Active Directory etki alanlarını tek etiketli DNS adları kullanarak yapılandırma hakkında daha fazla bilgi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 300684 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede dağıtım ve Active Directory etki alanlarını kullanarak yapılandırılmış işlemi hakkında bilgi içerir tek etiketli DNS adları.
DNS adı tam yeni Active Directory etki alanı oluşturmak için en iyi yöntem aşağıdaki nedenlerle olacaktır:
 • Tek etiketli DNS adları olamaz kayıtlı bir Internet kullanarak Kaydedicisi.
 • İstemci bilgisayarlar ve etki alanı denetleyicilerine tek etiketli etki alanına tek etiketli DNS bölgelerine. DNS kayıtlarını dinamik olarak kaydetmek için ek yapılandırma gerekir
 • İstemci bilgisayarlar ve etki alanı denetleyicilerine tek etiketli DNS bölgelerine. DNS sorgularını çözümlemek için ek yapılandırma gerektirebilir
 • Bazı sunucu tabanlı uygulamalar, tek etiketli etki alanı adları ile uyumsuz. Uygulama desteği, uygulamanın ilk sürümde olmayabilir veya destek sonraki bir sürümde bıraktı.
 • Dönüşüm tek etiketli DNS etki alanı adı tam DNS adı için Önemsiz değil, iki seçenek içerir. Ya dageçişkullanıcıları, bilgisayarları, grupları ve diğer durumlar için yeni bir orman. Veya, varolan etki alanının bir etki alanı yeniden adlandırma yapmak. Bazı sunucu tabanlı uygulamaların Windows Server 2003 ve daha yeni etki alanı denetleyicileri desteklenen etki alanı yeniden adlandırma özelliği ile uyumlu değildir. Bu uyumsuzluklar veya etki alanı yeniden adlandırma özelliğini engellemek veya tek etiketli DNS adı tam etki alanı adı. için yeniden yüklemeye çalıştığınızda etki alanı yeniden adlandırma özelliğinin kullanılması daha zor hale

  Örnek olarak, etki alanı yeniden adlandırma ile uyumlu olmayan uygulamaları içerir, ancak aşağıdaki ürünler için sınırlı değildir:
  • Microsoft Exchange 2000 Server
  • Microsoft Exchange Server 2007
  • Microsoft Internet Security and Acceleration (ISA) Server 2004
  • Microsoft Live Communications Server 2005
  • Microsoft Operations Manager 2005
  • Microsoft SharePoint Portal Server 2003
  • Microsoft Systems Management Server (SMS) 2003
  • Microsoft Office Communications Server 2007
 • The Active Directory Yükleme Sihirbazı (Dcpromo.exe) Windows Server 2008, tek etiketli DNS adları olan yeni etki alanları oluşturma karşı sizi uyarır. Hiçbir işletme ya da tek etiketli DNS adları olan yeni etki alanları oluşturmak için teknik neden olmadığından, Active Directory Yükleme Sihirbazı, Windows Server 2008 R2 açıkça engelleyen bu tür etki alanı oluşturma

Daha fazla bilgi

En iyi uygulama Active Directory etki alanı adları nokta karakteri tarafından ayrılmış bir üst düzey etki alanı ile birlikte bir veya birden çok alt etki oluşur ("."). Bazı örnekler şunlardır:
 • contoso.com
 • Corp.contoso.com
 • contoso.local
Tek etiketli adları oluşan tek bir sözcüğü gibi "contoso."

Üst düzey etki alanı, etki alanı adını, en sağdaki etiket kaplar. Genel üst düzey etki alanları şunlardır:
 • .com
 • .corp
 • .NET
 • .org
 • İki harfli ülke kodu üst düzey etki alanları (ccTLD) .nz gibi
Active Directory etki alanı adları oluşan iki veya daha fazla etiket geçerli ve gelecekteki işletim sistemi ve uygulama deneyimi ve güvenilirlik.

