Edasijõudnute tõrkeotsing Windows XP üldiste käivitusprobleemide jaoks

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 308041 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

SISSEJUHATUS

Käesolevas artiklis kirjeldatakse tõrkeotsingu raskused, mis võivad ilmneda, kui proovite käivitada Windows XP. See artikkel on mõeldud edasijõudnud arvutikasutajatele. Kui te ei tunne ennast edasijõudnute Veaotsingus kindlalt, võite kedagi appi paluda või võtta ühendust toetust. Tugiteenusega teabe saamiseks külastage järgmist Microsofti veebisaiti:
http://support.microsoft.com/contactus/

Lisateave

Teie seadmes kuvatakse tõrketeade arvuti käivitamisel kuvatakse

Kui teie arvuti käivitamisel kuvatakse tõrketeade järgige samme, mida on kirjeldatud järgmistes alajaotustes. Kui sa kuvatakse tõrketeade, kui käivitate arvuti, minge selle "Arvuti lõpetab reageerimise, kui proovite käivitada Windows XP-s"jagu.

Konfigureerimine Windows ei saa laadida faili või teenust, mida on mainitud ka tõrketeade

Kui tõrketeade viitab faili või teenuse, fail või teenus võib leiduda üks vahekaartide süsteemi konfigureerimise utiliit (Msconfig.exe). Kui faili või teenus on, see välja lülitada kirjeldatud protseduuri järgides artikli alla. Kui fail või teenus ei ole loetletud, jätkake järgmise veaotsingu sammuna selles Artikkel.

Kuidas lülitada faili või teenust, kasutades süsteemi kohta lisateabe Konfigureerimisutiliit, klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
310353Kuidas konfigureerida Windows XP käivitada "clean boot" olekus
Kuidas lülitada teenuste haldamine kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
310602Kuidas keelata teenuse või seadme, mis takistab Windowsi käivitumist
Vigane teenuse üksikasjade rohkem abi.

Märkus Lisateavet faili või teenuse, mis põhjustab probleem, kontakt on Microsoft Product Support Services tugitöötajale tutvumiseks Abi. Lisateabe saamiseks kuidas tugiteenuseid osutava külastage järgmist Microsofti veebisaiti:
http://www.microsoft.com/support
Kui lõpptootja (OEM) arvuti installitud Windows XP, nõuavad neid aidata selle küsimusega.

Kindlaks teha, kas uus programm oli hiljuti arvutisse installitud

Kui te hiljuti eemaldasite, programmi või Windowsi komponenti: oma arvuti käsitsi, kustutades seotud teavet, see on ikka teie arvuti võib olla probleemi põhjustaja. Programm või komponendi eemaldamiseks esmalt installida seda, ja seejärel tööriista Programmide lisamine või eemaldamine või järgige tootja järgige kuvatavaid juhiseid.

Programmi eemaldamine arvutist järgige neid samme:
  1. Klõpsake nuppu Start, käsku Juhtpaneelja seejärel käsku Lisamine või eemaldamine Programmid.
  2. Programmide loendis klõpsake seda, mida sa tahad eemaldada, ja seejärel klõpsake nuppu Muuda/Eemalda.
  3. Klõpsake nuppu Jah , kui teilt küsimuse "Kas soovite eemaldada Programm?"
Kui programm ei ole loetletud nende programmide lisamine või eemaldamine tööriist, võtke ühendust tootjaga, et saada juhiseid selle eemaldamist.

Teie arvuti lõpetab reageerimise, kui proovite käivitada Windows XP

Kui arvuti ei reageeri enam kui proovite käivitada Windows XP, vt artikleid, mis on loetletud järgnevalt või jälgida ning järgmise jaotise juhised.

Alusta oma arvuti turvare?iimis

Kuidas saada lisateavet tõrkeotsing Windows XP turvare?iimi abil, klõpsake järgmisi artiklinumbreid artiklite Microsofti teabebaasis vaatamiseks:
315222Windows XP turvare?iimi käivitamissuvandite kirjeldus
Lisateavet teenuse keelamise või seade, mis takistab Windowsi käivitumist, vt artikli 244905 on "Soovitatud teabebaasi artiklid"jagu.

