Inštalácia viacerých aktualizácií alebo rýchlych opráv s jediným reštartovaním počítača

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 296861 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje inštaláciu viacnásobné okná aktualizácie produktov (napríklad, kritické aktualizácie, opravy zabezpečenia alebo rýchlych opráv) že použitie Hotfix.exe (Microsoft Windows NT 4.0) alebo Update.exe (Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP alebo Microsoft Windows Server 2003) s jediným reštartujte. Tento článok je určený pre správcov a IT profesionálov. Ste môžete nainštalovať aktualizácie produktov systému Windows, ktoré používajú Hotfix.exe alebo Update.exe buď samostatne alebo v kombinácii so systémom Windows (s alebo bez balíka service pack).

Poznámka Postup, ktorý je popísaný v tomto článku nie je práca pre aktualizácie produktov, ktoré nepoužívajú Hotfix.exe alebo Update.exe ako inštalácia program. Napríklad, program Internet Explorer aktualizácií pre systém Windows NT 4.0, Windows 2000 a Windows XP použite založené INF zariadenia namiesto Update.exe. Ako výsledok, nemôžete použiť tento postup na inštaláciu viacerých Microsoft Internet Explorer aktualizácie s jediným reštartovaním počítača na systém Windows NT 4.0, Windows 2000, alebo Systém Windows XP. Pretože aktualizácie Internet Explorer pre systém Windows Server 2003 používajú Update.exe ako inštalačný program, tento postup môžete použiť na inštaláciu im.

Ďalšie informácie o týchto témach nájdete nasledujúce Webových lokalitách spoločnosti Microsoft:

Windows 2000
Systému Microsoft Windows 2000 rýchla inštalácia a príručku nasadenia
http://Technet.Microsoft.com/en-us/library/cc750542.aspx
Systém Windows XP
Príručka pre inštaláciu a nasadenie aktualizácií pre systém Microsoft Windows XP Service Pack 2
http://Technet.Microsoft.com/en-us/library/bb457071.aspx
Systém Windows Server 2003 a Windows XP Professional x 64 Edition
Príručka pre inštaláciu a nasadenie aktualizácií pre systém Microsoft Windows Server 2003 a Windows XP 64-Bit Edition Version 2003
http://Technet.Microsoft.com/en-us/library/cc700814.aspx
Windows Server 2003 Service Pack 1
Inštalácia systému Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1 a nasadenie aktualizácií
http://technet2.Microsoft.com/windowsserver/en/library/0e02a953-aca7-4dad-b3e2-c94ea72bbc3d1033.mspx

DALSIE INFORMACIE

Aktualizácia produktu Windows (napríklad, Kritická aktualizácia, Oprava zabezpečenia alebo rýchla oprava) je súbor spustiteľné súbory (.exe), ktorý obsahuje jeden alebo viac systémové súbory, ktoré možno použiť na Windows na opravu špecifického problému. Služby technickej podpory spoločnosti Microsoft distribuuje rýchlych opráv pre zákazníkov, ktorí sú vážne postihnutý špecifický problém. Kritické aktualizácie a opravy zabezpečenia sú aktualizácie, ktoré spoločnosť Microsoft odporúča pre všetkých zákazníkov. Môžete získať kritické aktualizácie a opravy zabezpečenia z webovej lokality Windows Update, Webovú lokalitu Microsoft Update, Microsoft Download Centrovať alebo z iných Microsoft Web stránky.

Windows XP x 64 Edition aktualizácie a aktualizácie Windows Server 2003 alebo Windows XP a Windows 2000 aktualizácie, ktoré boli vytvorené po December 2002

Poznámka Ak chcete zistiť, kedy bol vytvorený aktualizáciu, zobraziť dátum zmenené na inštalačný program Update.exe alebo Hotfix.exe v aktualizácii balík.

Ak chcete nainštalovať aktualizáciu produktu Windows na jednom počítači, spustite program Aktualizácia produktu v počítači, ktorý chcete aktualizovať. Inštalácia viaceré aktualizácie produktov bez reštartovania počítača medzi každou Inštalácia, používanie /z prepínač.

Možnosti príkazového riadka pre program Update.exe.