DNS ad kaydı ile bir Internet kaydedicisi

En iç ve dış DNS ad için DNS adları bir Internet kaydedicisi tarafından kaydetmenizi öneririz. Alt etki alanlarını, kuruluş adı (örneğin, orman kök etki alanı "corp.example.com" bir iç "example.com." ad alanının bir sub-domain içindir.) tarafından kaydedilen DNS adları gibi adlar olmadığı sürece bu bir Active Directory ormanı, ormanın kök etki içerir Bir Internet kaydedicisi tarafından DNS adları kaydettiğinizde, bu etki alanında artık bazı noktada, Active Directory ormanı ömrünü çözümlemek veya Internet DNS sunucularına sağlar. Ayrıca, bu kayıt olası ad çakışması diğer kuruluşlar tarafından engeller.

Olası belirtileri istemcileri olamaz dinamik olarak kayıt tek etiketli DNS kayıtları, ileriye doğru arama bölgesi

Ortamınızda, tek etiketli DNS adı kullanırsanız, , dinamik bir tek etiketli ileri arama bölgesinde DNS kayıtlarını kaydettirmek %1 istemcileri olabilir. Yüklü Microsoft Windows sürümüne göre belirtiler de değişiklik gösterir..

Ortaya çıkabilecek Belirtiler aşağıdaki listede açıklanmaktadır:
 • Tek etiketli etki alanı adı için Microsoft Windows yapılandırdıktan sonra etki alanı denetleyicisi rolüne sahip tüm sunucular, DNS kayıtlarını kaydettirmek %1 olabilir. Etki alanı denetleyicisinin sistem günlüğüne aşağıdaki örnekte benzer NETLOGON 5781 uyarılarını sürekli olarak günlüğe kaydedebilir:

  Olay türü: uyarı
  Olay kaynağı: NETLOGON
  Olay kategorisi: yok
  Olay Kimliği: 5781
  Açıklaması:

  Dinamik kayıt kullanılabilir bir DNS sunucusu için bir veya daha fazla DNS kaydının kaydının silinmesi yapılamadı.

  Veri sözcükleri: 0000: 0000232a

  NotDurum kodu 0000232a eşler aşağıdaki hata kodu:
  DNS_ERROR_RCODE_SERVER_FAILURE
 • Netdiag.log gibi günlük dosyalarında aşağıdaki ek durum kodları ve hata kodları görüntülenebilir:
  DNS hata kodu: 0x0000251D DNS_INFO_NO_RECORDS =

  DNS_ERROR_RCODE_ERROR

  RCODE_SERVER_FAILURE
 • DNS dinamik güncelleştirmeleri için yapılandırılmış olan Windows tabanlı bilgisayarlar tek etiketli etki alanına kaydeder. Bilgisayarın sistem günlüğüne aşağıdaki örneklere benzer bir uyarı olayı kaydedilir:

  Olay türü: uyarı
  Olay kaynağı: DnsApi
  Olay
  Kategori: yok
  Olay Kimliği: 11151
  Açıklaması: sistemin ayarlarla ağ bağdaştırıcısını kaydedemedi:
  Bağdaştırıcı adı: {ağ bağdaştırıcısının GUID}
  Ana bilgisayar adı: <hostname>
  Bağdaştırıcıya özel etki alanı son eki: yerel
  DNS sunucusu listesi: < 1 DNS Sunucusu IP adresi >. < DNS Sunucusu IP adresini 2 > < DNS Sunucusu IP adresini 3 >
  Güncelleştirme sunucuya gönderilen: yok
  IP adresleri: < adresi >
  Nedeni bu DNS kayıt hatası DNS sunucu hatası nedeniyle oluştu. Bu, kendisiyle kaydetmek için bilgisayarınıza gereken ilgili bölge için DNS sunucusunu kilitleyen bir bölge aktarımı yüzünden olabilir.
  (The Applicable Zone should typically correspond to the Adapter-Specific Domain Suffix that was indicated Above.)
  Komut isteminde "ipconfig/registerdns" yazarak ağ bağdaştırıcısının ve ayarlarının kaydını el ile yeniden . Sorun devam ederse, ağ durumunu doğrulamak için ağ sistemleri yöneticinize başvurun.

