Zhrnutie „hromadia na"scenáre v doménam Active Directory

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 305027 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Dôležité Tento článok obsahuje informácie o tom, ako upraviť databáza Registry. Uistite sa, že ste zálohovať register pred úpravou je. Uistite sa istí, že viete, ako obnoviť databázu registry, ak sa problém vyskytuje. Pre viac informácie o zálohovaní, obnovení a úprave databázy registry kliknite nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
322756 Zálohovanie a obnovovanie databázy registry v systéme Windows
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje "výstuž-o" scenáre v doménach, ktoré použiť Windows 2000 Server, Windows Server 2003 a Windows Server 2008. To tiež Popisuje riešenie problémov s a vyriešiť určité problémy, ktoré sa vyskytujú pri "hromadia na" vyskytuje.

DALSIE INFORMACIE

Prehľad

S určitými výnimkami, radiče domény služby Active Directory Adresárová služba štruktúra v systéme Windows 2000 Server, Windows Server 2003 a v Windows Server 2008 sú rovnaké rovesníkmi z hľadiska nasledovných charakteristík:
 • Vytváranie objektu
 • Odstránenie objektu
 • Objekt replikácie
 • Overovanie
 • Reakcie na Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) dotazy
Pamäť, procesora a doba odozvy servera sú vo všeobecnosti rovnaké pre radiče domény, ktoré používajú rovnaký hardvér a ktoré sú vykonávajúci tú istú úlohu v konkrétnej lokalite služby Active Directory.

Určité operácie v členov domény alebo radiče domény priazeň osobitné radič domény alebo triedy radičov domény (ignoruje stránky preferencií). Toto spôsobí radiče domény špecifické skúsenosti väčšou procesora, využitie pamäte, sieťový prenos a disk i / alebo väčšie využitie kombinácie z týchto súčastí.

Zameranie sa na určitom radiči domény alebo skupina radičov domény je uvedené ako "výstuž-on" scenár. Toto správanie sa môže vyskytnúť, ak určité operácie celej doméne a podnik-široký, nie sú určené pre multimaster umiestnenie zdržiavať na jedinej doméne radič domény alebo v doménovom lese. Ostatné single-master operácie, ktoré sa vyskytujú v iných prostrediach môžu byť vyriešený alebo minimalizované zmeny konfigurácie.

"Výstuž-o" scenáre

Nasledujúci zoznam obsahuje výstuž-na scenáre, ktoré môžu vyskytnúť, opisuje príznaky, ktoré sa môžu vyskytnúť pri každom scenári a obsahuje informácie o tom, ako vyriešiť každý scenár:
 • PDC registruje dva záznamy 1 C
 • PDC záznam zobrazuje v hornej časti Windows Internet Name Service (WINS) [1 C] zoznam
 • Dialógové okno Výber objektu dotazy PDC výlučne
 • Odovzdávajúci overovania ide na PDC výlučne
 • Windows 2000 klientov v doméne systému Windows NT 4.0 sú overené výlučne PDC
 • Klienti systému Windows 2000, Windows XP a Windows Server 2003 zmiešané operačný systém domén overené výlučne neskôr modelu radiče domén po boli objavené
 • Veľa starších verzií klientov môže viesť k PDC nie správne fungovanie
 • Vysoký počet pokusov, nesprávne heslo môže spôsobiť vysoké zaťaženie PDC
 • DFS servery vytiahnuť oblasť vedomostí tabuľky (PKT) od PDC o zmeny v konfigurácii systému DFS

PDC registruje dva záznamy 1 C

Ak chcete vyriešiť tento problém na radičoch domény so systémom Windows 2000, získať a nainštalovať najnovší balík service pack pre systém Windows 2000. Ďalšie informácie o ako získať najnovší balík service pack pre systém Windows 2000 získate po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
260910 Ako získať najnovší Windows 2000 Service Pack
Ďalšie informácie o tomto probléme, kliknite na tlačidlo nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
269424VYHRÁVA Prepend1BTo1CQueries funkcia Aids vyrovnávanie zaťaženia medzi radičmi domény
Pre domény založenej na systéme Windows Server 2003 radiče, iba konfigurova databázy registry.

PDC záznam zobrazuje v hornej časti zoznamu meno služba WINS (Windows Internet) [1 C]

Príznaky

WINS [1 C] zoznam je zoradený IP adresu; preto server s najnižšou adresou IP vráti prvé a môže byť zvýhodnili klientov.