Seadmehalduri abil saate kindlaks teha, kas probleem on seotud seadme draiver

Seadmehalduri abil saate kontrollida ja muuta tarkvaraliselt seadistatav seadmed. Kui teie riistvara seade kasutab sillusviikudele või dip lülitid, peate konfigureerima selle seadme käsitsi.

Jaoks täiendavat teavet tõrkeotsingu seadmele konfliktide Device Manager, kasutades Vaata artiklit 310126 ja selle "Soovitatav Teadmusbaasi artiklid"jagu. Lisateabe saamiseks Kuidas tõrkeotsing teadmata seadmete Device Manager, vt Artikkel 314464 ja selle "Soovitatud teadmiste Baasi artiklid"jagu.

Taastada süsteemitaaste tööriista abil Windows XP operatsiooni

Süsteemitaaste tööriista abil saate tagasi arvuti, mis on Eelmine tööolek. Süsteemitaaste võtab "läbilõige" kriitilise süsteemi failid ja mõned program files ja kauplustes punkte selle teabe taastamise. Te saate kasutada neid taastada viitab tagasi Windows XP varasema oleku.

Kuidas kasutada süsteemitaaste tööriista kohta lisateabe Vaata artiklit 305084 ja selle "Soovitatav Microsofti teabebaasi artiklid"jagu.

Jaoks täiendavat teavet süsteemitaaste, kliki Spikker ja tugi kohta menüü Start . Tippige väljale OtsingSüsteemitaaste, ja seejärel klõpsake nuppu Ok.

Viimase eduka konfigureerimise tööriista abil saate taastada Windows XP operatsiooni

Kui Windows ei käivitu, proovige taastada Windows XP operatsiooni Viimase eduka konfiguratsiooni abil. Selle tegemiseks järgige neid samme:
  1. Arvuti ja seejärel vajutage F8 klahvi Start Windows algab alustada. Ilmub Windows Advanced Options menüü.
  2. Kasutage nooleklahve, et valida Viimatine hästitöötav Configuration (your most recent settings töötanud), ja seejärel klõpsake nuppu Ok.
  3. Kui kuvatakse menüü start, nooleklahvide valida Microsoft Windows XPja seejärel klõpsake nuppu Ok

    Windows XP käivitub arvuti abil registri teavet, mis salvestati arvuti viimasel sulgemisel.

Remont-koht versiooniks täiendada oma Windows XP installi

Proovige Windows XP installi parandamine tehes on versiooniuuenduse. Installiprogrammi Windowsi CD-lt sageli remonti rikutud Windowsi installi.

Kuidas sooritada selle versiooniuuenduse kohta lisateavet Windows XP-s klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
315341Kuidas sooritada kohapealse Windows XP täienduse (taasinstallimise)

Kinnitada, et teie BIOS CMOS-i sätted on õiged

Kinnitada, et CMOS/BIOS-süsteemi sätted on õiged.

Hoiatus See menetlus võib hõlmata CMOS-i sätete muutmist ja muutes oma BIOS. Arvuti BIOS-i vale muutmine võib põhjustada tõsiseid probleeme. Microsoft ei garanteeri, et tulenevad probleemid lahendada muutuste BIOS. Muutke oma CMOS-i sätteid omal vastutusel. Vale või rikutud CMOS ja BIOS seaded võivad põhjustada käivitumisel probleeme või Shutdown probleeme.

Ei saa Microsoft pakkuda konkreetseid juhiseid CMOS ja BIOS-i sätete muutmist, sest nad on oma arvuti. Lisateabe saamiseks õige CMOS ja BIOS seaded oma arvuti ja kuidas kontrollida ja muuta need seaded, vaadake arvuti dokumentatsiooni või võtke ühendust arvuti tootjaga.

Märkus Piisavalt laetud või kahjustatud sisseehitatud aku võib rikkuda CMOS või BIOS-i sätteid.

Kinnitada, et teie kõvaketta või failisüsteem on kahjustatud

Kinnitada, et teie arvuti kõvakettal või failisüsteemi ei ole kahjustatud. Algus Windows XP CD, arvuti laadida Microsoft taastekonsooli, ja seejärel kasutage käsurea Utiliidi Chkdsk. See võib lahendada teie probleem.

Oluline Me soovitame, et arenenud kasutajatele või administraatoritele, kasutamine Taastekonsooli. Sa pead teadma administraatori parool on Taastekonsooli.

