Sistem Geri Yükleme aracı sabit disk alanı kullanımını nasıl gerçekleştirir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 300044 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Sistem Geri Yükleme aracı sabit disk alanı kullanımı, özellikle yeri yetersiz disk alanı konuları endişeleri olan işleme biçimini açıklar.

Daha fazla bilgi

Varsayılan olarak, sistem geri yükleme sırasında Windows XP Home Edition ve Windows XP Professional Kur tamamlandığında, tüm sabit disk bölümleri etkinleştirilir. Daha az 200 megabayt (MB) sistem sürücüsündeki boş sabit disk alanı olduğunda ancak, işletim sistemi yüklendikten sonra sistem geri yükleme otomatik olarak bekletilir. Hizmetin, izleme etkinlikleri, 200 MB sabit disk alanı kullanılabilir olduğunda hemen bir sonraki Sistem boşta sırada--otomatik olarak sürdürür. Tüm bölümleri, kullanılabilir sabit disk alanı yetersiz duruma gelirse sonra Windows XP yükleme aynı davranışı bekleniyordu.

Disk alanı kullanımı veri deposu boyutunu taşıyor, ayrıca olmayan izlenen dosyaları, sistem geri yükleme her zaman sistem, veri depolama alanı sağlar. Veri deposu boyutunu, ayrılan boşluk olmayan ve her zaman etkin boyutu olarak hesaplanır olmasıdır. Boyutu verileri depolamak, örneğin, 500, 200 MB zaten kullanılıyor ve yalnızca 150 MB boş sabit disk alanı geçerli olduğundan, etkin boyuttur 350 MB (200 + 150) değil, 500 MB MB olarak yapılandırılır. Diğer bir deyişle, veri deposu boyutunu, kullanılabilir boş sabit disk alanı tarafından her zaman sınırlandırılır. Özellikle, aşağıdaki koşullar dikkat edin:
  • Belirli bir sabit diskte kalan boş disk alanı az 80 MB olduğunda, sistem geri yükleme veri deposu boyutunun yüzde 75'için basılı temizler veya en az bir geri yükleme noktası (veri deposunun yüzde 75'altında ise böyledir) temizler. Sistem Geri yükleme geri yükleme noktası oluşturmayı durdurmak. Boşta kalma süresi gibi talepleri zaman ve üzerinde bir ilk önce (FIFO) olarak alan talepleri temizleniyor tutar onay noktaları sürdürür.
  • Bir disk 50 MB'den az kalan boş disk alanı varsa, sistem geri yükleme siler verileri tamamen depolamak ve sistem geri yükleme (tutarlı Dondur) tüm sürücülerde en az disk alanı (200 MB) kadar askıya alır yeniden oluşturulur. Sonra sistem geri yükleme izleme başlatır.

    Not: 200 MB, yalnızca sistem sürücüsünde gerekiyor.
Sistem Geri yükleme, herhangi bir disk askıya, tüm disklerdeki bekletilir. Sistem Geri yükleme özellikleri kullanıcı arabirimi (UI) denetimi, askıya alınmış olarak sürücüleri gösterir. Bu davranışın nedeni, son kullanıcının açık olarak bu sürücülerini devre dışı değil, sistem geri yükleme (Dondur) bağımsız bir Askı gerçekleştirir ve daha sonra geri yükleme gerçekleştirmek, bazı sürücüler ancak diğerlerini geri, olur. Özellikle programlar sistem dışı bir sürücüye yüklüyorsanız, bu senaryonun sistem çok tutarsız bir durumda yerleştirin. Sistem Geri Yükleme askıya alınmış durumundayken başlatmaya çalışırsanız, aşağıdaki uyarı iletisini alırsınız:
Sistem Geri yükleme sürücüsü drive letter için yeterli disk alanı olmadığından askıya alınmış durumda. Sistem Geri Yükleme'yi yeniden başlatmak için <a0></a0>, en az 200 MB disk alanı boşaltın. Şimdi, daha fazla disk alanı boşaltmak için Disk Temizleme'yi başlatmak istiyor musunuz?
Bilgisayarı düşük disk alanında almaya başladığında, eşiklerini (olan 200 MB, 80 MB ve 50 MB, sırasıyla) approached gibi bilgisayarınız yetersiz veya, yetersiz disk alanı, uyarmak sistem tepsisindeki (Systray) bir pop dışarı balonu uyarısı alırsınız. Balonu tıklatırsanız, ek disk alanı boşaltmak için bir girişimde otomatik olarak Disk CleanUp yardımcı programını (DCU) başlatılır. Boşaltılan alan yeterli değilse, bu makalede aşağıdaki bölümlerde listelenen uyarı iletilerinin birini alırsınız. Bu noktada, bazı programları kaldırın ve sabit diskte daha fazla alan oluşturmak için Program Ekle/Kaldır yardımcı programını başlatma olanağı vardır.

