Ako spravovať uložené používateľské mená a heslá na počítači v doméne v systéme Windows XP

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 306992 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok opisuje ako spravovať uložené používateľské mená a heslá v počítači, ktorý je členom domény.

Uložené mená a heslá používateľov je zabezpečené skladu pre informácie o hesle. Pomocou tejto funkcie, môžete zadať používateľské mená a heslá pre rôzne sieťové prostriedky a žiadosti (ako napríklad e-mail) raz a potom systém Windows automaticky poskytnúť informácie o následných návštevách týchto zdrojov bez vášho zásahu.

Ďalšie informácie

Pri prvom prihlásení na server alebo webovú lokalitu, zobrazí sa výzva na zadanie mena používateľa a hesla. Keď zadajte svoje meno používateľa a heslo pre prostriedok, a potom kliknutím vyberte Zapamätať moje heslo políčko, prihlasovacie informácie uložia s vašim používateľským kontom. Keď pripojíte ďalší istý zdroj, tieto uložené poverenia sa používajú na automaticky totožnosť.

Keď je uložené poverenia výberom Zapamätať moje heslo začiarkavacie políčko na užívateľské meno a heslo výzve, ktorú dostanete pri pripájaní k prostriedku, poverenia sa uložia najviac všeobecné formou. Napríklad, ak pristupujete špecifické server v doméne, sa poverenia môže byť uložený ako *.domény.com (kde domény je názov domény). Ukladanie rôznych poverenie na iný server v tejto oblasti by neprepíše tohto poverenia. Nové poverenia by ukladajú s použitím viac špecifických informácií.

Ak máte prístup k prostriedku overovací balík vyhľadáva uložené mená a heslá používateľov najšpecifickejších poverenie, ktoré zodpovedá daný prostriedok. Ak nájde, sa použije pre overenie balík bez akejkoľvek interakcie od vás. Ak poverenia nenájde, vráti sa chybu overovania na program, ktorý sa pokúšate získať prístup k prostriedku. Potom sa zobrazí výzva na zadanie mena používateľa a hesla.

Môžete manuálne spravovať poverenia uložené v uložené mená a heslá používateľov kliknutím Spravovať sieťové heslá v používateľské konto, ktoré chcete zmeniť.
V Uložené mená a heslá používateľov dialógové okno, môžete pridať novú položku, odstráňte existujúcu položku alebo zobraziť vlastnosti upraviť existujúcu položku.

Ako spravovať uložené používateľské mená a heslá

POZNÁMKA Ak používate administratívny účet na prihlásenie na počítači, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, a potom kliknite na tlačidlo Ovládací Panel.
 2. V ovládacom paneli, kliknite na tlačidlo Používateľské kontá podľa Vyberte kategóriu Ak chcete otvoriť Používateľské kontá zobrazí sa dialógové okno.
 3. Na Užívatelia karte, kliknite na používateľa, a potom kliknite Rozšírené kartu.
 4. Kliknite na tlačidlo Spravovať heslá tlačidlo otvorte Uložené mená a heslá používateľov dialógové okno. Môžu zobraziť zoznam uložené používateľské mená a heslá podobné nasledovnému:
  *.Microsoft.com
  Passport.Net\*(Passport)
Ak použijete obmedzené používateľské konto prihlásiť na počítači, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na tlačidlo Spustiť, typu Príkaz Control Userpasswords2, a potom stlačte kláves ENTER.

  Poznámka Môže sa vyskytnúť nasledujúce hlásenie:
  Musíte byť členom skupiny Administrators na tomto počítači otvorte používateľské kontá. Ste prihlásení ako meno používateľa, a toto konto nie je členom skupiny Administrators.
  V tomto stave sú povinní zadajte meno používateľa a heslo, keď systém vyzve dialógovom okne zadajte meno používateľa a heslo správcu počítača.
 2. Kliknite na tlačidlo Rozšírené kartu a potom kliknite na Spravovať heslá.

Ak chcete pridať položku

 1. V Uložené mená a heslá používateľov dialógové okno, kliknite na tlačidlo Pridať Ak chcete otvoriť Prihlasovacie informácie vlastnosti dialógové okno.
 2. V Server rámček, zadajte názov servera alebo zdieľať, že chcete. Hviezdička môžete použiť ako "zástupný" znak. Nasledujúci príklad položky sú platný server názvy:
  *.Microsoft.com
  \\Server\Podiel
 3. V Meno používateľa položku zadajte názov používateľského konta, ktoré nemá povolenie na prístup k prostriedku. Zadajte meno používateľa v Server\Používateľ alebo Používateľ@doményFormát mena .com. Nasledujú príklady položiek platné používateľské meno:
  Microsoft\Používateľ
  Používateľ@Microsoft.com
 4. V Heslo rámček, zadajte heslo pre používateľa, ktorý ste zadali v kroku 3 a potom kliknite na tlačidlo ok.
 5. V Uložené mená a heslá používateľov dialógové okno, kliknite na tlačidlo Zatvorte.

Ak chcete odstrániť záznam

 1. V Uložené mená a heslá používateľov dialógové okno, kliknite na poverenie, ktoré chcete, a potom kliknite na tlačidlo Odstrániť. Sa zobrazí nasledujúce hlásenie:
  Vybrané prihlasovacie informácie sa odstránia.
 2. Kliknite na tlačidlo ok.
 3. V Uložené mená a heslá používateľov dialógové okno, kliknite na tlačidlo Zatvorte.

Ak chcete upraviť položku

 1. V Uložené mená a heslá používateľov dialógové okno, kliknite na poverenie, ktoré chcete, a potom kliknite na tlačidlo Vlastnosti. The Prihlasovacie informácie vlastnosti zobrazí sa dialógové okno.
 2. Zmeniť položky, ktoré chcete, a potom kliknite na tlačidlo ok.

  Ak chcete zmeniť heslo domény používateľského konta, ktoré je zadané v Meno používateľa kliknite na tlačidlo Zmena. Do zodpovedajúcich polí zadajte staré heslo a nové heslo, zadajte nové heslo do Potvrdiť nové heslo a potom kliknite na ok. Heslo domény je zmenený.
 3. V Uložené mená a heslá používateľov dialógové okno, kliknite na tlačidlo Zatvorte.

Riešenie problémov

Keď uložíte informácie o konte používateľa pre vzdialený zdroje týmto spôsobom, každý, kto získa prístup k vášmu používateľskému kontu môže získať prístup k tieto zdroje chránené heslom. Z tohto dôvodu je vysoko odporúčané použite silné heslo pre konto Windows XP.

ODKAZY

Ďalšie informácie o tvorbe účinných hesiel, kliknite na tlačidlo Štart, a potom kliknite na tlačidlo Pomoc a technická podpora. V Vyhľadávanie zadajte vytváranie zložitých hesiel, a potom kliknite na tlačidlo Spustite vyhľadávanie tlačidlo.Ďalšie informácie o spravovaní uložené používateľské mená a heslá, po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
306541Ako spravovať uložené používateľské mená a heslá v počítači, ktorý nie je v doméne v systéme Windows XP
281660 Správanie uložené používateľské mená a heslá

Vlastnosti

ID článku: 306992 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbhowtomaster kbmt KB306992 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:306992

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com