Spuštění nástroje Obnovení systému pomocí nouzového režimu a příkazového řádku v systému Windows XP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 304449

Chcete-li pokračovat v přijímání aktualizací zabezpečení pro systém Windows, ujistěte se, že používáte systém Windows XP s aktualizací Service Pack 3 (SP3). Další informace naleznete na této webové stránce společnosti Microsoft: Končí podpora některých verzí systému Windows

Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

ÚVOD

Tento článek popisuje, jak spustit nástroj Obnovení systému v nouzovém režimu pomocí příkazového řádku (SAFEBOOT_OPTION=Minimal(AlternateShell)). Tato možnost se používá, pokud nelze spustit systém Windows XP.

Nástroj Obnovení systému je nástroj, který automaticky sleduje a zaznamenává změny provedené v souborech jádra systému Windows a registru. Pokud změny způsobí nestabilitu systému, lze obnovením systému vrátit systém zpět do bodu v čase, kdy bylo známo, že počítač správně funguje.

Další informace

Spuštění nástroje Obnovení systému pomocí příkazového řádku

Poznámka: K dokončení těchto kroků musíte být přihlášeni k systému Windows pomocí uživatelského účtu správce počítače. Chcete-li ověřit, že jste přihlášeni k systému Windows pomocí uživatelského účtu, který je správcem počítače, navštivte následující web společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/gp/admin
Pokud nový program způsobil, že se počítač chová nepředvídatelně, a odinstalace nového programu nepomohla, můžete vyzkoušet nástroj pro obnovení systému Windows XP.

Důležité Pokud jste dříve nevytvořili bod obnovení nástroje Obnovení systému, nelze obnovit počítač do předchozího stavu. Pokud si nejste jisti nebo pokud jste ještě nenastavili bod obnovení, obraťte se na podporu.

Chcete-li spustit nástroj Obnovení systému z příkazového řádku, postupujte takto:
  1. Restartujte počítač, stiskněte a držte klávesu F8 během počátečního spuštění. Tak se počítač spustí v nouzovém režimu s příkazovým řádkem.
  2. Pomocí kláves se šipkami vyberte Nouzový režim s příkazovým řádkem možnost.
  3. Pokud se zobrazí výzva k výběru operačního systému, pomocí kláves se šipkami vyberte příslušný operační systém pro váš počítač a stiskněte klávesu ENTER.
  4. Přihlaste se jako správce nebo s účtem, který má pověření správce.
  5. Na příkazovém řádku zadejte: %SystemRoot%\System32\restore\rstrui.exe, a stiskněte klávesu ENTER.
  6. Postupujte podle pokynů na obrazovce a obnovte funkční stav počítače.
Poznámka: Chcete-li spustit nástroj Obnovení systému pomocí jiné možnosti nouzového režimu, navštivte web Microsoft Help and Support a přečtěte si článek "Popis možností nouzového režimu spuštění v systému Windows XP".Další informace o nouzovém režimu s příkazovým řádkem získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
315222Popis možností spuštění nouzového režimu v systému Windows XP

DALŠÍ KROKY

Pokud tyto metody problém nevyřeší, můžete požádat někoho o pomoc nebo se můžete se žádostí o pomoc obrátit na správce služby nebo sítě poskytovatele služeb Internetu. Také můžete použít web služeb podpory zákazníků společnosti Microsoft k nalezení dalších řešení vašeho problému. Mezi služby poskytované na webu služeb podpory zákazníků společnosti Microsoft patří:
  • Znalostní báze Knowledge Base s fulltextovch vyhledáváním: Slouží k vyhledání informací o technické podpoře a nástrojů vlastní pomoci pro produkty společnosti Microsoft.
  • Centra řešení: Slouží k zobrazení nejčastějších dotazů na konkrétní produkty a problémů řešených službami podpory.
  • Další možnosti podpory: Web sloužící k pokládání otázek, kontaktování služby podpory zákazníků společnosti Microsoft nebo ke sdělení názoru.
Pokud nadále dochází k problémům po použití těchto webů společnosti Microsoft nebo nemůžete-li najít řešení problému na webu služeb odborné pomoci společnosti Microsoft, klepněte na následující odkaz a kontaktujte podporu.
http://support.microsoft.com/contactus

Odkazy

Další informace o obnovení systému nástroj, získáte v následujícím článcích znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
302796Poradce při potížích nástroje Obnovení systému v systému Windows XP
306084 Obnovení systému Windows XP do předchozího stavu

Vlastnosti

ID článku: 304449 - Poslední aktualizace: 28. dubna 2013 - Revize: 6.0
Klíčová slova: 
kbenv kbhowtomaster kbmt KB304449 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku: 304449

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com