Programy systému Windows XP, Internet se nemůže připojit k Internetu pomocí širokopásmového připojení

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 307164 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při pokusu o použití programu založeného na Internetu systému Windows XP, jako je například Microsoft Windows Media Player nebo Centrum pro nápovědu a odbornou pomoc a používáte-li širokopásmové připojení, které má vytvořené připojení širokopásmového připojení poskytovatele nebo na poskytovatele služeb Internetu (ISP), který používá server proxy služby, program systému Windows XP nerozpozná aktivní připojení.

Může se zobrazit chybová zpráva s upozorněním, že "cíl nedosažitelný" nebo dotaz, můžete vytvořit nebo konfigurovat připojení k Internetu.

Příčina

K tomuto chování může dojít, pokud pomocí Průvodce novým připojením vytvořit širokopásmové připojení. Průvodce novým připojením není ve výchozím nastavení Povolit automatické zjišťování serveru proxy pro širokopásmové připojení, které vyžadují ověření.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, upravte nastavení připojení pro širokopásmové připojení povolit automatické zjišťování:
  1. Spusťte aplikaci Internet Explorer.
  2. Klepněte Nástroje nabídky a pak klepněte na tlačítko Možnosti Internetu.
  3. Klepněte Připojení na kartě.
  4. Ve skupinovém rámečku Telefonické a nastavení VPN, klepněte na širokopásmové připojení, klepněte na tlačítko Nastavenía klepněte na tlačítko Automaticky zjišťovat nastavení.
  5. Klepněte na tlačítko OK.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku.

Vlastnosti

ID článku: 307164 - Poslední aktualizace: 18. května 2011 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbenv kbnetwork kbnofix kbprb kbmt KB307164 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:307164

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com