Chýbajúca sekcia [SysprepMassStorage] spôsobuje chybové hlásenie „Stop kód chyby 0x0000007B (INACCESSABLE_BOOT_DEVICE)"pre systém Windows XP Sysprep obrázky

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 303786 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Po spustení inštalácie systému Windows XP po skopírovaní obrázok do nového cieľového počítača sa môže zobraziť nasledujúce chybové hlásenie:
STOP 0X0000007B
INACCESSABLE_BOOT_DEVICE

PRICINA

Tento problém sa môže vyskytnúť, ak súbor Sysprep.inf (Sysprep súbor odpovedí) používanou hlavného počítača (pred obraz bol vytvoren?) bola chýbajúce časti [SysprepMassStorage].

RIESENIE

Keď použijete [Sysprep] časti s "BuildMassStorageSection = áno" parametra v súbore Sysprep.inf, tie by mali zabezpečiť, že časti [SysprepMassStorage] je prítomná v spojení s Sekcia [Sysprep].

Príklad:
[Sysprep]
BuildMassStorageSection=yes

[SysprepMassStorage]
				
Sekcia [Sysprep] automaticky generuje položky v časti [SysprepMassStorage], a bez tohto oddielu sa nedá načítať požadované veľkokapacitné zariadenia a chybové hlásenie STOP 0x7B vygenerovaný.

DALSIE INFORMACIE

Ďalšie informácie nájdete v téme súbory Support\Deploy.cab\Deploy.chm a parametrov v CD-ROM systému Windows XP Professional.
Ďalšie informácie o podporovaných parametre súboru odpovedí Sysprep.inf pre systém Windows XP, pozri nasledujúci článok:
302577 Ako používať Sysprep.exe na automatizáciu Windows XP nasadenie

Vlastnosti

ID článku: 303786 - Posledná kontrola: 27. februára 2012 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kberrmsg kbprb kbsetup kbmt KB303786 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:303786

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com