Ako manuálne obnoviť hodnoty Performance Counter Library

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 300956 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje manuálne znova knižnica hodnôt počítadiel výkonu.

DALSIE INFORMACIE

Dôležité Tento oddiel, metóda alebo úloha obsahuje kroky, ktoré vám povedať, ako upraviť databázu registry. Avšak, môžu spôsobiť vážne problémy ak databázu registrov upravíte nesprávne. Preto sa uistite, že ste postupovali správne. Doporučujeme zálohovať databázu registrov skôr, ako zmeníte jej hodnoty. Potom, môžete obnoviť databázu registrov, ak sa vyskytne problém. Ďalšie informácie o zálohovaní a obnovení databázy registrov nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku publikovaného v Microsoft Knowledge Base:
322756 Zálohovanie a obnovovanie databázy registry v systéme Windows
Keď použijete nástroj Sledovanie systému, niektoré Počítadlá môžu byť chýbajúce alebo neobsahujú údaje počítadla. Základná sada Počítadlo knižníc výkonu môže poškodený a možno musieť byť obnovené. Okrem toho budete možno musieť prebudovať žiadne vlastné (.NET Framework uplatňovanie vytvorený) počítadlá alebo akékoľvek extensible počítadlá.

Toto správanie sa môže vyskytnúť, ak určité Extensible počítadlá skorumpovanej registra, alebo ak niektoré služby Windows Management Instrumentation (WMI)-založené programy úpravu databázy registry.

Obnovenie základných počítadiel výkonu

Extensible Počítadlo informácie sú uložené v oboch nasledovných miestach:
 • Nasledujúci podkľúč databázy registrov:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\Current Version\Perflib\009
 • Súbor %Systemroot%\System32\Perfc009.dat a súbor %Systemroot%\System32\Perfh009.dat
K manuálnej obnove základných počítadiel z knižnice, postupujte nasledovne:
 1. Rozbaľte Perfc009.dat súbor aPerfh009.dat súbor. Tieto súbory sa nachádzajú na inštalačnom disku systému Windows. Komprimované súbory sa nachádzajú na Písmeno_jednotky: \i386\perfc009.da_ a na Písmeno_jednotky: \i386\perfh009.da_. Nahradiť súbory, ktoré sú v priečinku % SystemRoot%\System32.
 2. Spustite Editor databázy Registry a potom vyhľadajte nasledovný kľúč v databázy registry:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Perflib
 3. V databáze registry, zmena Posledný Counterhodnota 1846 (desiatkovo), a zmeniť Posledný Pomocníka hodnota 1847 (desiatkovo).
 4. Vyhľadajte nasledovný kľúč databázy registry na vyhľadanie služby, ktoré majú Performancesubkey:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services
 5. Odstrániť nasledujúcich hodnôt z podkľúča výkon (ak existujú):
  • First Counter
  • Prvá pomoc
  • Posledný Counter
  • Posledný Pomocníka
  Môžete použiť aj nástroj Exctrlst.exe vyhľadajte výkon counter dynamic-link library súbory (DLL), ktoré sú nainštalované, a potom prístup k databáze registry, ak chcete odstrániť hodnoty DWORD. Teraz máte funkčný Performance databázy registry obsahujúci iba systém base počítadlá.

  Poznámka Odstránenie hodnoty z podkľúča výkonu v databáze registry môže spôsobiť nainštalované.NET Framework aplikácie nie do práce nabudúce, že sú spustené. Ak k tomu dôjde, použite lodctr /R príkaz v časti "Re-pridať extensible počítadlá" rebuild počítadlá výkonu. Ak máte neustále problémy pri spustení.ČISTÁ rámec žiadosti, pozri "preinštalovať každom vlastné.Počítadlá výkonu NET Framework zhromaždenie"časti tohto článku.

Pridať rozšíriteľné počítadlá

Musí opätovne pridať Extensible počítadlá v zozname služieb. Pred urobíte, budete musí identifikovať súbor .ini, ktorý sa používa na načítanie počítadlá:
 1. Otvorte okno príkazového riadka.
 2. Do príkazového riadka, zadajte CD %Systemroot%\System32, a potom stlačte kláves ENTER.
 3. Do príkazového riadka, zadajte findstr drivername *.ini, a potom stlačte kláves ENTER.
 4. Poznamenajte si názov súboru .ini pre každý drivername v zoznam.
 5. Do príkazového riadka zadajte nasledovný príkaz a potom stlačte kláves ENTER:
  lodctrInifile>
  Poznámka V tomto príkaze <inifile></inifile> predstavuje názov INI súbor ovládača, ktorý chcete načítať.
  Napríklad, ak ste chcete načítať ovládač ASP, zoznam, ktorý ste si poznačili v kroku 4 ukazuje, že Axperf.INI je súbor .ini ASP ovládača (axperf.ini:drivername=ASP). Preto, ak chcete načítať ovládač ASP, zadajte lodctr axperf.ini Príkazový riadok a potom stlačte kláves ENTER.
 6. Zopakujte krok 5 pre každý .ini súbor v zozname.
 7. Reštartujte počítač.
Obnoviť všetky počítadlá výkonu vrátane rozšíriteľných počítadiel a treto-stranných počítadiel v systéme Windows Server 2003, zadajte nasledujúce príkazy v príkazovom riadku. Po každom príkaze stlačte kláves ENTER.
cd\windows\system32
lodctr /R
Poznámky
 • /R je veľké. Musíte mať oprávnenia správcu na počítači pre úspešné vykonaie tohoto príkazu.
 • Na počítači, kde je spustená 32-bitová verzia systému Windows XP, príkaz Lodctr/r:filename> je štandardná metóda na obnovenie reťazcov počítadla výkonu v nastavení databázy registrov a za pomoci názvu súboru.
Windows Server 2003 prestavuje všetky počítadlá, pretože to znie všetky súbory .ini v priečinku C:\Windows\inf\009 pre anglický operačný systém.