Nasledujúca tabuľka uvádza možnosti príkazového riadka (alebo prepínače), že sa program Update.exe podporuje:
Switch Description
------ ----------- 
/f Forces other programs to close at shutdown. /n Does not back up files for removing hotfixes. /z Does not restart the computer after the installation is
		 completed. /q Uses quiet mode; no user interaction is required. /m Uses unattended Setup mode (Windows 2000). /u Uses unattended Setup mode (Windows XP). /l Lists installed hotfixes. 
Nasledujúca ukážka kódu dávkový súbor, ktorý nainštaluje viacerých produkt aktualizuje a zabezpečuje, že správne súbory sú nahradené po reštartovaní počítača.
@echo off
setlocal
set PATHTOFIXES=E:\hotfix

%PATHTOFIXES%\Q123456_w2k_sp4_x86.exe /Z /M
%PATHTOFIXES%\Q123321_w2k_sp4_x86.exe /Z /M
%PATHTOFIXES%\Q123789_w2k_sp4_x86.exe /Z /M
Poznámka QChain.exe funkčnosť je súčasťou všetkých Windows XP x 64 edícia, Windows Server 2003, Windows XP a Windows 2000 product updates, že použitie Update.exe a ktoré boli vydané od 18. mája 2001. Avšak problém existuje v aktualizácie produktov, ktoré prepustený do decembra 2002, ktoré môžu uplatniť nesprávny binárny kód na vaše počítač za určitých okolností. V marci 2003, Microsoft uviedol aktualizované verzia QChain.exe tohto problému. Pre Ďalšie informácie o tomto probléme alebo získať aktualizované Qchain.exe nástroj, kliknite na nasledovné číslo článku zobrazte článok v Microsoft Knowledge Base:
815062Nie je nainštalovaný správny súbor, keď ste reťazec viacerých rýchlych opráv

Všetky aktualizácie systému Windows NT 4.0 alebo Windows XP a Windows 2000 aktualizácie, ktoré boli vytvorené pred December 2002

Poznámka Chcete zistiť, kedy bol vytvorený aktualizácia produktu, skontrolujte Modifikované dňa inštalačný program Update.exe alebo Hotfix.exe v aktualizovať balík.

Spoločnosť Microsoft vydala nástroj príkazového riadka, ktorý je nazýva QChain.exe. S QChain.exe, správcovia systému reťazca aktualizácie spoločne. Keď reťazca aktualizácie inštalácii viacerých aktualizácií bez reštartovania počítača medzi jednotlivými inštaláciami. Bez tohto nástroja, len podporované metódou je po každej aktualizácii inštalácii reštartovať počítač. The QChain.exe nástroj má nasledujúce výhody:
 • To zvyšuje uptime pre servery, pretože počítače nie sú sa reštartoval medzi každá inštalácia aktualizácie.
 • Umožňuje rýchlejšie inštalácií viacerých aktualizácií na jeden počítač.
 • To funguje na Windows 2000 a Windows NT 4.0.
Poznámka QChain.exe funkčnosť je súčasťou všetkých systému Windows XP a Windows 2000 aktualizácií, ktoré boli vydané od 18. mája 2001, ale problém existuje v aktualizácie vydané pred decembra 2002, ktoré môžu mať za následok nesprávny binárny kód sú umiestnené v počítači za určitých okolností. V marci 2003, Microsoft uvoľnené aktualizovanú verziu QChain.exe tohto problému. Ďalšie informácie o tomto probléme alebo získať aktualizované Qchain.exe nástroj, po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
815062Nie je nainštalovaný správny súbor, keď ste reťazec viacerých rýchlych opráv

Reťazenie inštalácií aktualizácií bez QChain.exe nie je bezpečné

Pri inštalácii aktualizácií, ak súbor je zamknutý alebo použitie, je nemôže byť nahradená. V dôsledku toho je súbor umiestnený v Čakajúce súbor premenovať fronty a nahrádza po reštartovaní počítača. Tento problém sa vyskytuje v nasledujúci scenár:
 • Inštalácii aktualizácií a a b bez reštartovania počítača medzi zariadenia.
 • Obe balenia obsahovať súbor X. balík a súbor x je verzia 3; balík b súbor x je verzia 2. Verzia súboru x na počítači je verzia 1.
 • Ak je nainštalovaný balík a umiestni jeho verziu súboru X vo fronte čaká súbor premenovať.
 • Ak je nainštalovaný balík b stavia svoju verziu súboru X vo fronte čaká súbor premenovať.
 • Keď sa počítač nereštartuje, pretože balík b nebol nainštalovanú posledný, jeho verziu x je nainštalovaný (v Čakajúce súbor premenovať súbor front, posledný súbor je ten, ktorý sa používa). V dôsledku toho je verzia 2 inštalovaný namiesto verzia 3 ako môžete očakávať.

Ak predtým reťazené aktualizácie sa inštalujú bez reštartovania

Hoci tento scenár je zriedkavé, je dobré praxe na overenie že počítač obsahuje všetky opravy, ktoré si myslíte, že sú nainštalované. Overiť Tento, použite nástroj Qfecheck.exe. Ďalšie informácie o Qfecheck.exe, po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
282784Inštalácie rýchlych opráv systému Windows 2000 a Windows XP použitím nástroja Qfecheck.exe
QChain.exe čistí Čakajúce súbor premenovať Operácie kľúč databázy registry sa uistiť, že len najnovšiu verziu súbor je nainštalovaný po reštartovaní počítača.