Lisateavet kuidas kontrollida ja remont kahjustatud kõvaketta Utiliidi Chkdsk abil, vaadake "kasutades the taastamise Console"ja"Taastekonsooli käsuviiba abil"jaotistega ning Järgmine artikkel:
307654 Kuidas paigaldada ja kasutada Windows XP Recovery Console
Märkus Kui käsk Chkdsk teatab, et ta ei pääse oma rasket ketas võib olla riistvara rike. Uurida kõiki ühendusi ja mis tahes Jumper seaded oma autot. Lisateabe saamiseks pöörduge arvuti parandus professional või teie arvuti tootja.

Kui Chkdsk-käsureale käsk aruanded, et seda ei saa parandada kogu kõvaketta probleeme, failisüsteemi või Master Boot Record (MBR) võib olla kahjustatud või pole enam kättesaadav. Proovige korral taastekonsooli käsud nagu Fixmbr ja Fixboot, kontakti andmete taastamise teenust või jaotamine ja vormindada teie arvuti kõvakettal.

Oluline Abi saamiseks pöörduge oma arvuti tootja või teenuse Microsoft Toote tugiteenuste professionaalne.

Luba ainult kvalifitseeritud personali remont arvuti. Arvuti remont, mis on sooritatud kvalifitseeritud töötajad võivad kaotata arvuti garantii.

Kui te uuesti sektsioonida ja kõvaketta ümbervormindamisel, te kaotate kogu disketil oleva teabe.

Pärast uuendamist, programmid mis eelnevalt laaditud enam käivitamisel käivituda

Pärast versiooniuuenduse installimist arvuti: Microsoft Windows 95, Microsoft Windows 98 või Microsoft Windows Millennium Edition, Windows XP, programmid, mis eelnevalt laaditud Käivitusprotsessi ajal ei tohi loetletud Volume (paremas tegumiriba) ja nad ei ei käivitu automaatselt, kui te arvuti käivitate.

Jaoks täiendavat Lisateavet selle probleemi lahendamiseks vaadake artiklid 298427 ja 303561 on "Soovitatud teabebaasi artiklid"jagu.

Viited

Soovitatud teabebaasi artiklitest

Shutdown probleeme Windows XP kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
308029Ressursse, mis aitavad sulgemise tõrkeotsing Windows XP-s
Lisateabe saamiseks tõrkeotsingu käivitamisel probleeme Windows XP-s klõpsake Microsofti teabebaasi artiklite kuvamiseks järgmisi artiklinumbreid:
242518Pika pausi ajal Windows startup protsessi
244905 Kuidas keelata teenuse või seadme, mis takistab Windows käivitamist
249000 Windowsi täpsemad suvandid boot menüü kadunud käivitamisel
252448 Kuidas MS-DOS-i võrgu käivitusketta loomine opsüsteemis Windows 2000
266169 Kuidas tõrkeotsing koos ootere¾iimi, hibernate re?iimi ja sulgemine arvuti opsüsteemis Windows 2000
298427 Kuidas keelatud käivitusprogrammide taastamine pärast Windows 98 või Windows Millennium Editioni uuendamist
300886 Kirjeldus "Taastada Startup Programs" võimalust, mida kasutatakse versiooniuuenduse installimisel Windows XP
303561 Windows XP kiirklahvid jaotises Startup ei tööta, kui sa esimest alustada arvuti
306084 Operatsioonisüsteemi Windows XP eelmise oleku taastamine
310126 Seadmekonfliktide tõrkeotsing Seadmehalduri abil
314464 Tõrkeotsing teadmata seadmete Device Manager Windows XP-s
244601 Tõrkeotsing teadmata seadmete Device Manager Windows 2000

Kuidas kasutada Microsofti toodete tugiteenuste veebisaidilt lahendust leida

Kui probleem ei lahene, järgides samme selles Artikkel või soovitatud teabebaasi artiklitest vaadates saate kasutada ka Microsofti toodete tugiteenuste veebisaidilt probleemile lahenduse leidmiseks. Mõned teenused, Microsofti toote toetavate teenuste veebisaiti sätestatud on järgmised:

Atribuudid

Artikli ID: 308041 - Viimati läbi vaadatud: 7. juuni 2013 - Redaktsioon: 2.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Märksõnad: 
kbresolve kbenv kbtshoot kbinfo kbmt KB308041 KbMtet
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/et.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 308041

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com