Klientovi připojení ke vzdálené ploše nespustí správně

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 302803 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při spuštění klienta připojení ke vzdálené ploše můžete zjistit, že velikost okna je stejná jako velikost vzdálené plochy nejsou celé obrazovky jako očekávané; však označuje tlačítko Maximalizovat okno je ve stavu maximalizované. Pokud klepnutím na tlačítko Maximalizovat okno není zadejte režimu celé obrazovky očekávaným; místo toho obnoveny okna na velikost mírně menší než velikost vzdálené plochy.

Příčina

K tomuto problému může dojít, pokud default.RDP soubor chybí nebo odstraněné ze složky Dokumenty.

Řešení

Tento problém vyřešit, restartujte počítač. Ochrana souborů systému Windows nahrazeny soubor default.RDP ihned restartovat klienta vzdálené plochy.

Prohlášení

Toto chování je záměrné.

Další informace

Když soubor default.RDP je přítomen, může očekávat stavu počáteční okno není maximalizováno a, pokud klepnutím na tlačítko Maximalizovat okno zadá režimu celé obrazovky.

Když velikost vzdálené plochy okna je menší než celé obrazovky Pokud jste klepnutím na Maximalizovat okno vrátí, rozsahů velikost vzdálené plochy však není větší. Toto chování zabrání černé ohraničení v aplikaci připojení celé obrazovky při rozlišení je nižší než ploše klientského počítače. Funkce, která umožňuje režimu celé obrazovky klepněte na tlačítko Maximalizovat je záměrné, pouze pokud velikost vzdálené plochy se přesně rovná velikosti monitoru klienta na aktuální monitor. Jinak je-li na tlačítko Maximalizovat okno obnoveny vybrané rozlišení.

Vlastnosti

ID článku: 302803 - Poslední aktualizace: 15. ledna 2006 - Revize: 1.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbmt kbenv kbprb KB302803 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:302803

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com