Rozlíšenie

Chcete vyriešiť tento problém, použite jednu z nasledujúcich metód (napr. vhodné vaša verzia systému Windows):
 • Systém Windows NT 4.0

  Ak chcete tento problém odstrániť, nainštalujte systém Windows NT 4.0 Service Pack 4 (SP4) alebo neskôr, a potom povoľte
  Randomize1CList
  hodnota v databáze Registry v databáze registry. Pre ďalšie informácie o tom, ako získať najnovšie Windows NT 4.0 service pack, kliknite na nasledovné číslo článku zobrazte článok v Microsoft Knowledge Základne:
  152734Ako získať najnovší balík Service Pack pre systém Windows NT 4.0
  Ďalšie informácie o tom, ako Zapnúť funkciu Randomize1cList, kliknite na nasledovné číslo článku zobrazte článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
  231305VYHRÁVA Randomize1cList Aids funkcia Vyrovnávanie zaťaženia medzi DCs
 • Windows 2000

  Ak chcete vyriešiť tento problém, zapnúť
  Randomize1CList
  hodnota v databáze Registry úpravou databázy registry. Ďalšie informácie o tom, ako urobiť, kliknite na tlačidlo nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
  231305VYHRÁVA Randomize1cList Aids funkcia Vyrovnávanie zaťaženia medzi DCs

Dialógové okno Výber objektu dotazy PDC výlučne

Príznaky

Keď dialógové okno Výber objektu na systémov starších ako Windows 2000 Service Pack 3 (SP3) klientov enumeruje používatelia, skupiny alebo počítačové kontá z domény založenej na starší operačný systém, iba PDC je kontaktovať poskytnúť zoznam objektov.

Rozlíšenie

Ďalšie informácie o tom, ako získať najnovšie Windows 2000 service pack, kliknite na nasledujúce článok číslo zobraziť článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
260910 Ako získať najnovší Windows 2000 Service Pack

Odovzdávajúci overovania ide na PDC výlučne

Overovanie žiada od Windows NT LAN Manager (NTLM) klientov s kanálmi, zabezpečenia systému Windows NT 4.0 a zálohovanie domény systému Windows 2000, radiče (BDC) sú postúpené PDC ak požiadavka na overenie zlyhá a niektorú z nasledujúcich stavové kódy vrátené:
 • STATUS_ACCOUNT_LOCKED_OUT
 • STATUS_WRONG_PASSWORD
 • STATUS_PASSWORD_MUST_CHANGE
 • STATUS_PASSWORD_EXPIRED
Poznámka NTLM klientov patria LanMan, Microsoft Windows 95, Microsoft Systém Windows 98, Windows NT 4.0 a niekedy klientov systému Windows 2000.
The nasledujúcich scenáre môže spôsobiť PDC skúsenosti väčšie využitie CPU, pamäte, disku alebo iných zdrojov než ostatné radiče domény v doméne:
 • Služba účtov na členské počítače domény s uplynul heslá, ktoré majú zabezpečenia kanály na radiče domény-PDC (STATUS_WRONG_PASSWORD).
 • Prihlasovacie overenie používateľské kontá priPoužívateľ musí zmeniť heslo je začiarknuté políčko v systéme Windows NT 4.0 domén, alebo na sieťových klientov so systémom Windows, ktoré nie sú multimaster vedomý. Alebo, reset Používateľ musí zmeniť heslo atribút pre mnohé používatelia.
 • Používatelia, ktorí vstupujú heslá počas prihlasovania alebo siete overenia, ktoré nezodpovedajú ich príslušných heslá na ich bezpečnosti radič domény kanál.
V dostatočnom množstve, individuálne môžu tieto činnosti Preťažujúci radiča domény, alebo môže spôsobiť dostatočné čiastkové zaťaženie vplyv úrovne služieb.

Rozlíšenie

 • Ak kontami služby sa pokúšate prihlásiť s zastarané heslá, identifikovať kontami služby problém pomocou preferovaného úvahy uzamknutia nástroj proti hlavným radičom domény a potom buď zastaví kontami služby alebo obnoviť heslá.
 • Ak obnovenie hesla vyskytne pre mnohých používateľov, rozsah číslo účtov kde Používateľ musí zmeniť heslo je nastavená.
 • "Skryť" PDC WINS a DNS úpravou databázy registry umožniť
  Randomize1CList
  hodnota v databáze Registry.

  Ďalšie informácie o tom, ako to urobiť, kliknite na nasledujúce číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
  231305VYHRÁVA Randomize1cList Aids funkcia Vyrovnávanie zaťaženia medzi DCs
 • Vyšetrovať, či PDC obsahuje negatívne-caching opravy, ktoré sú opísané v nasledujúcom článku Microsoft poznatkov Základne:
  272065 Zlé heslo pokusy sú opakovane zaslané z radiče domény server PDC

Windows 2000 klientov v doméne systému Windows NT 4.0 sú overené výlučne PDC

Príznaky

Klienti systému Windows 2000 v doménach Windows NT 4.0 sú pôvodne overená iba PDC domény.

Rozlíšenie

Ak chcete vyriešiť tento problém, nainštalujte systém Windows 2000 Service Pack 2 (SP2) alebo novší.

