Jak systém obnovit popisovače nástroje, pevného disku využití místa

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 300044 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje, jak nástroj Obnovení systému zpracovává využití místa na pevném disku, zejména pokud jsou dotyčné problémy nedostatek místa na disku.

Další informace

Ve výchozím nastavení je nástroj Obnovení systému povoleno na všech oddílech pevného disku po ukončení systému Windows XP Home Edition a instalační program systému Windows XP Professional. Však po instalaci operačního systému, nástroj Obnovení systému je automaticky pozastaven v případě, že menší než 200 megabajtů (MB) volného místa na pevném disku v systémové jednotce. Své kontrolní činnosti služby automaticky pokračovat při dalším systému nečinnosti--co nejdříve 200 MB místa na pevném disku je k dispozici. V případě všech oddílů stanou nízké k dispozici pevný-místa na disku, očekává se stejné chování po instalaci systému Windows XP.

Navíc pokud použití místa na disku zasahuje na velikost úložiště dat, se soubory nejsou sledovány například obnovení systému vždy výnosů svůj prostor úložiště dat do systému. Důvodem je, že velikost úložiště dat není vyhrazená místa a je vždy vypočteno jako účinné velikost. Například jestliže velikost úložiště dat nakonfigurován tak, aby 500 MB, jejichž 200 MB je již použit, a aktuální volného místa na pevném disku je pouze 150 MB, účinné velikost 350 MB (200 + 150), nikoli 500 MB. Jinými slovy velikost úložiště dat je omezen vždy k dispozici volného místa na pevném disku. Konkrétně Poznámka: následující podmínky:
  • Při daný pevný disk obsahuje zbývající volné místo na disku méně než 80 MB, nástroj Obnovení systému odstraní dolů na 75 procent velikosti úložiště dat nebo vymaže obnovení alespoň jeden bod (to je případ, pokud úložiště dat je již nižší než 75 procent). Nástroj Obnovení systému nepřestane vytváření bodu obnovení. Nadále vytvářet body zaškrtnutí dobu nečinnosti, časové požadavky a udržuje vyprazdňování na první, nejprve mimo základ (FIFO), jako místo požadavků.
  • Při disk má zbývající volné místo na disku méně než 50 MB, nástroj Obnovení systému vyprazdňovat data zcela ukládat a pozastaví obnovení systému na všech jednotkách (konzistentní zmrazení) až do místa na disku pro minimální (200 MB) je vytvořen znovu. Nástroj Obnovení systému poté restartuje, sledování.

    Poznámka: 200 MB je požadováno pouze systémové jednotky.
Pokud jakéhokoli disku je pozastaveno, obnovení systému pozastaven na všech discích. Pokud provádíte kontrolu systému obnovit vlastnosti uživatelské rozhraní (UI), zobrazuje jednotky, jak je pozastaveno. Důvodem tohoto chování je, že pokud nástroj Obnovení systému provede nezávislé suspenze (zmrazení) a potom provést obnovení, by obnovení některé jednotky, ale jiné ne v případě koncový uživatel není explicitně zakázat těchto jednotek. V tomto scénáři by umístěte systému v velmi nekonzistentní stav, zejména v případě, že při instalaci programů na nesystémové jednotky. Pokud se pokusíte o spuštění nástroje Obnovení systému v případě, že je v pozastavené stavu, zobrazí se následující zpráva upozornění:
Nástroj Obnovení systému se pozastavuje na jednotky drive letter, protože není k dispozici dostatek místa na disku. Chcete-li restartovat nástroj Obnovení systému, uvolnit nejméně 200 MB místa na disku. Program Vyčištění disku spustíte nyní uvolnit více místa?
Jakmile počítač získat nedostatku místa na disku, zobrazí se bublina rozbalení upozornění v systému zásobník (programu Systray), výstrahy můžete počítači je nedostatek nebo je mimo, místa na disku, jako prahové hodnoty jsou oslovená (které jsou 200 MB, 80 MB a 50 MB). Pokud klepnete na bublinu, nástroj Disk CleanUp (DCU) je automaticky spuštěna v pokus o uvolnění místa na disku další. Pokud uvolněno místo není dostatečné, zobrazí se jedna varovných zpráv uvedených v následujících částech tohoto článku. V tomto okamžiku máte možnost Chcete-li spustit nástroj Přidat nebo odebrat programy odinstalovat některé programy a vytvoření více místa na pevném disku.

