Podpora pre bootovanie z oblasti siete skladovania (SAN)

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 305547 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje podporovateľnosti s Windows server boot z oblasti siete skladovania (SAN).

DALSIE INFORMACIE

Microsoft podporuje Hlßsenie sieť Storage Area Network SAN () Ak SAN dodávateľa podporuje ich určitú hardvérovú platformu bootování Windows server. SAN a host bus adapter (HBA) musí byť nakonfigurovaný podľa SAN dodávateľa usmernení a SAN dodávateľa musí pôsobiť ako hlavný kontaktný bod pre otázky týkajúce sa zavádzania. Toto požiadavka existuje preto Hlßsenie SAN je mimoriadne zložité, a dodávateľ musí podporovať najmä konfigurácia, pretože SAN dodávateľa poskytuje, SAN boot podporovateľnosti vyhlásenie. Je dôležité poznamenať, že informácie, ktoré sú zahrnuté v tomto článku nemá v úmysle byť all-inclusive zoznam položiek, ktoré sú potrebné pre štart zo SAN. SAN predávajúci musí poskytnúť konkrétne kroky, ovládače, revízie firmvéru a zdroje o tom, ako urobiť ich hardvér (pamäťové systémy, prepínače, Host Bus adaptéry, a tak ďalej) správne spolupracovať.

Konfigurácia

Tieto otázky musia byť adresované tak viacerých počítačoch môžete úspešné zavedenie z SAN:
 • Na boot viacerých počítačov z SAN, musí byť SAN nakonfigurovaný buď v komutovanej prostredí, alebo musia byť priamo pripojené z každého hostiteľa na jeden skladovanie sub-systémový Fibre Channel prístavov. Použitie Fiber Channel - Arbitrated slučka (FC-AL) nie je podporované pri bootovaní multipe servery od SAN, pretože to neumožňuje hostiteľov, ktoré sú pripojené k SAN správne oddelené od seba navzájom. Komutovanej prostredie umožňuje hostiteľom byť oddelené od seba navzájom. Spúšťanie SAN s Fiber Channel-Arbitrated slučka topológia podporujú iba pri bootovaní jedného serveru z SAN.

 • Musí mať hostiteľ výhradný prístup k disku, ktorý je Hlßsenie. Žiadne iné hostiteľské na SAN by mal byť schopný zistiť alebo mať prístup na tom istom logického disku. To možno vykonať pomocou typu logického Jednotka číslo (LUN) riadenia ako napríklad LUN krytím, vymedzenie pásiem alebo kombinácie tieto metódy. LUN riadenia je bežne nakonfigurovaný na prechod, skladovanie subsystém alebo Host Bus Adapter (HBA) úroveň a nie do systému Windows. Windows poskytovať žiadne spôsobilostí pre mapovanie LUNs.

 • Multi-Path softvér a viacero HBAs zlepšiť svoje šance zotavenia z zlyhanie cestu. Účel majú viacero HBAs jediný hosť je redundancie a (prípadne) zvýšenej priepustnosti. Avšak, Ak nastane porucha a cestu k SAN je stratená, môže byť obdobie čas, kde jednotky na SAN nie sú prístupné. Toto zlyhanie cesta môže spôsobiť problémy s Windows server. Správanie multi-path softvéru sa mení výrazne medzi dodávateľov. Skontrolovať katalógu služby Windows (predtým zoznam hardvéru kompatibilného alebo HCL) Skladovanie/RAID systémy, aby sa ubezpečil, že multi-path vodič je v katalógu služby Windows s úložný systém. Ak nemôžete nájsť multi-path softvér, obráťte sa na vášho SAN dodávateľa.

  Ak chcete zobraziť skladovanie/RAID katalóg, prečítajte si prosím nasledujúce Webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
  http://www.Microsoft.com/whdc/HCl/default.mspx
 • Ak sú hostiteľmi sú pripojené časti roztoku klastra systému Windows 2000, musíte použiť jeden HBA pre zavádzací proces a samostatné HBA pre Zdieľaný úložný priestor.
 • Ak hostiteľov, ktorí sú pripojené sú súčasťou klastra riešenie Windows 2000 a používate funkciu Microsoft s viacerými cestami I/O (MPIO), musíte štyri HBAs.