Inštalácia viacerých aktualizácií s jediným reštartovaním počítača

 1. Spustiť Inštalátor aktualizácia s -z prepínač poveriť Inštalátora nie na reštartovanie po Inštalácia. Pridať -m Ak nechcete vyzve alebo správ prepnite (pre tichý režim) zobrazí počas inštalácie.

  Aktualizácia Inštalátora je jedným z nasledujúce programy:
  • Samorozbaľovací balík programový súbor (napríklad QNNNNNN_w2k_spx_x86_en.exe).
  • Hotfix.exe (ak ste extrahovať všetky súbory z balík).
 2. Po inštalácii všetkých rýchlych opráv, spustite QChain.exe.
 3. Reštartujte počítač.
Môžete tiež vytvoriť dávkový súbor to urobiť. Nasledujúce vzorky dávkový súbor demonštruje táto metóda:
@echo off
setlocal
set PATHTOFIXES=some path
%PATHTOFIXES%\Q123456_w2k_sp2_x86.exe -z -m
%PATHTOFIXES%\Q123321_w2k_sp2_x86.exe -z -m
%PATHTOFIXES%\Q123789_w2k_sp2_x86.exe -z -m
%PATHTOFIXES%\qchain.exe

Ako získať QChain.exe

QChain.exe funkčnosť je zahrnutá v systéme Windows XP a Windows 2000 aktualizácie, ktoré boli vydané od 18. mája 2001, ale problém existuje v aktualizácie, ktoré boli vydané pred decembra 2002, ktoré môže mať za následok zlé binárny umiestni v počítači za určitých okolností. V marci 2003, Microsoft uvoľniť aktualizovanú verziu QChain.exe tohto problému. Ďalšie informácie o tomto probléme alebo získať aktualizované Qchain.exe nástroj, po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
815062Nie je nainštalovaný správny súbor, keď ste reťazec viacerých rýchlych opráv

Syntax príkazu QChain.exe

QChain [LogFileName]
Voliteľné [LogFileName] parametra vytvorí súbor s pred a po snímku Čakajúce súbor premenovať Operácie kľúč.

Vzorku QChain.exe výstupu

----Staré informácie v databáze Registry presahujúce
Source:C:\WINNT\inf\acpi.INF
Verzia: 5.0.2183.1
Destination:d:\ntsust\testregchech\1394.INF
Verzia: 5.0.2183.1

Source:C:\WINNT\inf\adm_mult.INF
Verzia: 5.0.2184.1
Destination:d:\ntsust\testregchech\1394.INF
Verzia: 5.0.2183.1

Source:C:\WINNT\inf\banshee.INF
Verzia: 5.0.2080.1
Destination:d:\ntsust\testregchech\1394.INF
Verzia: 5.0.2183.1

----Nových informácií v databáze Registry presahujúce
Source:C:\WINNT\inf\adm_mult.INF
Verzia: 5.0.2184.1
Destination:d:\ntsust\testregchech\1394.INF
Verzia: 5.0.2183.1

Obmedzenia QChain.exe

Hoci QChain pracuje s väčšine systému Windows NT 4.0 a Windows 2000 aktualizácie, QChain.exe nemusia pracovať s aktualizáciami, ktoré obsahujú binárne súbory, ktoré sú uvedené v nasledovnom kľúči databázy registry:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\KnownDLLs
Binárne súbory (binárne súbory), ktoré sú uvedené v tomto kľúči sú načítaný v pamäti pri spustení. Keď inštalatér aktualizácia vyžaduje Funkcia GetFileVersionInfo Funkcia na binárny z tohto zoznamu, aktualizácia Inštalátora predstavuje binárny, ktoré je už načítaný namiesto z dvojzložkových, že je skutočne prítomné v cieľovom umiestnení.

Pretože binárne súbory, ktoré sú uvedené v
KnownDLLs
register kľúčových zaťaženie do pamäte pri spustení, aktualizácia Inštalátora musia nahradiť cieľové binárne s pevné binárne pred počítač reštartuje. Preto, Aktualizácia Inštalátora nevytvára nahradiť akúko?vek operáciu na premenovanie súboru binárny pri reštartovaní. Namiesto toho aktualizácia presunie súčasné binárne na dočasné umiestnenie stavia pevné binárne kde bol aktuálny binárny, a potom vytvorí Čakajúce súbor premenovať operáciu na odstránenie súčasných binárne keď počítač sa reštartuje.

