Popis NTFS dátum a čas pečiatok pre súbory a priečinky

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 299648 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje spôsob zobrazenia súborov a priečinkov, dátum a čas pečiatok (vytvorené alebo upravené) založené na súborový systém, ktorý je v použitie (TUK alebo systém súborov NTFS) a oblasť (či akcie nastala v rovnakej oblasti alebo v celej oblasti).

DALSIE INFORMACIE

Vlastnosti súboru s ohľadom na dátum a čas pečiatok

 • Ak skopírujete súbor z C:\fat16 na C:\fat16\sub, udržiava rovnaké modifikované dátum a čas, ale zmení vytvorené dátum a čas na aktuálny dátum a čas.
 • Ak premiestnite súbor z C:\fat16 C:\fat16sub, udržiava rovnaké modifikované dátum a čas a udržiava rovnaké vytvorené dátum a čas.
 • Ak kopírujete súbor z C:\fat16 D:\NTFS, udržiava rovnaké modifikované dátum a čas, ale zmení vytvorené dátum a čas na aktuálny dátum a čas.
 • Ak premiestnite súbor z C:\fat16 D:\NTFS, udržiava rovnaké modifikované dátum a čas a udržiava rovnaké vytvorené dátum a čas.
 • Ak kopírujete súbor z D:\NTFS D:\NTFS\SUB, udržiava rovnaké modifikované dátum a čas, ale zmení vytvorené dátum a čas na aktuálny dátum a čas.
 • Ak premiestnite súbor z D:\NTFS D:\NTFS\SUB, udržiava rovnaké modifikované dátum a čas a udržiava rovnaké vytvorené dátum a čas.
 • Vo všetkých príkladoch, modifikované dátum a čas súboru sa nemení vlastnosti súboru sa nezmení. Vytvorené dátum a čas zmeny súboru podľa toho, či súbor bolo skopírované alebo premiestnené.

Vlastnosti priečinka s ohľadom na dátum a čas pečiatok

 • Ak vytvoríte dve nové priečinky na oblasť NTFS nazýva D:\NTFS1 a D:\NTFS2, vytvorené a modifikované dátum a čas sú rovnaké.
 • Ak ste D:\NTFS2 priečinok premiestniť do priečinka D:\NTFS1, vytváranie D:\NTFS1\NTFS2, potom:
  1. D:\NTFS1 - vytvorený priečinok je rovnaký a modifikované pečiatka zmeny.
  2. D:\NTFS1\NTFS2 - vytvorený priečinok zmeny a upravené priečinok zostane rovnaká.
  Toto správanie sa vyskytuje, pretože aj keď ste presunuli priečinka, nový priečinok je vnímaná ako bola vytvorená v rámci priečinka D:\NTFS1 Master tabuľky súborov (MFT).
 • Ak skopírujete do D:\NTFS2 priečinka do priečinka D:\NTFS1, vytváranie D:\NTFS1\NTFS2 priečinok a priečinok D:\NTFS2 stále existuje (po so skopíruje ju):
  1. D:\NTFS1 - vytvorený priečinok je rovnaký a modifikované priečinok čas a dátum pečiatky zmeny.
  2. D:\NTFS2 - nenastanú žiadne zmeny pretože to je pôvodný priečinok.
  3. D:\NTFS1\NTFS2 - oboch vytvorený priečinok a modifikované priečinok zmení na rovnakej pečiatky, ktorý je čas presunúť.
  Toto správanie nastáva, pretože hoci ste skopírovali priečinka, nový priečinok je vnímaná ako vytvorený MFT a je uvedený nový vytvoril a upravil časovú pečiatku.

  Poznámka:: Dizajn a správanie systému súborov FAT je odlišná v súvislosti s modifikované časovej pečiatky. Na systém súborov FAT, dátumu úpravy priečinka nezmení, ak obsah priečinka zmeniť. Napríklad, ak máte D:\FAT1 a D:\FAT2 a skopírujete alebo presuniete D:\FAT2 do D:\FAT1, vytvorené a modifikované dátumom D:\FAT1 zostáva rovnaký.

Vlastnosti

ID článku: 299648 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Kľúčové slová: 
kbinfo w2000fs kbmt KB299648 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:299648

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com