Riešenie problémov

Táto časť popisuje niekoľko otázok, ktoré môžu zabrániť systému Windows Server z úspešnom naštartovaní z SAN:
 • Veľmi spoločný problém pri konfigurácii SAN je to, že je možné, že viacerých hostiteľov môžu mať prístup k rovnakým logického disku. Toto zvyčajne sa vyskytuje, pretože riadneho LUN bol nie sú zamestnané. Predvolené správanie systému Windows je pripojiť a pripojiť každý logických jednotiek, ktoré zistí keď sa načíta ovládač HBA. Ak viacerých hostiteľov pripojiť rovnakom disku, systém súborov škody sa môže vyskytnúť. Je to na konfiguráciu SAN poistiť, že len jedného hostiteľa prístup najmä logického disku naraz. Príznaky viacerých Hostitelia prístup k rovnakým logický disk sú:
  Správa diskov zobrazí rovnaké logického disku na viacerých hostiteľov.Plug and Play oznámi, že nový hardvér zistí môže vyskytnúť na viacerých hostiteľov pri pridávaní alebo konfigurovať nového logického disku.Pri pokuse o prístup k logického disku pomocou tento počítač alebo Prieskumník, môže dostanete "prístup odmietnutý", "zariadenie nie je pripravené", alebo podobné chybové hlásenie, ktoré môžu naznačovať, že iných hostiteľov mať prístup k rovnakým logického disku.
 • Počítač prestane reagovať (zablokuje sa) alebo má pomalé reakcie časy. To môže naznačovať, že existuje vysoká latencia do stránkovacieho súboru, a to môžu sprevádzať udalosti v denníku systému ako napríklad:
  Identifikácia: 51
  Typ udalosti: upozornenie
  Zdroj udalosti: Disku
  Popis: Bola zistená chyba na zariadenie \Device\Harddisk0\DR0 počas stránkovania.

  Identifikácia: 11
  Zdroj: % HBA_DRIVER_NAME %
  Popis: Ovládač zistil chybu radič na Device\ScsiPort0.

  Identifikácia: 9
  Zdroj: % HBA_DRIVER_NAME %
  Popis: Zariadenie, \Device\ScsiPort0, nereagoval v rámci časového limitu obdobie.
  Ak predchádzajúci chybové správy sú v denníku systému ho naznačuje, že systém Windows sa pokúša získať prístup k disku a sa vyskytol problém. Ak disk, ktorý odkazuje na SAN, by mohlo naznačovať latencia problém. Ak udalosť ID 51 sa zobrazí, naznačuje, že Správca pamäte pokusu Ak chcete kopírovať údaje z pamäte alebo a nemal problém. Ďalším ukazovateľom stránkovacieho súboru latencia problémy je ak Windows server má zlyhanie systému, a to buď z Tieto chybové hlásenia sa zobrazujú na modrej obrazovke:
  0X00000050 PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

  alebo

  0X0000000A IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
  Možné riešenie je miesto stránkovací súbor na lokálny pevný disk hostiteľa. Systém Windows potrebuje spoľahlivý prístup do stránkovacieho súboru ako údaje stránkového alebo z pamäte. Majú stránkovacej miestnej hostiteľskej záruky, že prístup nie je ovplyvnená z iných zariadení a hostiteľov o SAN.

  Poznámka Ak stránkovacieho súboru nie je v rovnakej oblasti ako boot oblasť (obyčajne c:\Windows alebo c:\WINNT), vytvorenie súboru Memory.dmp nenastane. Súbor Memory.dmp sa používa pri riešení problémov systému Windows počítač, ktorý má chybu STOP. Informácie o tom, ako konfigurovať váš počítač pre výpis pri zlyhaní, nájdete v Pomocníkovi systému Windows.
Existuje niekoľko spôsobov na vyriešenie predchádzajúcich problémov. The Prvá metóda je vyskúšať a korelácie čas s všetky udalosti, ktoré sú vyskytujúce sa na SAN. Napríklad, to HostA robí veľké kopírovanie a HostB hlási chybu 9s, môže znamenať, že riadneho LUN nie je na mieste. Ďalším príkladom je, ak HostB produkuje chyby vždy, keď je HostA restartoval. To môže naznačovať, že používa FC-AL a HostB je ovplyvnené slučky Inicializácia primitívne (LIP) sekvencií z HostA. Tieto môže často byť opravená re-configuring SAN, a to si vyžaduje pomoc dodávateľa hardvéru. Akýkoľvek typ latencia problémy mohli vyriešiť umiestnením stránkovací súbor na serveri Windows lokálny pevný disk, ale opäť to Zakáže vytváranie výpisu pamäte. Kľúčovým bodom pochopiť je, že dodávateľa hardvéru o SAN bude mať väčšina informácií o správne Konfigurácia, a musí byť prvý bod kontaktu pre všetky konfigurácie otázky a obavy.

Ďalšie informácie o Windows server zoskupení v prostredí SAN, po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
280743Windows klastrov a geograficky samostatné stránky
301647 Klaster služby vylepšenia pre skladovanie siete

Vlastnosti

ID článku: 305547 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V
 • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
 • Windows Server 2008 Standard without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows Web Server 2008
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kbinfo kbnetwork kbmt KB305547 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:305547

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com