Ipsec yerine Windows 2000'de altı dakika kadar sürebilir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 306677 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bir küme, Windows Yük Dengeleme Hizmeti (WLBS) ile veya Ağ Yükü Dengeleme (NLB) ve Microsoft Küme hizmeti (MSCS) ile ınternet Protokolü güvenliği (ıpsec) kullanabilirsiniz, ancak ıpsec başarısızlık durumlarda, Microsoft Windows 2000 için tasarımlanmamış. Yerine çalışma altı dakika kadar sürebilir. Microsoft Windows Server 2003 tabanlı WLBS veya NLB dağıtımı için yerine çalışma süresi, iki dakika olarak azalır.

Daha fazla bilgi

Windows 2000 sunucu kümesine yerine çalıştırabilir, programlar için ıpsec kullanabilseniz de, ıpsec başarısızlık durumlarda, Windows 2000 sürümü için tasarlanmamıştır. Programların Windows 2000 sunucu kümesine ıpsec kullanmamanızı öneririz.

Windows 2000'de yavaş yerine çalışma, ınternet anahtar değişimi (IKE) güvenlik ilişkileri (SA'lar), her düğümde yerel bir veritabanında depolanır ve bir başarısızlık meydana gelirse, bir sunucudan diğerine transfer değil çünkü. Bu sorun sunucunun NLB ve WLBS iletişim kurarken kullanılan daha hızlı bir ıpsec başarısızlık düzeneği tarafından Windows Server 2003'de ve sonraki Windows sürümlerinde giderilmiştir.

ıpsec tarafından korunan bir bağlantıda, IKE SA aşamasında oluşturulan-ı anlaşmaları. Ipsec SA'ları iki aşama ıı oluşturulur. Bir zaman aşımı değeri IKE ve ıpsec SA'ları ile ilişkilidir. Istemci için varsayılan zaman aşımı veya zaman aşımına uğramasını gelen ıpsec SA'sı için yaşam süresi dönemi için bekleyeceği sonucudur. Sonra istemci, IKE SA ile ilişkili olan zaman aşımı veya yaşam süresi dönemi için beklemeniz gerekir.

Iletişim kurmaya çalışılan başarısız olan düğümün yapılır, ancak varsayılan olarak, beş dakika içinde SA Boşta kalma süreölçeri zaman aşımına ve bir ek bir dakikalık zaman aşımı tarafından sonucunda oluşan. ıpsec'i kullanma ve yerine çalışma varsa, istemci bağlantıları altı dakika tüm kaynakları yeniden edemiyor çevrimiçi.

Ipsec için Windows 2000 kümelenmiş ortamda en iyi şekilde tasarlanmamıştır, ancak güvenli bir bağlantı bir iş gereksinimini yerine çalışma sırasında istemci kapalı kalma ' daha önemliyse kullanabilirsiniz. Ipsec bağlantı ile ilgili durum bilgisi gerektirir. Bu durum bilgileri, yerine çalışma sırasında korunmaz. Ipsec, Küme hizmetiyle sınanmamıştır. Bu nedenle Microsoft, bir çözüm olarak kullanımını desteklemiyor. Sunucu kümesinde bulunan programlar için ıpsec kullanmamanızı öneririz. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
253169--Ve edemiyor--trafik ıpsec tarafından güvenlik altına alınması
ıpsec, bir Windows Server 2003 ortamında kullanma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
821839Nasıl yapılır: Windows Server 2003 sunucu kümesinde çalışan bir Exchange Server 2003 arka uç sunucusu üzerindeki ıpsec yapılandırma

Özellikler

Makale numarası: 306677 - Last Review: 13 Şubat 2014 Perşembe - Gözden geçirme: 6.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhowto kbenv kbinfo KB306677 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:306677

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com