Obdržíte upozornění "nedostatek místa na disku" z Vyčištění disku při disky stanou místa na nízké a obnovení systému ochrany je ohrožen. Pokud se rozhodnete ignorovat zprávy na prahová hodnota 200 MB a místa na disku se stanou kriticky nízké, je nadále přijímat zprávy a zprávy s upozorněním na přibližně 80 MB a 50 MB volného místa na disku.

Nesystémové jednotky obdržíte upozornění, ale není další varování po spuštění DCU.

Zprávy bubliny

Zobrazí různé zprávy bubliny týkající se místa na disku. Patří sem následující.
Na 200 MB volného místa na disku:
Minimum volného místa na disku

Na místní disk (drive letter) dochází místo na disku. Chcete-li uvolnit místo na disku odstraněním starých nebo nepotřebných souborů, klepněte sem...
Na 80 MB a 50 MB zbývající volné místo na disku:
Minimum volného místa na disku

Je velmi málo místa na disku na místní disk (drive letter). Chcete-li uvolnit místo na disku odstraněním starých nebo nepotřebných souborů, klepněte sem...

Výstražné zprávy

Zobrazí různé zprávy upozornění týkající se místa na disku. Patří sem následující.

Na práh 200 MB volného místa na disku:
Na jednotce se systémem Windows má pouze (amount MB) volného místa na disku k dispozici.
Je vhodné mít alespoň minimálně 200 MB volného místa na jednotce se systémem Windows k zajištění spolehlivosti systému. Můžete uvolnit ještě více místa na disku odstraněním programů, která nepodporují technologii.

Chcete nyní provést?
Na práh 80 MB volného místa na disku:
Vaše jednotka Windows má pouze (amount MB) volného místa na disku k dispozici. Toto je kriticky nízké velikost místa na disku. Pokud uvolníte alespoň 200 MB na této jednotce obnovení systému pravděpodobně nebude možné sledovat nebo vrátit zpět nebezpečné změny v počítači. Můžete uvolnit ještě více místa na disku odstraněním programů, která nepodporují technologii. Chcete nyní provést?
Poznámka: Pokud systém dosáhne méně než 80 MB volného místa na pevném disku a při pokusu o spuštění nástroje Obnovení systému, zobrazí se následující zpráva:
Nástroj Obnovení systému

Nemáte k dispozici dostatek volného místa na systémové jednotce (drive letter:\) provést obnovení. Uvolněte alespoň 80 MB místa na disku na této jednotce.
Program Vyčištění disku spustíte nyní uvolnit více místa?
Na práh 50 MB volného místa na disku:
Vaše jednotka Windows má pouze (amount MB) volného místa na disku k dispozici. Toto je kriticky nízké velikost místa na disku. Nástroj Obnovení systému pozastavil sledování změn v počítači, protože není k dispozici dostatek místa na disku. To znamená, že nástroj Obnovení systému nebude možné vrátit zpět nebezpečné změny, pokud se vyskytnou. Pokud chcete znovu aktivovat nástroj Obnovení systému, uvolněte alespoň 200 MB místa na disku. Můžete uvolnit ještě více místa na disku odstraněním programů, která nepodporují technologii.
Chcete nyní provést?
Poznámka: Pokud budete ignorovat upozornění, při příštím pokusu o spuštění nástroje Obnovení systému, zobrazí se následující zpráva:
Nástroj Obnovení systému je pozastavena, protože není dostatek místa na disku k dispozici u systémové jednotky (drive letter). Chcete-li restartovat nástroj Obnovení systému, ujistěte se, že jsou k dispozici na této jednotce alespoň 200 MB volného místa na disku.
Program Vyčištění disku spustíte nyní uvolnit více místa?
Další informace o nástroji Obnovení systému získáte v následujících článcích v databázi Microsoft Knowledge Base:
299904Nástroj Obnovení systému může být pozastaveno na systémové jednotce, že ačkoli existuje dostatek volného místa na disku
295659Klíčů a hodnot registru systému obnovit nástroj

Vlastnosti

ID článku: 300044 - Poslední aktualizace: 7. května 2007 - Revize: 2.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo KB300044 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:300044

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com