  Olay türü: uyarı
  Olay Kimliği: 11165
  Kaynak: DnsApi
  Açıklaması: sistem ayarlarıyla ana bilgisayar (A) kaynak kayıtlarını (RR) için ağ bağdaştırıcısını kaydedemedi:
  Bağdaştırıcı adı: {ağ bağdaştırıcısının GUID}
  Ana bilgisayar adı: < Barındırma adı >
  Birincil etki alanı son eki: < tek etiket etki >
  DNS sunucusu listesi: < 1 DNS Sunucusu IP adresi >. < DNS Sunucusu IP adresini 2 > < DNS Sunucusu IP adresini 3 >
  Güncelleştirme sunucuya gönderilen:
  IP adresleri: < adresi >

  Bağlantı kurulan DNS sunucusunun güncelleştirme isteği reddettiğinden Sistem, bu kaynak kayıtları kaydettirilemedi neden oldu.
  (A), bu ad için yetkili DNS sunucusunun DNS dinamik güncelleştirme protokolünü desteklemediği için belirtilen DNS etki alanı adını veya (b) güncelleştirmesi izin verilmez, bunun nedeni olabilir.

  DNS ana bilgisayar (A) kaynak kayıtlarını bu bağdaştırıcı için IP adresleri ve belirli bir DNS etki alanı adı kullanarak kaydetmek için DNS sunucusu veya başvurun ağ sistemleri yöneticinize.

Windows tabanlı istemcilerin tek etiketli DNS bölgelerine dinamik güncelleştirmeler gerçekleştirmek etkinleştirme

Varsayılan olarak, üst düzey etki alanlarının güncelleştirmeleri Windows göndermez. Ancak, bu bölümde açıklanan yöntemlerden birini kullanarak bu davranışı değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak Windows tabanlı istemcilerin tek etiketli DNS bölgelerine. dinamik güncelleştirmeleri gerçekleştirecek şekilde etkinleştirmek için kullandığınız

Yöntem 1: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni

Etki alanı denetleyicisi konumlandırıcı yapılandırması Windows XP Professional ve Windows'un sonraki sürümleri için
ÖnemliBu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl açıklayan adımlar içermektedir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir.. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun.. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın.. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz.. Yedekleme ve kayıt defterini geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Yedekleme ve Windows kayıt defterini geri yükleme hakkında
Bir Windows tabanlı bir bilgisayara Active Directory etki alanı üyesi, etki alanı için tek etiketli DNS adları desteklemek için ek yapılandırma gerektirir. Özellikle, Active Directory etki alanı üyesinin, etki alanı denetleyicisi Konumlandırıcı DNS sunucu hizmeti, Active Directory etki alanı üyesinin en az bir etki alanı içeren bir ormana katılmadığı sürece, bir tek etiketli DNS adı olan bir etki alanındaki etki alanı denetleyicilerini bulmak için kullanmaz ve bu etki alanı olan bir tek etiketli DNS adı.

Hiçbir değişikliğe gerek olmadan tek etiketli DNS adları olan hiçbir etki alanı içeren ormandaki Active Directory etki alanı üyesi DNS sunucusu hizmeti tek etiketli DNS adları, diğer ormanlarda bulunan etki alanlarındaki etki alanı denetleyicilerini bulmak için kullanmaz. NetBIOS ad çözümlemesi doğru yapılandırılmışsa, istemci erişimi olan tek etiketli DNS etki alanı adları başarısız.

