ID článku: 307875 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.

Ak chcete mať naďalej k dispozícii aktualizácie zabezpečenia pre systém Windows, je potrebné, aby ste používali systém Windows XP s balíkom Service Pack 3 (SP3). Ďalšie informácie nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti MicrosoftKončí sa podpora pre niektoré verzie systému Windows

Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Priečinok Naposledy použité v ponuke Štart systému Windows XP zobrazuje zoznam súborov a dokumentov, ktoré ste naposledy použili. V tomto článku sa opisuje ako priečinok Naposledy použité zobraziť, používať a ako vymazať jeho obsah.

Zobrazenie priečinka Naposledy použité

Ak chcete zobraziť priečinok Naposledy použité v ponuke Štart, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo Štart a potom kliknite na položku Vlastnosti. Ak už je ponuka Štart zobrazená, kliknite pravým tlačidlom na prázdnu oblasť ponuky Štart a potom kliknite na položku Vlastnosti.
 2. Kliknite na položku Prispôsobiť.
 3. Kliknite na kartu Spresnenie.
 4. V časti Naposledy použité začiarknite políčko Zobrazovať naposledy otvorené dokumenty, kliknite na tlačidlo OK a potom znovu na tlačidlo OK. Pri ďalšom kliknutí na tlačidlo Štart sa v ponuke Štart zobrazí položka Naposledy použité.

Otvorenie naposledy použitého dokumentu

Ak chcete otvoriť dokument, s ktorým ste nedávno pracovali, kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na položku Naposledy použité a potom kliknite na položku, ktorú chcete otvoriť.

Vymazanie obsahu priečinka Naposledy použitéAk chcete, aby sme obsah priečinka Naposledy použité vymazali za vás, prejdite na časť Opravte to za mňa. Ak chcete tento problém vyriešiť sami, prejdite na časť Ja to vyriešim.

Opravte to za mňaAk chcete tento problém vyriešiť automaticky, kliknite na prepojenie alebo tlačidlo Opraviť tento problém. Kliknite na položku Spustiť v dialógovom okne Prevzatie súboru a postupujte podľa pokynov sprievodcu vykonaním opravy.

Opraviť tento problém
Microsoft Fix it 50534


Poznámky
 • Tento sprievodca môže byť dostupný iba v angličtine. Automatická oprava však funguje aj pre ostatné jazykové verzie systému Windows.
 • Ak nepracujete s počítačom, v ktorom sa vyskytol problém, môžete riešenie Fix it uložiť na jednotku flash alebo na disk CD a potom ho môžete spustiť v počítači s problémom.

Potom prejdite na časť Vyriešil sa problém?Ja to vyriešim

Pri vymazávaní obsahu zoznamu Naposledy použité postupujte nasledovne:
 1. Kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo Štart a potom kliknite na položku Vlastnosti. Ak už je ponuka Štart zobrazená, kliknite pravým tlačidlom na prázdnu oblasť ponuky Štart a potom kliknite na položku Vlastnosti.
 2. Kliknite na položku Prispôsobiť.
 3. Kliknite na kartu Spresnenie.
 4. V časti Naposledy použité kliknite na položku Vyčistiť zoznam, kliknite na tlačidlo OK a potom znovu na tlačidlo OK. Naposledy používané dokumenty sa odstránia z priečinka Naposledy použité. Nezabudnite, že vykonaním tejto akcie sa dané dokumenty neodstránia z pevného disku.

Riešenie problémov

Niektoré programy nedokážu pridávať položky do priečinka Naposledy použité. V takomto prípade sa nedávno používaný dokument v zozname nezobrazí. Ak chcete otvoriť dokument, ktorý nie je uvedený v zozname Naposledy použité, vyhľadajte danú položku kliknutím na položku Hľadať v ponuke Štart.

ODKAZY

Ďalšie informácie o ponuke Štart v systéme Windows XP zobrazíte kliknutím na nasledujúce číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
279767 Popis ponuky Štart v systéme Windows XP

Vyriešil sa problém?

 • Skontrolujte, či sa problém vyriešil. Ak sa problém vyriešil, úspešne ste dokončili postupy v tejto časti. Ak sa problém nepodarilo vyriešiť, môžete sa obrátiť na oddelenie technickej podpory.
 • Oceníme vaše pripomienky. Ak chcete poskytnúť pripomienky alebo nahlásiť ľubovoľný problém súvisiaci s týmto riešením, použite blog Fix it for me alebo nám pošlite e-mail.Vlastnosti

ID článku: 307875 - Posledná kontrola: 26. septembra 2011 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbhowtomaster kbmsifixme kbfixme KB307875

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com