Jak použít soubor služby replikace souborů a složek filtry v systému Windows 2000

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 296944 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Poznámka
Tento článek se týká systému Windows 2000. Podporu pro systém Windows 2000 končí na 13. července 2010.Windows 2000 End-of-Support Solution Center je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace v tématu Microsoft Support Lifecycle Policy.
Poznámka
Tento článek se týká systému Windows 2000. Podporu pro systém Windows 2000 končí na 13. července 2010.Windows 2000 End-of-Support Solution Center je výchozí bod pro plánování strategie přenesení ze systému Windows 2000. Další informace v tématu Microsoft Support Lifecycle Policy.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje způsob použití filtrů souborů a složek pro obsah, který je replikován službou replikace souborů (FRS).

FRS je replikace s více podprocesy, více hlavních modul, který nahrazuje službu replikace LAN Manager (LMREPL) Microsoft Windows NT verze 3.x a 4.0. Řadiče domény se systémem Windows 2000 a servery pomocí FRS k replikaci systémové zásady a přihlašovací skripty pro klienty se systémem Windows 2000 a starší.

FRS lze také replikovat obsah mezi servery se systémem Windows 2000, které jsou hostiteli kořenových adresářů stejné systém (DFS) souborů DFS odolné proti chybám nebo repliky podřízených uzlů.

Přehled

Filtry souboru a složky jsou spravovány atributy fRSFileFilter a fRSDirectoryFilter třídy NTFRS Replica Set. Filtry souboru a složky jsou udržovány pro každou repliku FRS, včetně následujících:
 • sysvol. Replikace Sysvol je implicitně povoleno.
 • Na kterém byla povolena replikace odolné proti chybám kořenových adresářů.
 • DFS podřízené uzly, které jsou umístěny na serverech se systémem Windows 2000 na kterém byla povolena replikace. DFS, replikace musí být povolena v modulu snap-in Správce distribuovaného systému souborů (dfsgui.msc) na každé úrovni oboru názvů DFS, která je "zálohována" podle více než jeden systémem Windows 2000 server nebo řadič domény.

Pomocí souborů DFS a složka filtry

Můžete použít filtry souborů a složek na objekty NTFRS Replica Set k zabránění replikace souborů na svazek systému Windows 2000 nebo replikované svazky DFS. Můžete definovat filtry souborů a složek ve službě Active Directory jednotlivých replik FRS. jednotlivě nebo v registru, což ovlivní všechny repliky FRS daný server hostitelem. Konečné filtr, je replika je tvořen z nastavení ve službě Active Directory a registru jako za následujících konfigurací:
Hodnota dodaná Active Directory: Ne
Hodnoty zadané v registru: Ne
Výsledný řetězec filtru je používán: výchozí filtr souboru TMP, *.bak, ~ *, žádný filtr složky

Hodnota dodaná Active Directory: Ne
Hodnoty zadané v registru: Ano
Výsledný řetězec filtru je používán: hodnota z registru

Hodnota dodaná Active Directory: Ano
Hodnoty zadané v registru: Ne
Výsledný řetězec filtru je používán: hodnota ze služby Active Directory

Hodnota dodaná Active Directory: Ano
Hodnoty zadané v registru: Ano
Výsledný řetězec filtru je používán: hodnota ze služby Active Directory a hodnotu z registru
Ve výchozím souboru hodnota filtru ve službě Active Directory nastavena na "*.tmp, *.bak, ~ *" a hodnota v registru není nastavena. Filtr složek není nastavena ve službě Active Directory nebo v registru.

Na základě konfigurace uvedené dříve v tomto článku, pokud správce chce replikovat všechny soubory v replice FRS a proto odstraní výchozí soubor filtry ve službě Active Directory, výsledná filtr, je replika vylučuje soubory s názvy, které obsahují *.tmp, *.bak, a ~ *. Pro filtr výchozí soubor není pro použití nesmí být filtr souborů ve službě Active Directory prázdné. Nastavení filtru souboru čárku (,) je dostatečná povolit všechny soubory mají být replikovány.

Spuštění příkazu ntfrsutl ds zobrazuje filtry souborů a složek, které jsou definovány na replik FRS. ve službě Active Directory. Nemusí to však být skutečné filtr, je replika. Spuštění příkazu Nastaví ntfrsutl zobrazí výsledný soubor a složku filtry na repliku FRS, které jsou vytvořeny na základě konfigurace, které jsou uvedeny výše v tomto článku.

Nastavení souborů a složek filtry na repliku FRS ve službě Active Directory

 1. Spusťte modul snap-in Uživatelé a počítače služby Active Directory.
 2. V nabídce Zobrazit ověřte, zda má Rozšířené příkazu zaškrtnutí.
 3. V levém podokně poklepejte na panel systém a potom poklepejte na Služba FRS.

Nastavení filtrů SYSVOL

 1. Klepněte pravým tlačítkem myši Domain System Volume (SYSVOL sdílená položka) a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
 2. Na kartě Replica Set filtry souborů a složek, které chcete konfigurovat.
 3. Klepněte na tlačítko OK uložte nastavení.

Nastavení filtrů repliky DFS

 1. Poklepejte na Svazku DFS a potom poklepejte na kontejner Kořen DFS.
 2. Klepněte pravým tlačítkem myši na objekt, který představuje repliky DFS, který chcete upravit a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
 3. Na kartě Replica Set filtry souborů a složek, které chcete konfigurovat.
 4. Klepněte na tlačítko OK uložte nastavení.

Pomocí položek registru

Důležité: Tento oddíl, metoda nebo úkol obsahuje kroky, které sdělit, jak upravit registr. Po nesprávné úpravě registru však mohou nastat závažné problémy. Postupujte proto pečlivě podle uvedených kroků. Pro zvýšení bezpečnosti registr zálohujte jestě před jeho úpravami. Potom můžete v případě potíží registr obnovit. Další informace o zálohování a obnovení registru naleznete následujícím článku znalostní v databáze Microsoft Knowledge Base:
322756Zálohování a obnovení registru v systému Windows

Nastavit filtry pro všechny sady replik, jejichž hostitelem souborů a složek na serveru můžete použít následující položky registru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Ntfrs\Parameters

Název: seznam filtrů vyloučení souboru
Typ: REG_SZ
Data: Názvy vyloučeny z replikace

Název: seznam filtrů Directory vyloučení
Typ: REG_SZ
Data: Názvy složek vyloučeny z replikace
Poznámka: filtry nastavené v registru musí být nastavena na všech serverech, které jsou členy tyto repliky, pokud chcete udržovat zásad konzistentní replikace mezi všechny servery.
Vlastnosti

ID článku: 296944 - Poslední aktualizace: 31. října 2006 - Revize: 2.5
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Klíčová slova: 
kbmt kbhowtomaster KB296944 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:296944

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com