Active Directory etki alanı üyesi olan tek etiketli DNS etki alanı etki alanı denetleyicilerini bulmak için DNS'yi kullanacak şekilde etkinleştirmek için diğer ormanlarda adları, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. ' I tıklatınBaşlatma' ı tıklatınÇalıştırmatürüregedit[NULL]'iTamam.
 2. Bulun ve aşağıdaki alt anahtarı tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Netlogon\Parameters
 3. Bulun Ayrıntılar bölmesinde,AllowSingleLabelDnsDomaingirdi. AllowSingleLabelDnsDomaingiriş. varsa, aşağıdaki adımları izleyin:
  1. ,Düzenlememenüsü,Yeni[NULL]'iDWORD değeri.
  2. TürüAllowSingleLabelDnsDomainGirdi adı, ve sonra ENTER tuşuna basın.
 4. ÇiftAllowSingleLabelDnsDomaingirdi.
 5. ,Değer verisikutusunda, tür1[NULL]'iTamam.
 6. Çıkış Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni.
DNS istemci yapılandırması
ÖnemliBu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl açıklayan adımlar içermektedir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir.. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun.. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın.. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz.. Yedekleme ve kayıt defterini geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Yedekleme ve Windows kayıt defterini geri yükleme hakkında
Dinamik DNS kayıtları active Directory etki alanı üyeleri ve genel olarak tek etiketli DNS adı olan bir etki alanında etki alanı denetleyicilerini, etki alanının DNS adıyla eşleşen tek etiketli DNS bölgesini kaydetmeniz gerekir. Bir Active Directory orman kök etki alanının tek etiketli DNS adı varsa, bu ormandaki tüm etki alanı denetleyicileri genellikle dinamik DNS kayıtları orman kökü. DNS adıyla eşleşen tek etiketli DNS bölgesini kaydetmeniz gerekir

Varsayılan olarak, Windows tabanlı DNS istemci bilgisayarlarının, kök bölgesinin dinamik güncelleştirmelere çalışmayın "." ya da tek etiketli DNS bölgeleri. Bir tek etiketli DNS bölgesinin dinamik güncelleştirmelere denemek, Windows tabanlı DNS istemci bilgisayarları etkinleştirmek için şu adımları izleyin:
 1. ' I tıklatınBaşlatma' ı tıklatınÇalıştırmatürüregedit[NULL]'iTamam.
 2. Bulun ve aşağıdaki alt anahtarı tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Dnscache\Parameters
 3. Bulun Ayrıntılar bölmesinde,UpdateTopLevelDomainZonesgirdi. UpdateTopLevelDomainZonesgiriş. varsa, aşağıdaki adımları izleyin:
  1. ,Düzenlememenüsü,Yeni[NULL]'iDWORD değeri.
  2. TürüUpdateTopLevelDomainZonesGirdi adı, ve sonra ENTER tuşuna basın.
 4. ÇiftUpdateTopLevelDomainZonesgirdi.
 5. ,Değer verisikutusunda, tür1[NULL]'iTamam.
 6. Çıkış Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni.
Bu yapılandırma değişikliklerini uygulanacağını, tüm etki alanı denetleyicileri ve bir etki alanının üyeleri olan tek etiketli DNS adları. Tek etiketli etki alanı adına sahip bir etki alanının orman kökü, ayrı _msdcs. bölgeleri sürece bu yapılandırma değişiklikleri ormandaki tüm etki alanı denetleyicileri için uygulanması gerekenForestName_sites.ForestName_tcp.ForestName, _udp.ForestNametarafından verilmişForestNamebölge.

Değişikliklerin etkin olabilmesi yeniden bilgisayarlar yeri değiştirilen kayıt defteri girişleri.

