Povolení nebo zákaz přihlašování k systému Windows XP, Windows Vista a Windows 7 pomocí kombinace kláves CTRL+ALT+DELETE

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 308226 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl dříve publikován CZ308226
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tyto články popisují, jak povolit nebo zakázat kombinaci kláves CTRL+ALT+DELETE pro přihlašování do systémů Windows XP, Windows Vista a Windows 7.

Po uživatelích lze vyžadovat, aby před přihlášením k počítači se systémem Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7 stiskli kombinaci kláves CTRL+ALT+DELETE, nebo lze tento požadavek v rámci rychlejšího přihlašování odstranit. Mějte na paměti, že provedení tohoto úkolu vyžaduje přihlášení pomocí účtu s oprávněním správce.


Povolení nebo zákaz kombinace kláves CTRL+ALT+DELETE

Chcete-li, abychom přihlašování pomocí kombinace kláves CTRL+ALT+DELETE povolili nebo zakázali za vás, přejděte k části Automatická oprava. Chcete-li tyto potíže vyřešit sami, přejděte k části Manuální oprava.

Automatická opravaChcete-li tyto potíže odstranit automaticky, klikněte na tlačítko nebo odkaz Opravit. V dialogovém okně Stažení souboru klikněte na položku Spustit a postupujte podle kroků v průvodci opravou.
Povolit přihlašování pomocí kombinace kláves CTRL+ALT+DELETE
Microsoft Fix it 50405
Zakázat přihlašování pomocí kombinace kláves CTRL+ALT+DELETE
Microsoft Fix it 50406

Poznámky:
 • Je-li počítač součástí domény, mohou být nastaveny zásady pro celou doménu, které mají přednost před nastavením provedeným v místním počítači.
 • Je možné, že tento průvodce bude k dispozici pouze v angličtině, tato automatická oprava však funguje i pro ostatní jazykové verze systému Windows.
 • Pokud právě nejste u počítače, který má tyto potíže, můžete opravu uložit na jednotku USB Flash nebo na disk CD a spustit ji v příslušném počítači později.
Poté přejděte k části Byly potíže vyřešeny?.Manuální oprava

V systému Windows XP postupujte takto:
 1. Přihlaste se k počítači jako správce.
 2. Klikněte na tlačítko Start, klikněte na příkaz Ovládací panely a pak dvakrát klikněte na položku Uživatelské účty.
 3. Klikněte na položku Změnit způsob přihlašování a odhlašování uživatelů.
 4. Chcete-li zakázat kombinaci kláves CTRL+ALT+DELETE, zaškrtněte políčko Použít úvodní obrazovku.
 5. Klikněte na tlačítko Start a na příkaz Spustit, zadejte příkaz Control Userpasswords2 a stiskněte klávesu ENTER.
  Poznámka:Může se zobrazit následující dialogové okno:
  Ovládací panel Uživatelské účty mohou na tomto počítači otevřít pouze členové skupiny Administrators. Jste-li přihlášeni jako uživatel uživatelské_jméno, který není členem skupiny Administrators.
  V této situaci je třeba po zobrazení dialogového okna pro zadání uživatelského jména a hesla správce počítače zadat uživatelské jméno a heslo.
 6. Klikněte na kartu Upřesnit.
 7. V části Zabezpečení přihlášení zrušte zaškrtnutí políčka Požadovat stisknutí kláves Ctrl+Alt+Delete, chcete-li zakázat kombinaci kláves CTRL+ALT+DELETE.
V systémech Windows Vista a Windows 7 postupujte takto:
 1. Klikněte na tlačítko Start, do pole Hledat zadejte text Control Userpasswords2 a pak stiskněte klávesu ENTER.
  Poznámka: Po zobrazení dialogového okna pro zadání uživatelského jména a hesla správce počítače je třeba zadat uživatelské jméno a heslo.
 2. Klikněte na kartu Upřesnit.
 3. V části Zabezpečení přihlášení zrušte zaškrtnutí políčka Požadovat stisknutí kláves Ctrl+Alt+Delete, chcete-li zakázat kombinaci kláves CTRL+ALT+DELETE.

Poznámka:
Není-li karta Upřesnit k dispozici, klikněte na tlačítko Start, na položku Spustit, zadejte příkaz control userpasswords2 a klikněte na tlačítko OK.

Karta Upřesnit není za některých podmínek k dispozici. Karta Upřesnit není například k dispozici uživatelům s omezenými oprávněními. Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
306992 Správa uložených uživatelských jmen a hesel v počítači v doméně systému Windows XP

Byly potíže vyřešeny?

 • Ověřte, zda jsou potíže vyřešeny. Pokud ano, v této části již pro vás nejsou žádné potřebné informace. Pokud potíže přetrvávají, můžete kontaktovat podporu.
 • Uvítáme vaše názory. Chcete-li nám sdělit svůj názor nebo nahlásit potíže s tímto řešením, uveďte poznámky v blogu Fix it for me (Automatická oprava) nebo nám odešlete e-mail.

Poznámky:

 • Je-li počítač součástí domény, mohou být nastaveny zásady pro celou doménu, které mají přednost před nastavením provedeným v místním počítači.
 • Zákazem kombinace kláves CTRL+ALT+DELETE vznikne bezpečnostní riziko. Kombinace kláves CTRL+ALT+DELETE může být určena ke čtení pouze systémem Windows, což znamená, že může údaje v následujícím přihlašovacím dialogovém okně číst pouze systém Windows. To může zabránit škodlivým programům v získání přístupu k počítači.
 • V počítačích se systémem MS DOS (a v některých starších počítačích se systémem UNIX) se stisknutím kláves CTRL+ALT+DELETE aktivuje systém BIOS a dojde k tzv. rychlému restartování. Operační systém lze vypnout pomocí klávesnice. V počítačích se systémem Windows (počínaje systémem Microsoft Windows NT) je kombinace kláves CTRL+ALT+DELETE zachycena systémem Windows. Výhodou metody zachycení stisknutí kláves je zamezení vypnutí systému Windows uživatelem, který k této akci nemá přístup.


Odkazy

Další informace o tomto tématu získáte kliknutím na některý z následujících odkazů:

 • 279765 Použití funkce Rychlé přepínání uživatelů v systému Windows XP
 • 282866 Zapnutí automatického přihlášení k uživatelskému účtu v systému Windows XP
 • 291559 Změna předvoleb okna přihlášení a vypnutí počítače v systému Windows XP

Vlastnosti

ID článku: 308226 - Poslední aktualizace: 18. května 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Ultimate
 • Windows 7 Home Basic
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Home Basic
Klíčová slova: 
kbhowtomaster kbmsifixme kbfixme KB308226

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com