Vytvoření zrcadleného svazku ve vzdáleném počítači systémem Windows 2000 v počítači se systémem Windows XP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 307880 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento podrobný článek popisuje vytvoření zrcadleného svazku ve vzdáleném počítači se systémem Windows 2000 Server pomocí modulu snap-in Správa disků v systému Microsoft Windows XP. Můžete vytvořit z volné místo na disku na dynamický disk zrcadleného svazku pomocí modulu snap-in Správa disků nebo zrcadlit existující jednoduchý svazek na dynamickém disku.

Zrcadlený svazek, známé také jako svazek RAID 1, je svazku odolného proti chybám, který duplikuje data na dvou různých fyzických discích. Zrcadlené svazky jsou podporovány na dynamických discích a poskytuje redundanci dat pomocí dva identické kopie (zrcadla) svazku.

Nelze vytvořit zrcadlené svazky v počítačích se systémem Windows XP Home Edition, Windows XP Professional nebo Windows XP 64-Bit Edition. Můžete však počítače se systémem Windows XP Professional vytvářet zrcadlené svazky na vzdálených počítačích se systémem Windows 2000 Server, Windows 2000 Advanced Server nebo Windows 2000 Datacenter Server. Ve vzdáleném počítači provést, musíte mít oprávnění správce.

Vytvoření zrcadleného svazku

Vytvoření zrcadleného svazku ve vzdáleném počítači systémem Windows 2000 Server z počítače se systémem Windows XP Professional:

Připojit ke vzdálenému počítači

 1. Přihlaste se jako správce nebo jako člen skupiny Administrators.
 2. Klepněte na tlačítko Spustita klepněte na tlačítko Ovládací panely. Klepněte na tlačítko Výkon a údržba, klepněte na tlačítko Nástroje pro správua potom poklepejte na Správa počítače.
 3. Klepněte pravým tlačítkem myši Správa počítače (místní)a klepněte na tlačítko Připojení k jinému počítači.
 4. Klepněte na tlačítko Jiný počítač, zadejte název počítače, ke kterému chcete připojit a klepněte na tlačítko OK. Klepněte na tlačítko Procházet Vyhledejte počítač a klepněte na tlačítko OK dvakrát.

  Zobrazí se okno Správa počítače vzdáleného počítače. Rozbalit Úložiště (pokud ještě není rozbalen) a klepněte na tlačítko Správa disků.

Vytvoření zrcadleného svazku ve vzdáleném počítači

 1. V okně Správa disků klepněte pravým tlačítkem na volné místo na jednom z dynamických disků, které chcete vytvořit zrcadlený svazek a klepněte na tlačítko Nový svazek.
 2. V Průvodci vytvořením svazku klepněte na tlačítko Další.
 3. Klepněte na tlačítko Zrcadlený svazeka klepněte na tlačítko Další.
 4. Ve skupinovém rámečku Všechny dostupné dynamické disky, klepněte na disk, ve kterém chcete hostit zrcadla, a klepněte na tlačítko Přidat. Ověřte, že jsou v uvedeny disky, ve kterých chcete vytvořit zrcadlený svazek Vybrané dynamické disky pole.
 5. V Velikost Zadejte velikost nepřiděleného místa na disku svazku, a potom klepněte na tlačítko, Další.
 6. Přiřadit písmeno jednotky nebo cestu a klepněte na tlačítko Další.
 7. Zadejte možnosti formátování, které chcete použít a klepněte na tlačítko Další.
 8. Potvrďte, že vybrané možnosti jsou správné a klepněte na tlačítko Dokončit. Zrcadlený svazek je vytvořen a v příslušné dynamické disky v okně Správa disků.
 9. Ukončete nástroj Správa disků ve vzdáleném počítači.

