Popis, datum a čas razítek pro soubory a složky NTFS

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 299648 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje způsob zobrazení souborů a složek data a časových razítek (vytvořeno nebo upraveno) založené na systému souborů (FAT nebo systém souborů NTFS) a oddíl (zda akci došlo ve stejném oddílu nebo oddílů).

Další informace

Vlastnosti souboru u data a časových razítek

 • Kopírování souboru z C:\fat16 C:\fat16\sub si udržuje stejné upravené datum a čas, ale změní datum vytvoření a čas na aktuální datum a čas.
 • Pokud přesunete soubor z C:\fat16 do C:\fat16sub, udržuje stejné upravené datum a čas a udržuje stejné datum vytvoření a čas.
 • Kopírování souboru z C:\fat16 D:\NTFS sleduje stejné upravené datum a čas, ale změní datum vytvoření a čas na aktuální datum a čas.
 • Pokud přesunete soubor z C:\fat16 do D:\NTFS, udržuje stejné upravené datum a čas a udržuje stejné datum vytvoření a čas.
 • Kopírování souboru z D:\NTFS D:\NTFS\SUB sleduje stejné upravené datum a čas, ale změní datum vytvoření a čas na aktuální datum a čas.
 • Pokud přesunete soubor z D:\NTFS do D:\NTFS\SUB, udržuje stejné upravené datum a čas a udržuje stejné datum vytvoření a čas.
 • Ve všech příkladech upravené datum a čas souboru nemění Pokud vlastnost souboru nezměnil. Vytvořené datum a čas změny souboru, v závislosti na tom, zda byl soubor zkopírována nebo přesunuta.

Vlastnosti složky pro data a časových razítek

 • Pokud vytvoříte dvě nové složky na oddílu NTFS nazvané D:\NTFS1 a D:\NTFS2, na vytvořené a upravené datum a čas jsou stejné.
 • Pokud přesunete do složky D:\NTFS2 do složky D:\NTFS1, vytváření D:\NTFS1\NTFS2, pak:
  1. D:\NTFS1 - vytvořené složky je stejný a změny změněný razítko.
  2. D:\NTFS1\NTFS2 - vytvořené složky změní a změněné složky zůstávají stejné.
  K tomuto chování dochází, protože přestože jste přesunuli složku, je nová složka hledí jako na vytváří ve složce D:\NTFS1 hlavní tabulku pro souborů (MFT).
 • Pokud zkopírujete do složky D:\NTFS2 do složky D:\NTFS1, vytváření složky D:\NTFS1\NTFS2 a D:\NTFS2 stále existuje (po s zkopírovaná):
  1. D:\NTFS1 - vytvořené složky je stejný a změněné složky změní razítko datum a čas.
  2. D:\NTFS2 - žádné změny dojít, protože je původní složky.
  3. D:\NTFS1\NTFS2 - I vytvořené složky a upravené změní na stejné razítko, je čas stěhování.
  Dochází proto, že přestože jste zkopírovali do složky, je nová složka je chápán jako vytvoření tabulky MFT a je dán nový vytvářeny a měněny časové razítko.

  Poznámka:: Návrh a chování systému souborů FAT je jiné s ohledem na upravené časové razítko. V systému souborů FAT datum změny složky nemění obsah složky změnit. Například pokud máte D:\FAT1 a D:\FAT2 a zkopírovat nebo přesunout do D:\FAT1 D:\FAT2, datum vytvoření a datum změny D:\FAT1 zůstává stejné.

Vlastnosti

ID článku: 299648 - Poslední aktualizace: 12. května 2011 - Revize: 5.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition
Klíčová slova: 
kbinfo w2000fs kbmt KB299648 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:299648

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com