Systém Windows 2000, Windows XP a Windows Server 2003 klientov v zmiešané operačný systém domén sú overené výlučne radičmi domény neskôr modelu po boli objavené

Príznaky

Windows 2000, Windows XP a Windows Server 2003 klientov, spojené do zmiešané operačný systém domén sú overené iba radiče domény systému Windows 2000 alebo Windows Server 2003 po aktualizácii zabezpečenia kanál.

Rozlíšenie

Toto správanie je zámerné, ale to môže zmierniť nasadenie dodatočné radiče domény služby Active Directory, najmä v Active Directory stránky, ktoré obsahujú veľa používateľov. Skontrolujte tiež, že
NT4Emulator
kľúč databázy Registry správne nastavený na zabránenie hromadne zabezpečenia kanál migrácia na jeden radič domény služby Active Directory.
Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
298713Ako zabrániť preťaženie radiči domény, prvý počas inovácie domény

Veľa starších verzií klientov môže viesť k PDC nepracujú správne

Príznaky

Ak máte veľa klienti systému Windows NT (viac ako 25.000), a že všetky odošle požiadavku zmeniť heslo používateľa alebo heslo konta počítača PDC, požiadaviek klienta sú "vyradené ako príliš starý."

Tento problém sa vyskytuje, pretože chcete zmeniť heslo používateľa alebo heslo počítača sa odošle požiadavka špecificky PDC vo forme poštového priečinka Žiadosť pre základné. Predvolene obdržanej mailslots sú hlavným radičom domény, ktoré sú zaradené do frontu 15 sekúnd pred sú vyradené ako príliš starý. Avšak Windows 2000 Service Pack 3 (SP3) alebo staršej, mapovanie klienta meno na IP sa koná v vyrovnávacej pamäte NBT len 10 sekúnd. V dôsledku toho PDC môže mať kontaktovať server WINS, na preložiť názov klienta na adresu IP pre každú požiadavku klienta. Ak názov uznesenia nemožno dokončiť pred uplynutím poštového priečinka vyrovnávacej pamäte 15-druhá limitu, PDC poštového priečinka spracovania nemôže obnoviť z tejto situácie. Preto požiadaviek klienta "nezapíšu ako príliš starý."

Rozlíšenie

Windows 2000 Service Pack 4 (SP4) obsahuje rýchlu opravu, ktorá zvyšuje limitu vyrovnávacej pamäte NBT sa rovná poštového priečinka timeout 15 sekúnd.
Pre ďalšie informácie o tejto rýchlej oprave, kliknite na nasledovné číslo článku zobrazte článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
316803Skoršie klienti môžu zlyhať zmeniť heslá alebo pripojenie k systému Windows 2000 doméne
Ak chcete vyriešiť tento problém, získať najnovšie balík Service pack pre systém Windows 2000. Ďalšie informácie, kliknite na nasledujúce číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
260910 Ako získať najnovší Windows 2000 Service Pack

Vysoký počet pokusov, nesprávne heslo môže spôsobiť vysoké zaťaženie na PDC

Príznaky

V predvolenom nastavení, keď používateľ zadá nesprávne heslo, heslo sa odošle PDC v prípade, že heslo bolo nedávno zmenené. V doméne, ktorá má mnoho užívateľov, to môže spôsobiť vysoké zaťaženie na PDC zdroje. Alebo mnohé počítače v doméne môže spustiť program alebo služba používa nesprávne prihlasovacie poverenia a môže zopakovať tieto poverenia opakovane.

Rozlíšenie

Ak chcete odstrániť toto správanie, môžete nastaviť kľúč AvoidPdcOnWan databázy registry prijať toto zaťaženie vypnúť PDC.

Ďalšie informácie o tomto probléme nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
225511Nové heslo zmeniť a konfliktu rozlíšenie funkcie systému Windows

DFS servery vytiahnuť vedomostí tabu?ke (PKT) z PDC na zmeny v konfigurácii systému DFS

Príznaky

Pri konfigurácii systému DFS odolný voči chybám koreňový adresár DFS zmení, všetky koreňovým cieľom sú oznámená zmena konfigurácie. Potom dostanú nové PKT z PDC domény. Ak máte veľa koreňovým cieľom a časté zmeny, môže byť značné zaťaženie PDC.

Rozlíšenie

Windows Server 2003 implementuje funkciu známe ako Root škálovateľnosť režime. Keď je táto funkcia zapnutá, zmeny sa neodošlú ako oznámenie koreňovým cieľom a ciele Neťahajte PKT z PDC. Namiesto toho tahat PKT z ich najbližšie radiča domény. Hoci zmeny konfigurácie pohybovať okolo siete pomalšie, zaťaženie na PDC je výrazne nižšie. Zapnúť režim škálovateľnosť Root, spustite nasledovný príkaz:
Dfsutil/root: \\domény\dfsroot / RootScalability /Enable
Poznámka Toto môžete použiť iba servery so systémom Windows Server 2003 nastavenie.

Vlastnosti

ID článku: 305027 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
Kľúčové slová: 
kbinfo kbmt KB305027 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:305027

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com