Depolama ortamı ağları (SAN) için hizmet geliştirmeler küme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 301647 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Küme hizmeti Windows Server 2003'te, Fiber Kanal topolojisinde kümeleri için önceki Windows sürümlerinden daha iyi destek sağlar. Bu makalede, Windows Server 2003 küme hizmeti depolama ortamı ağları (SAN) geliştirecektir.

Daha fazla bilgi

Windows sunucu kümeleri'nün önceki sürümlerinde, tüm iletişimler için paylaşılmış disk SCSI veri yolu ele alınması gerektiğini tanımları. Bu davranış, biraz zahmetsizdir olabilir ve Fiber Kanal hem kaynak yöneticisi performansı bölünme azaltmak için daha gelişmiş özelliklerini avantajlarından almaz.

Küme hizmeti bir AYıRMA, kesmek için komut verir ve bağlantı noktası sürücüsünün, bir hedef yapabilirsiniz veya üzerinde bir Fiber Kanal topolojisi olan diskler için aygıtı sıfırlayın, anahtar geliştirme var. Microsoft Windows 2000 sunucu kümelerinde, bir bütün, SCSI veri yolu çapında RESET verilir. Bu, kesilmesi için veri yolu üzerindeki tüm aygıtların neden olur. Bir SCSI RESET kesilirken, çok fazla zaman CHALLENGER düğüm zaten sahip ve diskler gibi sıfırlanması gerekmeyebilir aygıtları sıfırlamayı harcandığını.

Sıfırlar şu sırayla gerçekleşir:
  1. Hedeflenen LUN
  2. Hedef SCSI KIMLIĞI
  3. Tüm veri yolu geniş SCSI RESET
Not Ana bilgisayar veri yolu bağdaştırıcısının işlevleri hedeflenen sıfırlar gerektirir (HBA) sürücüleri. HBA destekleyip desteklemediğini belirlemek için üreticisine başvurup sıfırlar hedefleyin.

Hedeflenen sıfırlar başarısız olursa, Küme hizmeti, bir Windows 2000 stilinde veri yolu geniş SCSI RESET için sürümü.Sunucu kümeleri, paylaşılmış disk ile nasıl iletişim kuracağı hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
309186Küme hizmeti nasıl bir disk ayırır ve diski çevrimiçi duruma getirir.
Daha fazla bilgi için SAN'lara, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsserver2003/techinfo/overview/san.mspx

Özellikler

Makale numarası: 301647 - Last Review: 11 Ocak 2015 Pazar - Gözden geçirme: 12.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbinfo kbnetwork KB301647 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:301647

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com