Windows XP'YI değerlendirme sürümünden perakende sürümüne'e yükselttiğinizde, etkinleştirme zaman dilimini davranışı

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 306555 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Windows XP Professional'ın değerlendirme sürümü bir 14 günlük etkinleştirme süresi vardır. Windows XP Professional'ın perakende sürümüne bir 30 günlük etkinleştirme süresi vardır. Windows XP'nin perakende sürümü Windows XP değerlendirme sürümünü yükseltiyorsanız, verilen bir ek etkinleştirmek için 30 gün değildir. Dönemin etkinleştirme, özgün yükleme tarihinden başlatır. Etkinleştirmek için gereken süre, perakende sürümüne yükseltmeden, ancak bilgisayar yükseltildiğinde, ilk dönemin sıfırlanmaz 30 gün olarak genişletilir.

Daha fazla bilgi

Örnekler

Fourteenth gün perakende sürümü için değerlendirme sürümünü yükseltiyorsanız, 16 gün etkinleştirmek, sol. 30 Gün ' 14 gün eksi eşit şekilde 16 gün sonra ilk yükleme tarihi 14 gün, geçmiş.

Perakende sürümüne thirtieth gün değerlendirme sürümünü yükseltiyorsanız, hemen etkinleştirmeniz gerekir: 30 gün eksi 30 gün eşittir için 0 (sıfır) gün ilk yükleme tarihinden itibaren 30 gün geçmiş.

Döneme etkinleştirme için deneme sürümünün süresi doldu ve, etkinleştirmeden önce perakende sürümüne yükseltmek istiyorsanız, üç senaryo vardır:
  • Etkinleştirmek ve sonra 120 gün süresi sona ermeden önce Windows XP Professional perakende sürümüne yükseltin.
  • Bilgisayarda oturum açmış ve değerlendirme kopyasını etkinleştirmek istemiyorsanız, yükseltme işlemi (veya Winnt32.exe) Setup.exe dosyasını çalıştırarak Windows XP Professional perakende sürümüne CD'den başlatabilirsiniz.
  • Bilgisayarda oturum açmamış bulunuyorsunuz ve ilk etkinleştirmek istiyorsanız, güvenli modda önyükleme ve yükseltme için Windows XP Professional perakende kopyasını buradan başlayın.
Ürün Etkinleştirmesi hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
302806Microsoft Ürün Etkinleştirmesi'nin Açıklaması

Özellikler

Makale numarası: 306555 - Last Review: 22 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbsetup kbupgrade KB306555 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:306555

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com