NASıL YAPıLıR: Windows 2000'de Uzaktan Yönetim modunda Terminal Hizmetleri yükleyin.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 306624 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, Windows 2000 Terminal Hizmetleri uzaktan yönetim modunda yükleme açıklanır. Terminal Hizmetleri kullandığınızda, uzak istemci bilgisayarları, sunucu üzerinde çalışan Windows tabanlı programlara erişebilirsiniz. Windows 2000 Server ve Windows 2000 Advanced Server, 16-bit ve 32-bit Windows tabanlı istemcileri desteklemek üzere Terminal Hizmetleri istemci yazılımını içerir. Uygulama sunucusu modunda Terminal Hizmetleri kullandığınızda, Terminal Hizmetleri sunucu tarafındaki bilgisayar için bir çoklu oturum ortamında sağlar. Uzaktan Yönetim modunda Terminal Hizmetleri kullandığınızda, fiziksel veya mantıksal olarak uzak sunuculara erişmek için Terminal Hizmetleri'ni kullanabilirsiniz.

Windows 2000 Terminal Hizmetleri'ni yüklemeden önce aşağıdaki kavramlarını gözden geçirin:
 • Sunucu: sunucu, neredeyse tüm bilişim kaynaklarının bulunduğu bilgisayardır. Terminal Hizmetleri ağ iletişimi ortamında kullanılır. Sunucu alır ve tuş vuruşları ve yerini istemcide fare hareketleri işler. Sunucu, masaüstünü ve üzerinde çalışan programları istemci üzerindeki bir pencerede görüntüler.
 • Ileti: ileti oluşan sunucu ve istemciler arasında Uzak Masaüstü Protokolü (RDP) kullanarak iletişimidir. RDP, iletim Denetimi Protokolü/ınternet iletişim kuralı (TCP/IP) kullanan bir program katmanı bir protokoldür.
 • Istemci: sunucuda çalıştırılan Uzak Masaüstü istemcisindeki bir pencerede görüntülenir. Istemcideki programları başlattığınızda, bu programlar gerçekte sunucu üzerinde çalıştırıyorsunuz demektir.
Terminal Hizmetleri aşağıdaki modlardan birinde yükleyebilirsiniz:
 • Uzaktan yönetim modu: sunucu, Terminal Hizmetleri uzaktan yönetim modunda kullandığınızda, yalnızca iki Terminal Hizmetleri istemci bağlantılarını kabul eder. Bu modu kullandığınızda, lisans gerekmez; Bununla birlikte, yalnızca Yöneticiler grubunun üyeleri sunucuya erişebilir. Bu mod, Terminal Hizmetleri sunucuları için uzak sunucuları uzaktan denetim türü erişimini yapılandırmak için kullanacağınız önerilir.
 • Uygulama sunucusu modu: uygulama sunucusu modunda Terminal Hizmetleri kullandığınızda, sunucu yöneticileri tarafından ikiden fazla eşzamanlı bağlantı kabul. Bu modu kullandığınızda, bir etki alanı denetleyicisinde (Bu hizmetin herhangi bir sunucudaki bir <a0>çalışma grubu</a0> ortamında yükleyebileceğiniz) Terminal Hizmetleri Lisans hizmetini yüklemeniz gerekir. Herhangi bir Windows 2000 Professional tabanlı olmayan istemci kullanıyorsanız, bir Terminal Hizmetleri istemci erişim lisansı gerektirir.

Terminal Hizmetleri uzaktan yönetim modunda yükleme

Etki alanı denetleyicisindeki uzaktan yönetim modunda Terminal Hizmetleri'ni yüklemek için <a0></a0>, sunucuda yönetici olarak oturum açın ve sonra aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Ayarlar ' ın üzerine gelin, Denetim Masası ' nı tıklatın ve sonra da Program Ekle/Kaldır'ı çift tıklatın.
 2. Windows Bileşenleri Ekle/Kaldır ' ı tıklatın.
 3. Windows Bileşenleri Sihirbazı'nı başlattıktan sonra Terminal Hizmetleri</a0> onay kutusunu tıklatıp seçin ve ileri ' yi tıklatın.

  Terminal Hizmetleri'nde bulunan alt bileşenleri hakkında daha fazla bilgi için Ayrıntılar ' ı tıklatın. Aşağıdaki sub-components görüntülenir:
  • Istemci Oluşturucu dosyaları: Windows bilgisayarları için Terminal Hizmetleri istemcisi yükleme diskleri oluşturmak için bu dosyaları kullanır.
  • Terminal Hizmetleri'ni Etkinleştir: Terminal Hizmetleri yazılımını bilgisayarınızda yapılandırmak için bu bileşen Windows kullanır.
 4. Terminal Hizmetleri Kur sayfasında, Remote Administration mode ' ı tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.

  Not: Terminal Hizmetleri uzaktan yönetim modunda çalıştırmak için Terminal Server istemci erişim lisansınızın gerekmez. Bu nedenle, Terminal Hizmetleri Lisansı bu makalede açıklanan senaryosu için yapılandırılmamış. En fazla iki eşzamanlı bağlantıya otomatik olarak verilir uzak yönetim modundaki bir Terminal sunucusunda.
 5. Istenirse, özgün yükleme ortamı yerleştirin.
 6. Yükleme tamamlandığında, son ' u tıklatın ve sonra Kapat ' ı tıklatın.

SORUN GİDERME

Terminal Hizmetleri beklendiği gibi çalışmazsa, ınternet Protokolü (IP) adresi denetleyin. Geçersiz IP adresi sağlarsanız, sorunlar oluşabilir.

Bir program beklendiği gibi çalışmazsa, aşağıdakileri göz önünde bulundurun:
 • Dosyaları veya dinamik bağlantı kitaplığı (DLL) dosyalarını kilitleyen programlar düzgün çalışmayabilir. Birden çok kullanıcı aynı anda aynı programı kullanmaya çalışıyor, bu sorun oluşabilir.
 • Tanımlama amacıyla bir bilgisayar adı veya IP adresini kullanan programlar düzgün çalışmayabilir. Bir defada birden çok kullanıcı aynı bilgileri kullanırken program çalışıyorsa, bu sorun oluşabilir.Referanslar

Istemciler Terminal sunucusuna bağlanma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
306566NASıL YAPıLıR: Bir Terminal Hizmetleri istemcisi'ni kullanarak istemcileri Terminal Hizmetleri'ne bağlama
Lisans sunucusunu etkinleştirme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
306622NASıL YAPıLıR: Terminal Hizmetleri Lisansı kullanılarak lisans sunucusu etkinleştirme.

Özellikler

Makale numarası: 306624 - Last Review: 30 Ekim 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbhowtomaster KB306624 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:306624

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com