Poznámky
 • Ak používate klastra alebo Datacenter výrobku, musíte Zlyhané uzol obnoviť zoznam počítadiel. Musíte to urobiť po vykonaní všetkých krokov pod "pripojíte extensible počítadlá" base počítadlá a extensible počítadlá.
 • Na systémoch, ktoré sú spustené aplikácie že pridať svoje vlastné počítadlá výkonu, ako sú Microsoft Exchange alebo SQL Server, ini súbor, ktorý sa používa na načítanie počítadlo výkonu môžu nesmie byť umiestnené v % SystemRoot%\System32 neobsahujú. Tieto súbory .ini je možné zvyčajne nájsť pod štruktúru priečinkov aplikácie.
 • Ak sa zobrazí chybové hlásenie o knižnicu výkonu Ak používate predchádzajúce kroky, budete musieť uvoľniť a reload IIS výkon dynamicky prepojovanej knižnice (DLL). Pre ďalšie informácie o tom, ako to urobiť, kliknite na nasledovné číslo článku publikovaného v databáze Microsoft Knowledge Base:
  267831Udalosť ID 2003 varovná správa prihlásený pri načítavaní počítadlá výkonu
 • Ak budete pokračovať na problémy pri spustení.ČISTÁ rámec žiadosti, pozri "preinštalovať každom vlastné.Počítadlá výkonu NET Framework zhromaždenie"oddielu.

Preinštalovať všetky vlastné.NET Framework zhromaždenia počítadlá výkonu

Ak máte neustále problémy pri spustení.NET Framework žiadosti, po vykonaní postupov, ktoré sú tu uvedené, budete musieť znova počítadlá výkonu pre vlastné.NET Framework žiadosti. Vykonáte to pomocou "/ i" možnosť v.NET Framework Inštalátor nástroj (Installutil.exe). Musíte vedieť názvy súborov DLL, ktoré vytvorili počítadlá výkonu.

Príklad

Ak budete postupovať podľa následovných postupov a odstránili ste počítadlá z databázy registrov pre všetky služby nainštalované v systéme, ktorý má Microsoft System Center Operations Manager 2007 nainštalovaný, pravdepodobne je nefunkčný Management Server. To je spôsobene tým, pretože počítadlá Config služby, SDK služby a zápisov do databázy nie sú poskytované vo forme vlastných počítadiel v súboroch INI. Namiesto toho sú registrované v čase inštalácie. Preto, keď sa pokúsite spustiť System Center Operations Manager 2007, môže sa zobraziť nasledujúce chybové hlásenie, pretože chýbajú počítadlá výkonu:

Typ udalosti: chyba
Zdroj udalosti: OpsMgr SDK služby
Event Category: žiadne
Identifikácia udalosti: 26380
Dátum: dátum
Čas: čas
Užívateľ: N/A
Počítačový: Mami
Popis: System Center Operations Manager služby SDK zlyhal s nespracovanou výnimkou.

Ak chcete vyriešiť tento problém v System Center Operations Manager 2007, musíte preinštalovať.NET Framework zostáv, ktoré vytvorili počítadlá výkonu. Na tento účel použiť/i voľba v.NET rámec Inštalátor nástroj (Installutil.exe) na preinštalovanie nasledujúcich zostáv:
 • Microsoft.mom.ConfigService.dll
 • Microsoft.mom.SDK.ServiceDataLayer.dll
 • Microsoft.mom.DatabaseWriteModules.dll
 • Microsoft.EnterpriseManagement.HealthService.modules.DataWarehouse.dll
Do príkazového riadka zadajte nasledovné príkazy a stlačte po každom príkaze klávesu ENTER:
InstallUtil /i Microsoft.Mom.ConfigService.dll

InstallUtil /i Microsoft.Mom.Sdk.ServiceDataLayer.dll

InstallUtil /i Microsoft.Mom.DatabaseWriteModules.dll

InstallUtil /i Microsoft.EnterpriseManagement.HealthService.Modules.DataWarehouse.dll
Poznámka Musí mať oprávnenia správcu na počítači úspešne vykonať tieto príkazy.

Vlastnosti

ID článku: 300956 - Posledná kontrola: 2. februára 2012 - Revízia: 9.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Windows 7 Enterprise
 • Windows 7 Home Basic
 • Windows 7 Home Premium
 • Windows 7 Professional
 • Windows 7 Starter
 • Windows 7 Ultimate
 • Windows Server 2008 R2 Datacenter
 • Windows Server 2008 R2 Enterprise
 • Windows Server 2008 R2 Foundation
 • Windows Server 2008 R2 Standard
Kľúčové slová: 
kbenv kbhowto kbmt KB300956 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:300956

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com