"Yönetici oturum açma" iletişim kutusu altında karşılama penceresini gizli ya da "Sistem size oturum değil" iletisi görüntülenir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 300433 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Yönetici olarak oturum açma iletişim kutusunun altında karşılama penceresini AutoAdminLogon özelliği etkindir ve kullanıcı hesabı silinmiş veya eksik olduğunda gizlenmiş olabilir.

-VEYA-

Windows'da oturum aç iletişim kutusu yanlış kimlik bilgileri ile otomatik oturum açma özelliği başarısız aşağıdaki hata iletisini aldığınız sonra görüntülenebilir:
Sistem size oturum açamadı. Kullanıcı ve etki alanı adlarının doğru olmasını sağlayıp parolanızı yeniden girin. Paroladaki harfler büyük küçük harfe dikkat edilerek girilmelidir.

Neden

Otomatik oturum açma özelliği, var olmayan bir kullanıcı hesabı için otomatik olarak oturumu çalışıyor olduğundan, bu sorun oluşabilir. Ya da hesabın silinmesi veya kaldırıldı, ancak bu hesap için kayıt defteri ayarlarını hala özgünlüğünü.

Çözüm

Gizli Yönetici oturum açma iletişim kutusu ilgili sorunu gidermek için <a0></a0>, böylece bilgisayarda geçerli kimlik bilgileriyle oturum iletişim kutusu, ekranın en öne getirmek için ALT + SEKME tuşlarına basın.

Diğer bir soruna geçici bir çözüm için <a0></a0>, kaldırmak veya otomatik oturum açma özelliği için varolan bir hesap gerekmiyorsa, uygun kayıt defteri anahtarını güncelleştirir. Otomatik oturum açma</a0> özelliğinin ayarı gereksinim duymadığınız ya da otomatik oturum açma özelliğini istediğiniz şekilde değiştirmek, AutoAdminLogon = 0.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme

Bu makalede anlatılan belirtiler, aşağıdaki koşullar geçerli olduğunda oluşabilir:
  • AutoAdminLogon özelliğini, bir yönetici hesabı etkinleştirilir.
  • AutoAdminLogon özelliği ayarlı olduğu için hesabı ya da silinmiş veya yok, ancak yine de kayıt defterinde kayıt defteri ayarlarını otomatik oturum açma özelliği bu hesap için olan. Otomatik oturum açma özelliği ayarlı olduğu firmayı silmek için her belirtiler oluşabilir.
Kayıt defterini ve ayarları şunlardır:
Hkey_local_machıne\software\microsoft\windows NT\CurrentVersion\Winlogon
Computer name DefaultDomainName (REG_SZ):
DefaultUserName (REG_SZ): User name (admin)
Password DefaultPassword (REG_SZ):
<a1>AutoAdminLogon</a1> (REG_SZ): 1
(REG_DWORD) AutoLogonCount: herhangi bir (1) büyük bir değer

Özellikler

Makale numarası: 300433 - Last Review: 15 Ocak 2006 Pazar - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbprb KB300433 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:300433

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com