Popis nástroja Windows XP systém informácie (Msinfo32.exe)

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 308549 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje nástroj Systémové informácie (Msinfo32.exe), ktorý je súčasťou systému Windows XP. Tento nástroj môžete použiť na zhromaždenie informácií o počítači, diagnostikovať problémy s počítačom alebo na prístup k iné nástroje, ktoré sú súčasťou systému Windows XP.

DALSIE INFORMACIE

Systémové informácie zhromažďuje systémové informácie, akými sú zariadenia, ktoré sú nainštalované v počítači, alebo ovládačov zariadení, ktoré sú naložené v počítači, a poskytuje ponuka pre zobrazovanie tém súvisiacich systému. Systémové informácie môžete používať na diagnostiku otázok, počítač. Napríklad, ak máte displej otázky, môžete použiť systémové informácie na určenie, aké zobrazovací adaptér je nainštalovaný na vašom počítači a chcete zobraziť stav jeho ovládače.

Systémové informácie udržiava história ovládačov zariadení, ktoré sú nainštalovaný na vašom počítači. Ak si nie ste istí nedávnej histórie počítača, môžete použiť systémové informácie lepšie pochopiť, čo sa stalo v minulosti. Ak zariadenie nepracuje správne, a jej histórii označuje nedávnom upgrade na nový ovládač, že vodič nahradiť pôvodný ovládač a test a zistiť, ak sa tak vyrieši problém.

Systémové informácie poskytuje tiež prístup k nástroje môžete použiť na riešenie problémov vášho počítača.

Ak nainštalujete aktualizáciu z webovej lokality Windows Update, a to nepodarí splniť vaše očakávania, obnoviť pôvodné súbory spustením aktualizácie Sprievodca odinštalovať z Nástroje menu v nástroji systémové informácie. Ak počítač pracoval pokutu včera, ale nepracuje správne dnes, pokúste sa obnoviť včerajšej konfiguračné súbory spustením nástroja Obnovovanie systému z Nástroje menu v nástroji systémové informácie.

Ďalšie informácie o nástrojoch, ktoré sú súčasťou programu Systémové informácie v systéme Windows XP, nájdete v časti „"ponuka Nástroje" neskôr v tomto článku.

Spustiť Microsoft systémové informácie, použite niektorú z nasledovných metód:
 • Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na Programy, ukážte na Príslušenstvo, ukážte na Systémové nástroje, a potom kliknite na tlačidlo Systémové informácie.
 • Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na tlačidlo Spustiť, typu msinfo32.exe v Otvorené a potom kliknite na ok.
Informácie, ktorá je zobrazená v systémových informácií je rozdelená do nasledujúcich piatich kategórií:
 • Hardvérové prostriedky
 • Komponenty
 • Softvérové prostredie
 • Aplikácie
 • Program Internet Explorer
Nasledujúce časti popisujú kategórií a subkategórií, ktoré sú zobrazená v systémových informácií, a vysvetliť, ako môžete použiť tento Information when you troubleshoot problémy s počítačom.

Súhrnné informácie o systéme

Súhrnné informácie o systéme kategórie poskytuje všeobecný profil počítača. Tieto informácie zahŕňajú:
 • Verzia systému Windows
 • Informácie o systéme OEM (výrobca, model a typ)
 • Typ centrálna procesorová jednotka (CPU)
 • Výška pamäť a systémové prostriedky
 • Verzia systému BIOS
 • Locale
 • Časové pásmo
 • Meno používateľa vo formáte DOMAINNAME\USERNAME (prítomné iba ak je počítač nakonfigurovaný na prihlásenie do domény)
 • Zavádzacie zariadenie (ak sú prítomné v počítači viaceré zariadenia)
 • Cesta k súboru
Tieto informácie môžete použiť na začiatku procesu riešenia problémov vypracovať základné obraz o životné prostredie, v ktorom sa vyskytuje problém.

Hardvérové prostriedky

Kategória hardvérové prostriedky zobrazuje špecifické nastavenia hardvéru, ako napríklad priradená alebo požiada používa prerušenie (IRQ), vstupno-výstupné (I/O) adresy a adresy pamäte. Nasledovný zoznam obsahuje podkategórie, ktoré sú zahrnuté v kategórii Hardvérové prostriedky.

Konflikty alebo zdieľanie

Vypíše zoznam označený prostriedok konflikty medzi architektúrou ISA (Industry Standard) zariadenia a identifikuje zdroje, ktoré sú spoločné zariadenia periférna prepájajú komponentu (PCI). Tieto informácie použiť pri identifikovaní hardware konflikty.