Notları
 • Windows Server 2003 ve sonraki sürümleri, UpdateTopLevelDomainZones girdisi taşınır aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarına:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\DNSClient
 • Bir Microsoft Windows 2000 SP4 üzerinde tabanlı etki alanı denetleyicisi, bilgisayar rapor sistem olay günlüğüne aşağıdaki ad kayıt hatası UpdateTopLevelDomainZones ayarı etkinleştirilmemişse:

  Olay türü: uyarı
  Olay kaynağı: NETLOGON
  Olay kategorisi: yok
  Olay Kimliği: 5781
  Kullanıcı: yok
  Açıklama: kayıt dinamik DNS sunucusu olduğu için bir veya daha fazla DNS kaydının kaydının silinmesi yapılamadı.
  Veri: 0000: 0000232a

 • Üzerinde bir Windows 2000 SP4 tabanlı bir etki alanı denetleyicisi, ekleyebilir, sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir UpdateTopLevelDomainZones ayarı.

Yöntem 2: kullan Grup İlkesi

Etkinleştirmek için Grup İlkesi useÜst düzey etki alanı bölgelerini güncelleştirmeİlke veTek etiketli DNS adı olan bir etki alanına ev sahipliği yapan DC konumukök etki alanı kullanıcıları ve Bilgisayarları veya tüm kuruluş birimleri (OU) kapsayıcı, klasör konumu altında aşağıdaki tabloda belirtilen ilke, ana bilgisayar hesapları, üye bilgisayarlar ve etki alanı denetleyicileri etki alanı.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
İlkeKlasör konumu
Üst düzey etki alanı bölgelerini güncelleştirmeBilgisayar Yapılandırması\Yönetim Templates\Network\DNS istemcisi
Tek etiketli DNS adı olan bir etki alanına ev sahipliği yapan DC konumuBilgisayar Yapılandırması\Yönetim Templates\System\Net Logon\DC Konumlandırıcı DNS kayıtları
NotBu ilkeler desteklenen yalnızca Windows Server 2003 tabanlı bilgisayarlarda ve Windows XP tabanlı bilgisayarlar.

Bu ilkeleri etkinleştirmek için kök etki alanı kabında şu adımları izleyin:
 1. ' I tıklatınBaşlatma' ı tıklatınÇalıştırmatürügpedit.msc[NULL]'iTamam.
 2. AltındaYerel bilgisayar ilkesigenişletinBilgisayar Yapılandırması.
 3. GenişletmeYönetim Şablonları.
 4. EtkinleştirmeÜst düzey etki alanı bölgelerini güncelleştirmeilkesi. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Genişletme.
  2. ' I tıklatınDNS istemcisi.
  3. Ayrıntılar bölmesinde çift tıklatın.Üst düzey etki alanı bölgelerini güncelleştirme.
  4. ' I tıklatınEtkin.
  5. ' I tıklatınUygulama[NULL]'iTamam.
 5. EtkinleştirmeTek etiketli DNS adı olan bir etki alanına ev sahipliği yapan DC konumuilkesi. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. GenişletmeSistem.
  2. GenişletmeNet Logon.
  3. ' I tıklatınDC Konumlandırıcı DNS kayıtları.
  4. Ayrıntılar bölmesinde çift tıklatın.Tek etiketli DNS adı olan bir etki alanına ev sahipliği yapan DC konumu.
  5. ' I tıklatınEtkin.
  6. ' I tıklatınUygulama[NULL]'iTamam.
 6. Çıkış Grup İlkesi.
Yerel bilgisayar ilkesini yönetmek için Grup İlkesi Nesne Düzenleyicisi'ni kullanma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
307882Windows XP'de yerel bilgisayar ilkesini yönetme Grup İlkesi Düzenleyicisi'ni kullanma
, Windows Server 2003 tabanlı ve sonraki sürümleri DNS sunucuları, kök sunucuları yanlışlıkla oluşturulmaz olduğundan emin olun.

, Windows 2000 tabanlı DNS sunucuları, gerekebilir kök bölgeyi silmek "." DNS kayıtlarını doğru şekilde bildirilmiş olması. Kök bölgesi, DNS sunucusu hizmeti kök ipuçlarını ulaşamıyor için DNS sunucu hizmeti yüklendiğinde otomatik olarak oluşturulur. Bu sorun, Windows'un sonraki sürümlerinde giderilmiştir.