QChain ovplyvňuje len Čakajúce súbor premenovať Operácie, ktoré vykonať binárne náhradné operácie. To nebude robiť nič ktoré vykonávajú operácie odstránenia s Čakajúce súbor premenovať operácií.

Všetky aktualizácie systému Windows NT 4.0 a všetky aktualizácie Windows 2000, ktoré sú staršie ako SP2 použitie Funkcia GetFileVersionInfo identifikovať verziu súboru. Ak nainštalujete dva alebo viaceré Aktualizácie systému Windows NT 4.0 alebo nesplatené SP2 Windows 2000 aktualizácie a aktualizácie obsahujú súbehu KnownDLLs, použitie QChain reťazca inštaláciu týchto aktualizácií nie skontrolujte, či je nainštalovaný najnovší verziované opraviť.

The nasledujúci scenár ukazuje, prečo QChain nesmú uviesť správne binárne systém:
 • Nainštalujete aktualizáciu balíkov a a b a ste Nereštartovať medzi zariadenia.
 • Obe balenia obsahovať Kernel32.dll, súboru, ktorý je v KnownDLLs zoznam. Balík a zahŕňa Kernel32.dll verzia 3, balík b zahŕňa Kernel32.dll verzia 2, a má počítač Kernel32.dll verzia 1 nainštalovaný.
 • Ak je nainštalovaný balík A, Funkcia GetFileVersionInfo správy, že počítač má Kernel32.dll verzia 1. Pretože balík a zahŕňa verzia 3, aktualizácia inštalátor zistí sa potreba na súbor nahradenie.
  • Aktualizácia Inštalátora presunie Kernel32.dll verzia 1 na počítači, dočasné umiestnenie a vytvára Čakajúce súbor premenovať Operácia odstrániť Kernel32.dll súbor z dočasného umiestnenia ďalší čas reštartovaní počítača.
  • Balík A Kernel32.dll verzia 3 sa skopíruje do počítač.
 • Keď sa nainštaluje balík B, Funkcia GetFileVersionInfo stále správy, nainštalované Kernel32.dll verzia 1 na počítač pretože Funkcia GetFileVersionInfo číta informácie o verzii z Kernel32.dll, ktorý je načítaný v pamäti. Balík b má verzia 2, a preto identifikuje je rýchla potreba náhrada súboru.
  • Aktualizácia Inštalátora presunie Kernel32.dll, že je teraz na počítači (balík A Kernel32.dll verzie 3) dočasné umiestnenie a vytvorí Čakajúce súbor premenovať operáciu na odstránenie (verzia 3) Kernel32.dll z dočasného umiestnenia budúci čas reštartovaní počítača.
  • Balík B Kernel32.dll verzia 2 sa skopíruje do počítač.
 • QChain beží, ale neexistujú žiadne Čakajúce súbor premenovať Operácie na nahradenie súborov a QChain preto nič nerobí.
 • Pretože balík b najviac nedávno nainštalovaný balík b Kernel32.dll verzia 2 je správne miesto v počítači. Preto, to načíta do pamäte po reštartovaní počítača. Čakajúce premenovania súboru Operácie odstrániť pôvodné Kernel32.dll verzia 1 a balík a Kernel32.dll verzia 3. V dôsledku toho má počítač teraz Kernel32.dll verzia 2 namiesto verzie 3.
Existuje post SP2 Windows 2000 opraviť kde Funkcia GetFileVersionInfo sa už nepoužíva na KnownDLLs ktoré sú načítaný v pamäti. Namiesto toho aktualizácia Inštalátora mapy súbor, ktorý je skutočne prítomné v cieľovom umiestnení a potom volá Funkcia GetFileVersionInfo pripojeným súborom. Preto môžete použiť QChain.exe reťazca post-SP2 Windows 2000 aktualizuje spolu. Keď ste tak urobili, najnovšiu verziu súbor je nainštalovaný nezávisle od poradie nainštalovaných aktualizácií.

Ak replay predchádzajúcom scenári a používať aktualizácie Windows 2000 SP2 príspevok, Rýchla oprava v balíku b mapy balík A Kernel32.dll a rozpozná verzia 3. Verzia 3 je neskorší ako balík b vlastné Kernel32.dll verzia 2. Preto, balík b nenahrádza Kernel32.dll, ktorý je na systém a balík A to Kernel32.dll verzia 3 je verzia, ktorá počítač správne používa po reštartovaní počítača.

Vlastnosti

ID článku: 296861 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows Update
 • Microsoft Update
Kľúčové slová: 
kbproductlink kbhotfixserver kbqfe kbwindowsupdatev6 kbwindowsupdatev3 kbfile kbgraphxlinkcritical kbinfo kbmt KB296861 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:296861

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com