DMA

Správy direct memory access (DMA) kanály, ktoré sa používajú, zariadenia, ktoré sú pomocou nich a tie, ktoré sú k dispozícii na použitie.

Vynútený hardvér

Vypíše zoznam hardvérových zariadení, v ktorých bol deaktivovaný Plug and Play (PNP) konfigurácia a nastavenia prostriedkov, ktoré majú ručne nastaviť na prostriedky zadané používateľom. Vynútený hardvér by tiež uplatňovať na zariadenia, ktoré sa nezúčastňujú PNP procesov ako napríklad staršie zariadenia ISA. Táto informácia je užitočné, keď chcete riešiť konflikty prostriedkov Plug and Play.

I /

Zobrazí zoznam všetkých I/O portu rozsahy, ktoré sú v použitie a zariadenia, ktoré používajú každý rozsah.

Prerušenia IRQ

Sumarizuje využitia IRQ, identifikuje zariadenia, ktoré používajú IRQ a zoznamy k dispozícii IRQ.

Pamäte

Zoznam rozsahov adries pamäte, ktoré sa používajú zariadeniami.

Komponenty

Kategória zložiek zobrazuje informácie o systéme Windows XP konfigurácia. Toto zahŕňa stav vášho ovládačov zariadení v sieti komponenty a multimediálneho softvéru. Existuje aj komplexné vodiča História a súhrn zariadenia, ktoré možno nepracuje správne. The nasledovný zoznam obsahuje podkategórie, ktoré sú zahrnuté v kategórii súčasti.

Multimédiá

Zoznamy zvukovú kartu a hracie zariadenie informácie.

Multimédia - Audio

Zobrazí zvukové kodeky, ktoré sú načítané.

Multimédia - Video

Zoznam video kodeky, ktoré sú načítané.

Multimédia - CD-ROM

Zobrazí písmeno jednotky a model jednotky CD-ROM. Ak údaje CD-ROM do jednotky, systémové informácie tiež vykoná test prenos údajov.

Multimédia - zvukové zariadenie

Zobrazí názov a výrobca zvuku zariadenia(-í). Toto tiež zobrazí stav, kanál DMA prístavu, IRQ, I/O, a ovládače, ktoré sa používajú pre vaše zvukové zariadenia.

Displej

Zoznamy grafická karta a monitor informácie.

Infračervená komunikácia

Zobrazí zariadenie s infračerveným prenosom informácií.

Vstup

Zobrazí klávesnicu a myš informácie.

Rôzne

Zobrazí informácie o akékoľvek rôzne komponenty.

Modemy

Zoznamy modem informácie.

Sieť

Zobrazí sieťové adaptér, klient a informácií o protokole. Informácie o sieti protokol teraz predkladá v oveľa väčšom detaile ako Microsoft Windows 98. Nová prezentácia sieťové protokoly zahŕňa oveľa viac granulovaného informácie o konfigurácii na protokolu týkajúce sa ako operuje v sieti.

Sieť - Winsock

Zobrazí verziu, opis a stav informácie Winsock.

Porty

Zobrazí informácie o sériové a paralelné porte.

Skladovanie

Zobrazí informácie o pevných diskov, disketové jednotky, vymeniteľné médiá, a radiče. Každú jednotku je prezentované informácie vrátane písmeno jednotky, celková veľkosť, voľné miesto, systém súborov, stav kompresie, typ jednotky a objem list.

Tlač

Zoznamy nainštalované tlačiarne a ovládače tlačiarne.

Problémové zariadenia

Zoznamy zariadení s problémami. Zoznam každé zariadenie, ktoré je označené v Správcovi zariadení a zobrazí zodpovedajúce informácie o stave.

USB

Zoznamy Universal Serial Bus (USB) radiče a ovládače, ktoré sú nainštalované.

Softvérové prostredie

Kategória Softvérové prostredie zobrazuje softvéru, načítaného v pamäti počítača.

Ovládače

Zobrazí zoznam ovládačov, ktoré sú aktuálne načítané do pamäte.

Premenné prostredia

Zobrazí zoznam premenných globálneho prostredia systému Windows XP. Globálne premenné prostredia predtým v súbore Autoexec.bat a Config.sys súbory boli presunuté do databázy registry, a sú znázornené nižšie.

