Správa uložených uživatelských jmen a hesel v počítači v doméně v systému Windows XP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 306992 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje postup při správě uložených uživatelských jmen a hesel v počítači, který je členem domény.

Funkce Uložená uživatelská jména a hesla je bezpečné uložení informací o heslech. Pomocí této funkce můžete jednou zadat uživatelská jména a hesla pro různé síťové prostředky a aplikace (například e-mail) a systém Windows je automaticky zadá při dalších návštěvách těchto prostředků bez zásahu uživatele.

Další informace

Při prvním přihlášení k serveru nebo webu se zobrazí výzva k zadání uživatelského jména a hesla. Při zadejte uživatelské jméno a heslo k danému prostředku a poté klepnutím vyberte Zapamatovat heslo Zaškrtávací políčko informace o přihlášení je uložen s vaším uživatelským účtem. Při příštím připojení dojde k automatickému ověření.

Po uložení pověření výběrem Zapamatovat heslo políčko na uživatelské jméno a heslo výzvy, kterou obdržíte při připojování k prostředku pověření jsou uloženy v nejobecnější podobě možné. Například pokud přistupujete k určitému serveru v doméně, pověření mohou být uloženy jako *.doményCOM (kde domény je název domény). Uložením jiného pověření pro jiný server v této doméně toto pověření nepřepíše. Nové pověření by mělo být uloženo pomocí podrobnější informace.

Při přístupu ke zdroji vyhledává autentifikační balíček v uložených uživatelských jménech a heslech konkrétní pověření odpovídající danému zdroji. Pokud je nějaký nalezen, je použit ověřovací balíček bez zásahu uživatele. Pokud pověření není nalezeno, je vrácena chyba ověřování programu, který se pokusil o přístup k prostředku. Zobrazí se výzva pro uživatelské jméno a heslo.

Je možné ručně spravovat pověření uložená v uložená uživatelská jména a hesla klepnutím na tlačítko Správa síťových hesel v uživatelském účtu, který chcete změnit.
V Uložená uživatelská jména a hesla Dialogové okno, můžete přidat novou položku, odebrat existující položku nebo zobrazit vlastnosti, které chcete upravit existující položku.

Správa uložených uživatelských jmen a hesel

Poznámka: Pokud přihlášení k počítači pomocí účtu správce, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Starta na příkaz Ovládací panely.
 2. V okně Ovládací panely klepněte na položku Uživatelské účtyVyberte kategorii úkolů Chcete-li otevřít dialogové okno Uživatelské účty se zobrazí.
 3. Na kartě Uživatelé klepněte na vybrané jméno uživatele a potom klepněte na kartu Upřesnit.
 4. Klepněte na tlačítko Správa heselUložená uživatelská jména a hesla Dialogové okno. Může se zobrazit seznam uložených uživatelských jmen a hesel, které jsou podobné následujícím:
  *.Microsoft.com
  Passport.Net\*(Passport)
Pokud používáte omezený uživatelský účet pro přihlášení k počítači, postupujte takto:
 1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na tlačítko Spustit, typ Control Userpasswords2, a stiskněte klávesu ENTER.

  Poznámka: Může se zobrazit následující zpráva:
  Uživatelské účty otevřete, pouze pokud jste členem skupiny správců. Jste přihlášeni jako uživatelské jméno, a tento účet není členem skupiny Administrators.
  V této situaci je nutné zadat uživatelské jméno a heslo při vyzváni dialogového okna a zadat uživatelské jméno a heslo správce počítače.
 2. Klepněte Rozšířené kartu a potom klepněte na tlačítko Správa hesel.

Chcete-li přidat položku

 1. V Uložená uživatelská jména a hesla Dialogové okno klepněte na tlačítko Přidat otevřete dialogové okno Vlastnosti přihlašovacích informací .
 2. Do pole Server zadejte název požadovaného serveru nebo sdílené položky. Jako "zástupný" znak můžete použít hvězdičku. Následující příklady položek jsou platné názvy serverů:
  *.Microsoft.com
  \\Server\Sdílené složky
 3. V Uživatelské jméno pole, zadejte název uživatelského účtu, který má oprávnění k přístupu k prostředku. Zadejte uživatelské jméno v Server\Uživatel nebo Uživatel@doményFormát názvu .cz. Následují příklady jsou platná uživatelská jména:
  Microsoft\Uživatel
  Uživatel@microsoft.com
 4. Do pole heslo zadejte heslo pro uživatele, které jste zadali v kroku 3 a klepněte na tlačítko OK.
 5. V Uložená uživatelská jména a hesla Dialogové okno klepněte na tlačítko Zavřít.

Chcete-li odebrat položku

 1. V Uložená uživatelská jména a hesla Dialogové okno, klepněte na tlačítko pověření, které chcete a potom klepněte na tlačítko Odebrat. Zobrazí se následující zpráva:
  Vybrané přihlašovací informace budou odstraněny.
 2. Klepněte na tlačítko OK.
 3. V Uložená uživatelská jména a hesla Dialogové okno klepněte na tlačítko Zavřít.

Chcete-li upravit položku

 1. V Uložená uživatelská jména a hesla Dialogové okno, klepněte na tlačítko pověření, které chcete a potom klepněte na příkaz Vlastnosti. Zobrazí se dialogové okno Vlastnosti přihlašovacích informací .
 2. Položky, které chcete změnit a potom klepněte na tlačítko OK.

  Pokud chcete změnit heslo domény pro uživatelský účet, který je uveden v Uživatelské jméno pole, klepněte na tlačítko změnit. Do příslušných polí zadejte staré heslo a nové heslo, zadejte nové heslo do Potvrdit nové heslo a klepněte na tlačítko OK. Heslo domény bude změněno.
 3. V Uložená uživatelská jména a hesla Dialogové okno klepněte na tlačítko Zavřít.

Poradce při potížích

Při ukládání informací o účtu uživatele tímto způsobem pro vzdálené prostředky může každý, kdo získá přístup k vašemu uživatelskému účtu, také získat přístup k těmto prostředkům chráněným heslem. Z tohoto důvodu doporučujeme použít silné heslo pro svůj účet v systému Windows XP.

Odkazy

Další informace o vytváření silných hesel klepněte na tlačítko Starta potom klepněte na tlačítko Nápověda a odborná pomoc. Do pole Hledat zadejte vytváření silných hesela klepněte Spustit hledání .Další informace o správě uložených uživatelských jmen a hesel získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
306541Správa uložených uživatelských jmen a hesel v počítači, který není v doméně v systému Windows XP
281660 Chování uložených uživatelských jmen a hesel

Vlastnosti

ID článku: 306992 - Poslední aktualizace: 2. června 2013 - Revize: 7.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbhowtomaster kbmt KB306992 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku: 306992

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com