Body obnovení nástroje Obnovení systému nebyly nalezeny nebo byly odstraněny

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 301224 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Po spuštění nástroje Obnovení systému a zobrazení stránky pro výběr bodu obnovení mohou některé body obnovení chybět.

Příčina

K odstranění bodů obnovení mohlo dojít z kteréhokoli z následujících důvodů, které jsou záměrné:
 • Je vyčerpáno místo na disku u systémové jednotky nebo u kterékoli z dostupných nesystémových jednotek a nástroj Obnovení systému přestane reagovat a sledovat systém.

  Toto chování způsobí, že systém při pokusu o uvolnění místa na disku odstraní všechny body obnovení. Již před touto událostí jste však pravděpodobně obdrželi upozornění na nízkou hodnotu místa na disku. V tomto případě začne nástroj Obnovení systému po uvolnění dostatečného místa na disku znovu sledovat systém. V tomto okamžiku vytvoří automatický systémový bod obnovení.

  Poznámka: Pokud počítač s více oddíly zahrnuje jednotku téměř bez volného místa, může tato jednotka způsobit, že nástroj Obnovení systému přestane reagovat v celém systému a odstraní body obnovení. K tomu však dochází, pouze pokud jste dosáhli minimálního povoleného místa na disku a pokud provádíte operace u sledovaných typů souborů. Příklady takových operací jsou upgrade, odinstalace nebo instalace programů, přesunutí a odstranění nebo přejmenování souborů. Pokud daná jednotka neobsahuje téměř žádné volné místo, avšak operace provádíte výhradně u nesledovaných souborů, nástroj Obnovení systému nepřestane reagovat.
 • Nástroj Obnovení systému ručně vypnete.
  • Pokud nástroj Obnovení systému ručně vypnete u systémové jednotky, budou odstraněny všechny body obnovení a obdržíte následující upozornění:
   Zvolili jste vypnutí nástroje Obnovení systému. Budete-li pokračovat, budou odstraněny všechny existující body obnovení a nebudete moci sledovat nebo vrátit zpět změny provedené v počítači.
   Chcete nástroj Obnovení systému vypnout?
   Ano/Ne
  • Pokud nástroj Obnovení systému ručně vypnete u kterékoli nesystémové jednotky, budou odstraněny všechny body obnovení na této konkrétní jednotce a obdržíte následující upozornění:
   Zvolili jste vypnutí nástroje Obnovení systému na této jednotce. Budete-li pokračovat, nebudete moci sledovat nebo vrátit zpět nebezpečné změny provedené na této jednotce.
   Chcete na této jednotce vypnout nástroj Obnovení systému?
   Ano/Ne
  Jestliže nástroj Obnovení systému znovu zapnete u systémové jednotky, okamžitě vytvoří systémový bod obnovení. Pokud nástroj Obnovení systému znovu zapnete u nesystémové jednotky, nevytvoří na této jednotce okamžitě bod obnovení, bude však na ní okamžitě znovu zahájeno sledování.

 • Upgradujete z jednoho operačního systému na jiný nebo přeinstalujete operační systém. Může se jednat o upgrade ze systému Microsoft Windows Millennium Edition na Windows XP nebo ze systému Windows XP na Windows XP.

  Po spuštění instalačního programu bude třeba spustit systémový bod obnovení, avšak body obnovení, které existovaly v rámci předchozího operačního systému, jsou ztraceny. Systém Windows neumožňuje návrat ke starší verzi operačního systému pomocí nástroje Obnovení systému.

  Poznámka: Po upgradu se mohou nadále zobrazovat některé soubory a složky bodů obnovení ve složce <písmeno jednotky>:\System Volume Information v systému Windows XP nebo ve složce <písmeno jednotky>:\_RESTORE v systému Windows Millennium Edition. Tyto body obnovení jsou však zastaralé a nelze je použít, protože se neobjevují v seznamu Vyberte bod obnovení na stránce Obnovení systému.

  Spustíte-li nástroj Vyčištění disku a klepnete na kartu Vyčištění disku, bude k dispozici položka Obnovení systému: Zastaralé úložiště dat. Jedná se o soubory vytvořené před přeformátováním nebo přeinstalací systému Windows. Jsou zastaralé a můžete je odstranit. Rozhodnete-li se tyto soubory vyčistit a odstranit, nebudou již ve složkách zmíněných dříve v tomto článku zobrazeny a možnost odstranění úložišť dat již nebude v nástroji Vyčištění disku k dispozici.
 • Spustíte nástroj Vyčištění disku, klepnete na kartu Další možnosti a potom na tlačítko Vyčistit ve skupinovém rámečku Obnovení systému. Provedete-li tuto akci, budou odstraněny všechny body obnovení (kromě nejnovějšího).
 • Hodnota místa na disku je nízká, avšak ne tak nízká, aby nástroj Obnovení systému přestal pracovat. Nástroj Obnovení systému odstraní některé z bodů obnovení, ale ne všechny. K tomu dochází, protože pokud úložiště dat dosáhne přibližně 90 procent své maximální velikosti, nástroj Obnovení systému sníží pomocí procesu FIFO (First In First Out) jeho velikost na přibližně 75 procent maximální velikosti. Pro maximální velikost může platit výchozí hodnota nebo hodnota nastavená uživatelem. Nástroj Obnovení systému provede toto odstranění bez ohledu na velikost dostupného místa na disku.
 • Bod obnovení dosáhne stáří 90 dnů. Je potom odstraněn, protože 90 dnů je jeho výchozí životnost.
 • Ručně zmenšíte velikost úložiště dat. Tím spustíte proces FIFO, který odstraní některé body obnovení s cílem vytvořit prostor pro úložiště dat na základě nové velikosti.

Prohlášení

Toto chování je záměrné.

Další informace

Nástroj Obnovení systému používá proces FIFO u bodů obnovení konzistentně ve všech jednotkách a vždy odstraní celé body obnovení. Nástroj zachovává informace bodů obnovení pro všechny jednotky. Proto pokud jedna jednotka způsobí, že nástroj Obnovení systému použije z důvodu nedostatku místa na disku u bodů obnovení proces FIFO, budou informace bodů obnovení odstraněny pro všechny jednotky. Další informace naleznete v následujících článcích databáze Microsoft Knowledge Base:
299904 Činnost nástroje Obnovení systému může být u systémové jednotky omezena, přestože je na disku dostatek místa (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)
300044 Nástroj Obnovení systému a místo na pevném disku (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Vlastnosti

ID článku: 301224 - Poslední aktualizace: 7. září 2005 - Revize: 2.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Klíčová slova: 
kbprb kbui KB301224

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com