Tlačové úlohy

Zobrazuje tlač pracovných miest v súčasnosti v tlačovom fronte.

Sieťové pripojenia

Zobrazí zoznam všetkých aktuálne sieťové pripojenia.

Spustené úlohy

Zoznamy súčasnosti beh spustiteľné súbory alebo programy. Tento balík poskytuje komplexný pohľad procesov, ktoré sú spustené na počítači.

Načítané moduly

Zobrazí zoznam všetkých modulov aktuálne načítané do pamäte.

Programové skupiny

Zobrazí sa zoznam programov, ktoré sú v Štart skupinu ponúk pre každého používateľa, ktorý má profilu na počítači. Zobrazí názov skupiny, názov programu, sama a profil, do ktorej patrí programová skupina.

Programy pri spustení

Zoznamy programy spustiť automaticky buď z databázy registry, štarte priečinok alebo súbor Win.ini.

OLE registrácie

Zoznamy Object Linking and Embedding (OLE) priradenia súborov, ktoré sú kontrolované registrom a rôzne súbory .ini

POZNÁMKA: Informácie hardvéri nie je k dispozícii v núdzovom režime. Zatiaľ čo systémové informácie môžete spustiť v núdzovom režime, je obmedzený na zobrazovanie informácií o súčasti systému a softvérové prostredie.

Aplikácie

Microsoft Office 2000 pridáva informácie do nástroja Systémové informácie pre každý program, ktorý je nainštalovaný na vašom počítači. Na rozdiel od systému informácií v systéme Windows 98, úplné informácie o programe Office nie je zobrazený v systéme Windows XP pokiaľ daný program je spustený. Obnovuje sa zobrazenie môže nie úplne naplniť údaje. Zatvorte systémové informácie, spustite program a znovuotvorení systémové informácie úplné informácie.

V ponuke Nástroje

The Nástroje menu obsahuje odkazy na niekoľko nástrojov a kontrolné panely: zálohovanie, sieťové pripojenia, Sprievodca pridaním hardvéru, čistenie disku, Net Diagnostics, služba Obnovovanie systému, diagnostika siete, nástroj na overenie podpisu súboru, nástroj Diagnostika DirectX a program Dr. Watson.

Ďalšie informácie o týchto nástrojoch, po kliknutí na nasledovné čísla článkov databázy Microsoft Knowledge Base:
308422 AKO na TO: Nástroj Zálohovanie zálohovať súbory a priečinky v počítači v systéme Windows XP
320820 Ako používať nástroj Zálohovanie zálohovať súbory a priečinky v systéme Windows XP Home Edition
306084 AKO: Obnovenie systému Windows XP do predchádzajúceho stavu
310312 Popis nástroja Čistenie disku v systéme Windows XP
308514 AKO: Overenie nepodpísané ovládače zariadení v systéme Windows XP
314067 Riešenie problémov s pripojením TCP/IP systému Windows XP
308538 Popis nástroja Dr. Watson for Windows (Drwtsn32.exe) nástroj
Informácie o nástroji Sprievodca aktualizácie-Odinštalovanie, kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na tlačidlo pomoc, vyhľadávanie Aktualizácia Sprievodca odinštalovanie, a potom kliknite na tlačidlo Vyhľadávanie.

Ponuka Zobraziť

Dve nové prírastky Zobrazenie ponuka umožňujú zobraziť celkové histórie zmien počítač a pripojenie na vzdialený počítač zobraziť systémové informácie údajov.

Systém História

Systémové informácie v systéme Windows XP poskytuje nové zobrazenie zmien v počítači. Skôr ako samostatné História zobrazenie pre každú kategóriu, ako bolo ukázané v systéme Windows 98, systém Windows XP vám umožní zobraziť všetky zmeny v počítači od určitý dátum a čas.

História informácie poskytnuté v rovnakom tri hlavné kategórie, ktoré boli poskytnuté v štandardnom zobrazení: hardvérové prostriedky, komponentov a softvérové prostredie. Informácie o histórii je poskytované službou WMI, a je uložený v Extensible Markup Language (XML) údaje súbory umiestnené v Windows\PCHealth\HelpCtr\Datacoll.

Vzdialený počítač

The Zobrazenie ponuka poskytuje schopnosť pripojiť k vzdialenému počítaču na zobrazenie systémových informácií. V predvolenom nastavení toto len umožňuje pripojenie k počítačom so systémom Windows 2000.

Vlastnosti

ID článku: 308549 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbinfo kbmt KB308549 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:308549

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com