"Yetersiz disk alanı" uyarı iletilerini alan diskleriniz düşük olur ve koruması sistem geri yükleme risk altında olduğunda disk temizleme ' alırsınız. Iletiler en 200 MB eşik yok sayıp kritik düzeyde düşük disk alanı haline gelir seçerseniz, iletileri ve yaklaşık olarak 80 MB ve 50 MB boş disk alanı uyarı iletilerini almaya devam eder.

Sistem dışı sürücülerde, uyarı, ancak ek uyarı değil DCU başlattıktan sonra alırsınız.

Balonu iletileri

Disk alanı ile ilgili çeşitli balonu iletileri alırsınız. Bu yöntemler aşağıda açıklanmaktadır.
200 MB boş disk alanı:
Yetersiz Disk Alanı

Yetersiz disk alanı, yerel disk (drive letter) çalıştırıyorsunuz. Eski veya gereksiz dosyalarınızı silerek bu sürücüde alan boşaltmak için burayı tıklatın...
80 MB ve kalan boş alan 50 MB:
Yetersiz Disk Alanı

Yerel Disk (drive letter) boş disk alanı üzerindeki doldu. Eski veya gereksiz dosyalarınızı silerek bu sürücüde alan boşaltmak için burayı tıklatın...

Uyarı iletileri

Disk alanı ile ilgili çeşitli uyarı iletileri alırsınız. Bu yöntemler aşağıda açıklanmaktadır.

Eşiği 200 MB boş disk alanı:
Windows sürücünüzde yalnızca (amount MB) boş disk alanı yok.
Sistem güvenilirlik sağlamak için Windows sürücüsünde en az bir en az 200 MB boş olması önerilir. Kullanmadığınız programları kaldırarak daha fazla disk alanı boşaltabilirsiniz.

Şimdi yapmak ister misiniz?
Eşiği 80 MB boş disk alanı:
Bilgisayarınızı Windows sürücü yalnızca (amount MB) boş disk alanı yok. Bu bir kritik düzeyde düşük disk alanı miktarıdır. En az 200 MB, bu sürücüdeki boş, sistem geri yükleme bilgisayarınız için zararlı değişiklikleri izleyemez veya geri mümkün olmayabilir. Kullanmadığınız programları kaldırarak daha fazla disk alanı boşaltabilirsiniz. Şimdi yapmak ister misiniz?
Not 80 MB boş sabit disk alanı az sistem ulaştığında ve Sistem Geri Yükleme'yi başlatmak deneyin, aşağıdaki iletiyi alırsınız:
Sistemi Geri Yükleme

(:\) Bir geri yükleme gerçekleştirmek için drive letter. Sistem sürücüsünde yeterli boş disk alanı var Lütfen en az 80 MB bu sürücüdeki disk alanı boşaltın.
Şimdi, daha fazla disk alanı boşaltmak için Disk Temizleme'yi başlatmak istiyor musunuz?
Boş alan 50 MB Eşiği:
Bilgisayarınızı Windows sürücü yalnızca (amount MB) boş disk alanı yok. Bu bir kritik düzeyde düşük disk alanı miktarıdır. Sistem Geri yükleme, bilgisayarınızdaki değişiklikleri izleme yeterli disk alanı olmadığından askıya aldı. Bu, sistem geri yükleme oluştuğunda, zararlı değişiklikleri geri almak mümkün olmayacak şekilde anlamına gelir. Sistem Geri Yükleme'yi yeniden etkinleştirmek için <a0></a0>, en az 200 MB disk alanı boşaltın. Kullanmadığınız programları kaldırarak daha fazla disk alanı boşaltabilirsiniz.
Şimdi yapmak ister misiniz?
Not Uyarı, sonraki başlatılışında, sistem geri yükleme, başlatmaya yoksayarsanız, aşağıdaki iletiyi alırsınız:
Sistem sürücüsünde (drive letter) kullanılabilir yeterli disk alanı olmadığından Sistem Geri Yükleme askıya alındı. Sistem Geri Yükleme'yi yeniden başlatmak için <a0></a0>, en az 200 MB boş disk alanı bu sürücüdeki kullanılabilir olduğundan emin olun.
Şimdi, daha fazla disk alanı boşaltmak için Disk Temizleme'yi başlatmak istiyor musunuz?
Sistem Geri Yükleme yardımcı programı hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
299904Sistem sürücüsünde yeterli disk alanı olmasına karşın Sistem Geri Yükleme yardımcı programı askıda kalabilir
295659Hizmet programı, kayıt defteri anahtarları ve değerleri için sistem geri yükleme

Özellikler

Makale numarası: 300044 - Last Review: 7 Mayıs 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB300044 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:300044

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com