Konfigurovanie zariadení pomocou Správcu zariadení v systéme Windows XP

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 307970 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento podrobný článok popisuje, ako môžete nakonfigurovať zariadení pomocou Správcu zariadení v systéme Windows XP. Keď nainštalujete zariadenie Plug and Play, systém Windows automaticky nakonfiguruje zariadenie tak, že bude správne pracovať s inými zariadeniami, ktoré sú nainštalované v počítači. Ako súčasť tohto procesu konfigurácie, Windows priradí jedinečnú množinu systémových zdrojov zariadenia inštalujete. Tieto zdroje môžu obsahovať jeden alebo viac nasledujúcich zdrojov:
 • Prerušiť čísla riadkov žiadosť (IRQ).
 • Kanály priameho prístupu pamäte (DMA).
 • Vstup/výstup (I/O) port adresy.
 • Rozsahy adries pamäte.
Každý prostriedok priradený zariadeniu musí byť jedinečný, alebo zariadenie nebude správne fungovať. Zariadení Plug and Play, systém Windows automaticky zabezpečuje správne nakonfigurovaný týchto zdrojov.

Príležitostne, dve zariadenia vyžadujú ten istý prostriedok, a to môže vyvolať konflikt zariadení. Ak nastane táto situácia, môžete manuálne zmeniť nastavenia prostriedkov byť istí, že každé nastavenie je jedinečný. Avšak niektoré zdroje (napríklad prerušenia na zariadenia PCI) môžete zdieľané v závislosti od vodičov a počítač.

Manuálne konfigurovať zariadení pomocou Správcu zariadení

Keď nainštalujete zariadenie typu Plug and Play, nastavenia prostriedkov pre toto zariadenie nie sú automaticky nakonfigurované. V závislosti od typu zariadenia, ktoré inštalujete, budete musieť tieto nastavenia nakonfigurovať manuálne. Pokyny pre robí tak by byť dodané v v príručke dodanej so zariadením.

UPOZORNENIE: Nesprávna zmena nastavení prostriedkov môže zakázať hardvér a spôsobiť, že počítač zlyhá, alebo nebude pracovať správne. Nastavenia prostriedkov by mali zmeniť, len ak ste si istí, že nové nastavenie nie sú v konflikte s iným hardvérom, alebo ak výrobca hardvéru poskytol vám špecifické nastavenie prostriedkov pre zariadenie. Buďte opatrní predtým, ako použijete nasledovný postup.

Na konfigurovanie zariadení:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na tlačidlo Ovládací Panel, kliknite na tlačidlo Výkon a údržba, a potom kliknite na tlačidlo Systém.
 2. Na Hardvér karte, kliknite na tlačidlo Správca zariadení. Dvakrát kliknite na typ zariadenia, ktoré chcete zmeniť.
 3. Dvakrát kliknite na konkrétne zariadenie, ktoré chcete zmeniť. Ak má zariadenie nastavenia prostriedkov, ktoré môžete zmeniť, Zdroje karta je viditeľné.
 4. Kliknite na tlačidlo Zdroje karte, a potom kliknite na tlačidlo Vymazať Použiť automatické nastavenie začiarkavacie políčko. Toto začiarkavacie políčko môže byť nedostupné, ak ste vybrali zariadenie Plug and Play.
 5. V Nastavenie založené na, kliknite na položku hardvérovú konfiguráciu, ktorý chcete zmeniť.
 6. V Nastavenia prostriedkov kliknite na tlačidlo typ prostriedku, ktorý chcete zmeniť v Typ prostriedku stĺpec.
 7. Kliknite na tlačidlo Zmeniť nastavenie, a potom zadajte novú hodnotu pre daný typ prostriedku.

  POZNÁMKA: Zopakujte predchádzajúce kroky podľa potreby.

Vlastnosti

ID článku: 307970 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB307970 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:307970

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com