Ako nastavenie, zobrazenie, zmena alebo odstránenie auditovanie súboru alebo priečinka v systéme Windows 2000

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 301640 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

V tomto krokovom poskytuje informácie o tom, ako nastavenie, zobrazenie, zmena alebo odstránenie auditovanie súboru alebo priečinka v systéme Microsoft Windows 2000.

Nastavenie, zobrazenie alebo odstránenie auditovanie súboru alebo priečinka

Ak chcete auditovať súbory a priečinky, musíte sa prihlásiť ako člen skupiny Administrators alebo boli udelené spravovať auditovania a denníka zabezpečenia právo v skupinovej politike. Môžete nastaviť súborov a priečinkov auditovanie iba na jednotkách, naformátovaných na používanie systému NTFS. Pretože denník zabezpečenia má obmedzenú veľkosť, starostlivo vybrať súbory a priečinky na auditovanie. Tiež zvážiť veľkosť diskového priestoru, ste ochotní venovať denníka zabezpečenia. Maximálna veľkosť je definovaná v programe Zobrazovač udalostí.

Nastavenie, zobrazenie, zmena alebo odstránenie auditovanie súboru alebo priečinka:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na Programy, ukážte na Príslušenstvo, a potom kliknite na tlačidlo Windows Explorer. Vyhľadajte súbor alebo priečinok, ktorý chcete auditovať.
 2. Kliknite pravým tlačidlom myši na súbor alebo priečinok, kliknite na tlačidlo Vlastnosti, a potom kliknite na tlačidlo Zabezpečenia kartu.
 3. Kliknite na tlačidlo Rozšírené, a potom kliknite na tlačidlo Auditovanie kartu.
 4. Použite jeden z nasledujúcich postupov:
  • Ak chcete nastaviť auditovanie pre novú skupinu alebo používateľa, kliknite na Pridať. Zadajte meno používateľa, ste v meno a potom kliknite na ok.
  • Ak chcete zobraziť alebo zmeniť auditovanie pre existujúcu skupinu alebo používateľa, kliknite na názov a potom kliknite na tlačidlo Zobraziť/upraviť.
  • Chcete odstrániť auditovanie pre existujúcu skupinu alebo používateľa, kliknite na názov, kliknite na tlačidlo Odstrániť, a potom preskočte kroky 5 až 7.
 5. Ak potrebné, v dialógovom okne položka auditovania vyberte, kam chcete auditovanie prijať miesto v Uplatňovať na rámček. The Uplatňovať na políčko je k dispozícii len pre priečinky.
 6. Podľa Prístup, kliknite na tlačidlo Úspešné, Zlyhala, alebo obidve pre každý prístup, ktoré chcete auditovať.
 7. Ak chcete zabrániť súbory a podpriečinky v rámci stromu zdedili tieto položky auditovania, kliknite na tlačidlo Vybrať Tieto položky auditovania použiť začiarkavacie políčko.
POZNÁMKA: Ak políčko vedľa podľa Prístup nie sú k dispozícii v dialógovom okne položka auditovania alebo ak Odstrániť tlačidlo nie je k dispozícii v dialógovom okne nastavenia kontroly prístupu auditovanie zdedené z nadradeného priečinka.

Riešenie problémov

Pred Windows 2000 môžete Auditovať prístup k súbory a priečinky, musíte modulu skupinovej politiky použiť umožniť nastavenie Auditovať prístup k objektom v politike auditu. Ak nemáte, môžete zobraziť chybové hlásenie pri pokuse nastaviť auditovanie pre súbory a priečinky a súbory a priečinky nebudú auditované. Po je auditovanie povolené v skupinovej politike, zobraziť denník zabezpečenia v programe Zobrazovač udalostí na preskúmanie úspešné alebo neúspešné pokusy o prístup k auditovaných súbory a priečinky.

Vlastnosti

ID článku: 301640 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
Kľúčové slová: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB301640 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:301640

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com