Postup přidání zrcadla k existujícímu jednoduchému svazku

Přidání zrcadla k existujícímu jednoduchému svazku vzdáleného počítače se systémem Windows 2000 Server z počítače se systémem Windows XP Professional, postupujte takto:

Připojit ke vzdálenému počítači

 1. Přihlaste se jako správce nebo jako člen skupiny Administrators.
 2. Klepněte na tlačítko Spustita klepněte na tlačítko Ovládací panely. Klepněte na tlačítko Výkon a údržba, klepněte na tlačítko Nástroje pro správua potom poklepejte na Správa počítače.
 3. Klepněte pravým tlačítkem myši Správa počítače (místní)a klepněte na tlačítko Připojení k jinému počítači.
 4. Klepněte na tlačítko Jiný počítača pak zadejte název počítače, ke kterému chcete připojit a klepněte na tlačítko OK. Klepněte na tlačítko Procházet Vyhledejte počítač a klepněte na tlačítko OK dvakrát se vraťte do okna Správa disků. Zobrazí se okno Správa počítače vzdáleného počítače. Rozbalit Úložiště (pokud ještě není rozbalen) a klepněte na tlačítko Správa disků.

Přidání zrcadla k existujícímu jednoduchému svazku ve vzdáleném počítači

Do zrcadla existujícímu jednoduchému svazku:
 1. V okně Správa disků klepněte pravým tlačítkem myši jednoduchý svazek, který chcete zrcadlit a klepněte na tlačítko Přidat zrcadlo.
 2. Klepněte na disk, ve kterém chcete hostit zrcadla, a klepněte na tlačítko Přidat zrcadlo.
Zrcadlený svazek je vytvořen naformátovaný stejný jako existující svazek systému souborů a v příslušné dynamické disky v okně Správa disků.

Poradce při potížích

Správa disků se zobrazí popis stavu v grafickém zobrazení a v části Stav sloupce zobrazení seznamu informuje o aktuálním stavu disku nebo svazku. Použijte popis stavu rozpoznat a řešit selhání disku a svazku. Částečný seznam popisů stavu disku a svazku je následující:
 • Online
  Toto je normální stav disku, pokud je disk přístupný a funguje správně.
 • Zdravé
  Toto je normální stav svazku, pokud je svazek přístupný a funguje správně.
 • Pořádku (ohrožen)
  Svazek je však přístupná, základní vstupně-výstupní chyby byly zjištěny na disku. Stav disku se může zobrazit jako Online (chyby).

  Chcete-li tento problém vyřešit, klepněte pravým tlačítkem myši na disk a potom klepněte na tlačítko Aktivace disku Vraťte disk Online stav. Tato akce by také vrátit svazku Zdravé stav.
 • Selhání redundance
  Jednoho nebo obou členů zrcadleného svazku se nezdařilo. Svazek již není odolný proti chybám. Stav disku se může zobrazit jako Offline nebo Chybí, nebo Online (chyby).

  Chcete-li tento problém vyřešit, opravte všechny problémy s diskem, řadičem nebo připojení a ověřte, že je fyzický disk zapnutý a správně připojen k počítači. Klepněte pravým tlačítkem na disku, který selhal a klepněte na tlačítko Aktivace disku Vraťte disk Online stav. To by také vrátit svazku Zdravé stav.
Úplný seznam disků a popisy stavu svazku a postupy pro řešení potíží naleznete v nápovědě k aplikaci disků Management (v modulu snap-in Správa disků nebo okno Správa počítače, klepněte Nápověda v Akce nabídka).
Odkazy

Další informace o převodu základního disku na dynamický disk a jak změnit dynamický disk zpět na základní disk, klepněte na tlačítko znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
309044 Jak převést základních a dynamických disků
Další informace o způsobu konfigurování dynamických disků klepněte na tlačítko znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
308424 Jak pomocí nástroje Správa disků ke konfiguraci dynamických disků
Další informace o vytvoření svazku typu RAID-5 získáte v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
309043 Vytvoření svazku typu RAID-5
Další informace o tom, jak používat nástroj příkazového řádku Diskpart ke správě disků získáte klepnutím na tlačítko znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
300415 Popis nástroje příkazového řádku Diskpart
Další informace o práci s dynamickými disky získáte v následujících článcích znalostní báze společnosti Microsoft:
175761 Dynamické a základní úložiště v systému Windows 2000
222189 Popis skupin disků v nástroji Správa disků systému Windows 2000
254105 Omezení hardwaru pro dynamické diskuVlastnosti

ID článku: 307880 - Poslední aktualizace: 18. května 2011 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB307880 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:307880

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com