Kök sunucular DCpromo Sihirbazı tarafından oluşturulabilir. "." bölgesi varsa, bir kök sunucu oluşturulmuştur.. Düzgün çalışabilmesi ad çözümlemesi için bu bölgeyi kaldırmanız gerekebilir.
Yeni ve değiştirilmiş DNS İlkesi ayarları Windows Server 2003 ve sonraki sürümleri için
 • Üst düzey etki alanı bölgelerini güncelleştirmeilke

  Bu ilkeyi belirtilmemişse, aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarının altında bir REG_DWORD UpdateTopLevelDomainZones girdisi oluşturur:
  HKLM\Software\Policies\Microsoft\Windows NT\DNSClient
  UpdateTopLevelDomainZones için girdi değerleri şunlardır:
  • (0X1) etkin. Bir 0x1 ayarı, bilgisayarların TopLevelDomain bölgelerini güncelleştirmeye çalışabilir anlamına gelir. UpdateTopLevelDomainZones ayarı etkinleştirilmişse, diğer bir deyişle, bu ilkenin uygulandığı bilgisayarlar dinamik güncelleştirmeleri bilgisayarın, kök bölgesi. dışında güncelleştirmesi gereken kaynak kayıtları için yetkili olan herhangi bir bölgeye göndermek
  • Devre dışı (0x0). Bir 0x0 ayarı, bilgisayarların TopLevelDomain bölgelerini güncelleştirmeye izin verilmez anlamına gelir. Bu ayarı devre dışı bırakılmışsa, diğer bir deyişle, bu ilkenin uygulandığı bilgisayarlar dinamik güncelleştirmeleri bilgisayarın güncelleştirmesi gereken kaynak kayıtları için yetkili olan üst düzey etki alanlarına veya kök bölgesi için göndermeyin. Bu ayar yapılandırılmazsa, ilke hiçbir bilgisayara uygulanmaz ve bilgisayarlar kullanır yerel bir yapılandırma,.
 • PTR kayıtlarını Kaydetilke

  Yeni bir olası değer, 0x2, REG_DWORD girdisi aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarının altında eklenen RegisterReverseLookup:
  HKLM\Software\Policies\Microsoft\Windows NT\DNSClient
  RegisterReverseLookup için girdi değerleri şunlardır:
  • 0x2. "A" kaydı başarılıysa kaydet. Bilgisayarlar kaydetmeye PTR kaynak kayıtlarını yalnızca, başarıyla "A" kaynak kayıtları. ilgili kayıtlı uygulamak
  • 0x1. kaydedin. PTR kaynak kayıtlarını "A" kayıtlarını başarısı ne olursa olsun uygulamak bilgisayarı deneyin.
  • 0x0. kayıt. Bilgisayarlar hiçbir zaman kaydetmeye PTR kaynak kayıtları kayıt. uygulamak

Referanslar

Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
254680DNS ad alanı planlaması

294785Windows Server 2003'te DNS için yeni Grup ilkeleri

2002584: Varolan bir Active Directory etki alanına etki alanı denetleyicisi eklerken, DNS sunucusu rolünü seçin için

2992634: Windows Server 2008 ve Windows Server 2008 R2 DCPROMO tek etiketli DNS adları olan etki alanlarında yükseltme, uyarı

ADMT Kılavuzu: yükseltme ve Active Directory etki alanları'nı yeniden yapılandırma

Active Directory Geçiş Aracı (ADMT) Kılavuzu: yükseltme ve Active Directory etki alanları'nı yeniden yapılandırma

Active Directory Geçiş Aracı sürüm 3.1

Active Directory Geçiş Aracı sürüm 3.2

Özellikler

Makale numarası: 300684 - Last Review: 1 Temmuz 2010 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Server 2008 R2 Standard
 • Windows Server 2008 Standard
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Standard Edition (64-Bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003 R2 Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbinfo kbnetwork kbmt KB300684 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:300684

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com