úlohu spustiť kedykoľvek tak, že otvoríte okno Plánované úlohy, kliknete pravým tlačidlom na požadovanú úlohu a v kontextovej ponuke kliknete na položku Vlastnosti.

Úlohu nie je možné naplánovať tak, aby sa spustila v intervale kratšom ako jeden deň. Môžete to však urobiť v dialógovom okne Vlastnosti:
 1. Kliknite na kartu Plán a potom kliknite na tlačidlo Spresniť.
 2. Kliknutím začiarknite políčko Opakovať úlohu a zadajte, po koľkých minútach alebo hodinách sa má úloha opakovať.

ODKAZY

Ďalšie informácie o zmene nastavenia plánovaných úloh nájdete v článku databázy Microsoft Knowledge Base, ktorý sa zobrazí po kliknutí na nasledujúce číslo:
308671 Zmena plánovaných úloh v systéme Windows XP (Toto prepojenie môže smerovať na obsah, ktorý je z časti alebo celý v angličtine)

Vlastnosti

ID článku: 308569 - Posledná kontrola: 27. novembra 2007 - Revízia: 1.2
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbhowtomaster KB308569

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com