POSTUPY: Instalace služby Terminal Services v režimu vzdálené správy v systému Windows 2000

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 306624 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Poznámka
Tento článek se vztahuje na systém Windows 2000. Podpora pro systém Windows 2000 končí dne 13. července 2010. Na Centrum ukončení odborné pomoci řešení v systému Windows 2000 je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace naleznete Zásady poskytování technické podpory společnosti Microsoft.
Poznámka
Tento článek se vztahuje na systém Windows 2000. Podpora pro systém Windows 2000 končí dne 13. července 2010. Na Centrum ukončení odborné pomoci řešení v systému Windows 2000 je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace naleznete Zásady poskytování technické podpory společnosti Microsoft.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento podrobný článek popisuje, jak nainstalovat systém Windows 2000 Terminal Services v režimu vzdálené správy. Při použití Terminálové služby vzdálené klientské počítače můžete získat přístup k systému Windows spuštěné na serveru. Windows 2000 Server a Windows 2000 Advanced Server patří softwaru klienta služby Terminal Services podporuje 16bitové a 32bitové klienty založené na systému Windows. Při použití služby Terminal Services v režimu aplikačního serveru, Terminálová služba poskytuje více relací prostředí pro výpočet na straně serveru. Při použití služby Terminal Services v režimu vzdálené správy, můžete získat přístup k fyzicky nebo logicky vzdálené servery Terminálové služby.

Před instalací systému Windows 2000 Terminal Services, přečtěte si následující pojmy:
 • Server: Server je počítač, na kterém téměř všech výpočetních zdrojů umístěn. Server se používá v síťovém prostředí služby Terminal Services. Server přijímá a zpracovává stisknutí kláves a pohyby myši, které se konají na klienta. Server zobrazí plochu a programy, které jsou spuštěny na serveru v okně klienta.
 • Zasílání zpráv: Zasílání zpráv je komunikace mezi serverem a klienty pomocí protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Protokol RDP je programová vrstva protokolu, která je založena na protokol TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol).
 • Klient: Vzdálené plochy, která je spuštěna na serveru se zobrazí v okně klienta. Při spouštění aplikací na straně klienta, tyto programy jsou ve skutečnosti spuštěn na serveru.
Služby Terminal Services můžete nainstalovat v jednom z následujících režimů:
 • Režimu vzdálené správy: Při použití služby Terminal Services v režimu vzdálené správy, že server přijímá pouze dvě připojení klienta služby Terminal Services. Použijete-li tento režim, není nutná licence; pouze členové skupiny Administrators však můžete získat přístup k serveru. Je vhodné použít v tomto režimu pro servery Terminálové služby ke konfiguraci vzdáleného řízení typu přístup ke vzdáleným serverům.
 • Režimu aplikačního serveru: Při použití služby Terminal Services v režimu aplikačního serveru, server přijímá více než dvě současná připojení nejsou správci. Při použití tohoto režimu, je nutné nainstalovat službu Správa licencí služby Terminal Services na řadiči domény (tuto službu můžete nainstalovat na libovolný server v prostředí pracovní skupiny). Používáte-li všechny klienty systému Windows 2000 Professional můžete také vyžadovat licence klientského přístupu Terminálové služby.

Instalace služby Terminal Services v režimu vzdálené správy

Chcete-li instalovat službu Terminal Services v režimu vzdálené správy na řadiči domény, přihlášení k serveru jako správce a proveďte následující kroky:
 1. Klepněte na tlačítko Spustit, přejděte na příkaz Nastavení, klepněte na tlačítko Ovládací panelya potom poklepejte na Přidat nebo odebrat programy.
 2. Klepněte na tlačítko Přidat nebo odebrat součásti systému Windows.
 3. Po spuštění Průvodce součástmi systému Windows, vyberte klepnutím Terminálové služby Zaškrtněte políčko a klepněte na tlačítko Další.

  Další informace o dílčí součásti, které jsou součástí služby Terminal Services Podrobnosti. Zobrazí se následující dílčí součásti:
  • Vytváření klientských souborů: Windows tyto soubory používá k vytvoření instalačních disket pro počítače klienta Terminálové služby.
  • Povolit Terminálovou službu: Konfigurace Terminálové služby softwaru v počítači, použije systém Windows této součásti.
 4. V Instalace služby Terminal Services Klepněte na možnost Režimu vzdálené správya klepněte na tlačítko Další.

  POZNÁMKA: Není nutné terminálového serveru licence pro klientský přístup ke spuštění služby Terminal Services v režimu vzdálené správy. Proto Správa licencí služby Terminal Services není nakonfigurován pro scénář, který je popsán v tomto článku. Maximálně dvě souběžná připojení jsou automaticky povoleny na terminálový server v režimu vzdálené správy.
 5. Je-li se výzva, vložte původní instalační médium.
 6. Po dokončení instalace klepněte na tlačítko Dokončita klepněte na tlačítko Zavřít.

Poradce při potížích

Pokud je Terminálová služba nespustí podle očekávání, zkontrolujte adresu Internet Protocol (IP). Problémy mohou nastat, pokud zadáte neplatnou adresu IP.

Pokud se program nespustí podle očekávání, zvažte následující skutečnosti:
 • Programy, které uzamknout soubory nebo soubory dynamické knihovny (DLL), nemusí správně pracovat. Tento problém může nastat, je-li více než jeden uživatel pokouší použít stejný program současně.
 • Programy, které používají název počítače nebo adresu IP pro identifikační účely, nemusí správně pracovat. Tento problém může nastat, pokud více uživatelů najednou program se spustí při použití stejné informace.Odkazy

Další informace o připojení klientů k terminálovému serveru získáte v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
306566 JAK: Připojení klientů k Terminálové službě pomocí klienta Terminálové služby
Další informace o tom, jak aktivovat licenční server klepněte na tlačítko znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
306622 JAK: Aktivace licenčního serveru pomocí nástroje Správa licencí Terminálové služby

Vlastnosti

ID článku: 306624 - Poslední aktualizace: 18. května 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Klíčová slova: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB306624 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:306624

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com