Artikli ID: 306531 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

Kokkuvõte

Selles artiklis antakse üksikasjalikke juhiseid tihendatud (või "zipitid") kaustade kasutamise kohta Windows XP-s. Tihendatud kaustades saab talletada faile tihendatud vormingus, kus need kasutavad vähem ruumi kui tavalistes kaustades, ning vajadusel saab neid faile ka parooliga kaitsta.

Tihendatud kausta loomine

Tihendatud kausta saab luua ühega järgmistest meetoditest.
 • Avage My Computer (Minu arvuti):
  1. Topeltklõpsake ikoonil My Computer (Minu arvuti) ning avage kaust, mille sisse soovite tihendatud kausta luua. Näiteks kui soovite luua tihendatud kausta C-ketta juurkataloogi, topeltklõpsake ikoonil My Computer (Minu arvuti) ning seejärel topeltklõpsake juurkausta avamiseks C-kettal.
  2. Valige menüüs File (Fail) käsk New (Uus) ja klõpsake seejärel käsku Compressed (zipped) Folder (Tihendatud (zip) kaust).
  3. Tippige uue tihendatud kausta nimi ning vajutage sisendklahvi (ENTER). Tekkib uus tihendatud kaust, mille ikooniks on tõmblukuga kaust.
 • Paremklõpsake töölaua või kausta tühjal alal.
  1. Paremklõpsake töölaua või kausta tühjal alal, valige käsk New (Uus) ning seejärel valige käsk Compressed (zipped) Folder (Tihendatud (zip) kaust).
  2. Tippige uue tihendatud kausta nimi ning vajutage sisendklahvi (ENTER). Tekkib uus tihendatud kaust, mille ikooniks on tõmblukuga kaust.

Üksuste lisamine ja eemaldamine tihendatud kaustast

 • Failide ja kaustade teisaldamine: Failide teisaldamine tihendatud kaustadest ja tihendatud kaustadesse toimub sama moodi nagu tavaliste tihendamata kaustadega. Saate näiteks faile tihendatud kausta lohistada. Kui panete faili tihendatud kausta, tihendatakse see automaatselt. Tihendatud kaustast välja tõstetud fail laiendatakse automaatselt.
 • Kõikide failide ekstraktimine. Tihendatud kausta avamisel kuvatakse käsku Extract all files (Ekstrakti kõik failid) loendis Folder Tasks (Kaustatoimingud). Käsu Extract all files (Ekstrakti kõik failid) klõpsamisel käivitub ekstraktimisviisard. Teil palutakse valida koht ekstraktitud failide paigutamiseks ning seejärel failid ekstraktitakse.

  MÄRKUS: Esialgsed tihendatud failid jäävad tihendatud kausta.

Tihendatud kausta kaitsmine parooliga

Tihendatud kaustades olevaid faile ja kaustu saab kaitsta parooliga. Tihendatud kausta sisu kaitsmine parooliga.
 1. Topeltklõpsake tihendatud kaustal, mida soovite parooliga kaitsta.
 2. Menüüs File (Fail) klõpsake käsku Add a Password (Lisa parool).
 3. Tippige väljale Password (Parool) parool, mida soovite kasutada. Tippige sama parool ka väljale Confirm Password (Parooli kinnitamine) ning klõpsake nuppu OK.
Pidage meeles, et kui te parooliga kaitstud faili teisaldate või avate, kuvatakse parooli sisestamise dialoogiboksi. Tippige õige parool kasti Password (Parool) ning klõpsake nuppu OK.
Tõrkeotsing

Parooliga kaitstud tihendatud kausta parool ei ole taastatav. Kui te parooli kaotate, ei saa sellele failile enam ligi.
Atribuudid

Artikli ID: 306531 - Viimati läbi vaadatud: 6. juuni 2013 - Redaktsioon: 1.3
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Märksõnad: 
kbhowto kbhowtomaster kbui KB306531

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com