Zobrazení, použití a vymazání souborů ve složce Poslední dokumenty v nabídce Start systému Windows XP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 307875 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.

Chcete-li pokračovat v přijímání aktualizací zabezpečení pro systém Windows, ověřte, zda používáte systém Windows XP s aktualizací Service Pack 3 (SP3). Další informace naleznete na následujícím webu společnosti Microsoft: Končí podpora pro některé verze systému Windows

Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Složka Poslední dokumenty, která se nachází v nabídce Start systému Windows XP, zobrazuje seznam naposledy použitých souborů a dokumentů. Článek popisuje postup, jak zobrazit, použít a vyprázdnit složku Poslední dokumenty.

Zobrazení složky Poslední dokumenty

Složku Poslední dokumenty z nabídky Start zobrazíte následujícím postupem:
 1. Klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start a vyberte příkaz Vlastnosti. Pokud je nabídka Start již zobrazena, můžete také klepnout pravým tlačítkem myši na prázdnou plochu v nabídce Start a klepnout na tlačítko Vlastnosti.
 2. Klepněte na tlačítko Vlastní.
 3. Klepněte na kartu Upřesnit.
 4. Ve skupinovém rámečku Naposledy použité dokumenty klepnutím zaškrtněte políčko Zobrazit seznam naposledy otevřených dokumentů. Klepněte na tlačítko OK a potom na tlačítko OK. Při příštím klepnutí na tlačítko Start se v nabídce Start zobrazí příkaz Poslední dokumenty.

Otevření naposledy použitých dokumentů

Chcete-li otevřít dokument, který byl nedávno použit, klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz Poslední dokumenty a klepněte na položku, kterou chcete otevřít.

Vymazání obsahu složky Poslední dokumentyChcete-li, abychom soubory ve složce Poslední dokumenty odstranili za vás, přejděte k části Automatická oprava. Chcete-li tyto potíže vyřešit sami, přejděte k části Manuální oprava.

Automatická opravaChcete-li tyto potíže odstranit automaticky, klikněte na tlačítko nebo odkaz Opravit. V dialogovém okně Stažení souboru klikněte na položku Spustit a postupujte podle kroků v průvodci opravou.

Opravit tyto potíže
Microsoft Fix it 50534


Poznámky:
 • Tento průvodce může být k dispozici pouze v angličtině. Tato automatická oprava však funguje i pro ostatní jazykové verze systému Windows.
 • Pokud právě nejste u počítače, který má tyto potíže, můžete opravu uložit na jednotku USB Flash nebo na disk CD a spustit ji v příslušném počítači později.

Poté přejděte k části Byly potíže vyřešeny?.Manuální oprava

Obsah složky Poslední dokumenty vymažete následujícím způsobem:
 1. Klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start a vyberte příkaz Vlastnosti. Pokud je nabídka Start již zobrazena, můžete také klepnout pravým tlačítkem myši na prázdnou plochu v nabídce Start a klepnout na tlačítko Vlastnosti.
 2. Klepněte na tlačítko Vlastní.
 3. Klepněte na kartu Upřesnit.
 4. V oblasti Naposledy použité dokumenty klepněte na tlačítko Vymazat seznam. Klepněte na tlačítko OK a potom na tlačítko OK. Ze složky Poslední dokumenty budou odstraněny naposledy použité dokumenty. Tato akce však neodstraní dokumenty z pevného disku.

Řešení potíží

Některé programy nemohou přidávat položky do složky Poslední dokumenty. V tomto případě nebude naposledy použitý dokument v seznamu uveden. Chcete-li otevřít dokument, který se nenachází ve složce Poslední dokumenty, vyhledejte dokument pomocí příkazu Hledat v nabídce Start.

Odkazy

Další informace o nabídce Start v systému Windows XP naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
279767 Popis nabídky Start v systému Windows XP (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Byly potíže vyřešeny?

 • Ověřte, zda jsou potíže vyřešeny. Pokud ano, v této části již pro vás nejsou žádné potřebné informace. Pokud potíže přetrvávají, můžete kontaktovat podporu.
 • Uvítáme vaše názory. Chcete-li nám sdělit svůj názor nebo nahlásit potíže s tímto řešením, uveďte poznámky v blogu Fix it for me (Automatická oprava) nebo nám odešlete e-mail.Vlastnosti

ID článku: 307875 - Poslední aktualizace: 23. září 2011 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbhowto kbhowtomaster kbmsifixme kbfixme KB307875

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com