INF: Omezená podpora pro uloženého bodu distribuovaných transakcí v SQL Server 2000 Service Pack 1

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 295027 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Při pokusu o příkazu SAVE TRANSACTION v rámci distribuované transakce, nastane následující chybová zpráva:
Chyba: 627 úroveň 16 nelze použít uložit Transaction v rámci distribuované transakce.
Chcete-li povolit přenesení aplikace od Microsoft SQL Server 6.5 při savepoints uvnitř distribuované transakce jsou používány, zavádí Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 1 příznak trasování, umožňující uloženého bodu v rámci distribuované transakce. Příznak trasování je 8599 a může být zapnuta při spuštění serveru SQL nebo v rámci jednotlivé relace (to znamená před k povolení distribuovaných transakcí pomocí příkazu BEGIN DISTRIBUOVANÉ transakce) pomocí příkazu DBCC TRACEON. Pokud je nastaven příznak trasování 8599 ON, SQL Server umožňuje použití uloženého bodu v rámci distribuované transakce.

Příznak trasování 8599 je založen nástroj přenesení pro SQL Server 6.5 aplikací a starší rozšíření, které není být vyvinuty v budoucích verzích. Aplikace, které spoléhají na příznak trasování 8599 bude využívat aktuální a všechny nové funkce distribuované transakce.

Další informace

Podpora uloženého bodu v distribuovaných transakcí v SQL Server byl odebrán Microsoft SQL Server 7.0 a je právě re-introduced v SQL 2000 Service Pack 1. Tento nový příznak trasování je právě cílem především povolit aplikace zapsány na SQL Server 6.5 používá savepoints v distribuované transakce k práci nezměněny, SQL Server 2000 a novější.

Některé nové funkce v SQL Server 7.0 a SQL Server 2000, které vyžadují distribuovaných dotazy nejsou kompatibilní s příznakem trasování 8599. Po nastavení uloženého bodu v rámci distribuované transakce jsou také zakázány všechny vzdálené operace včetně vzdálené "čtení pouze". Zakázaná operace patří:

  • Distribuované zobrazení oddílů.
  • Distribuované dotazy, které používají příkazy změny data (INSERT, UPDATE, DELETE).
  • Vzdálené uložené procedury použít příkazy změny data (INSERT, UPDATE, DELETE).
  • Dotazy, které používají příkazy OPENQUERY
  • Dotazy, které používají příkazy OPENROWSET.
Když je povolen příznak trasování 8588 Ukončit relace klienta použít předchozí operace s následující chybová zpráva:
Chyba 8526 úroveň 16: Nelze přejít vzdáleného během relace je zařazen v distribuované transakce, která má aktivní uloženého bodu.
Kromě toho plánované všechny nové funkce pro nadcházející vydání vyžadují vzdáleného přístupu nebude kompatibilní s příznakem trasování 8599.

Protože neexistuje žádná podpora bodů synchronizace z Distributed Transaction Coordinator MSDTC (Microsoft) pro distribuované transakce, uloženého bodu pro transakci DTC v jedné instanci serveru SQL automaticky nenastaví savepoints v další instance SQL Server a součásti než SQL Server, které se účastní transakci DTC. Když jste vrácení transakci DTC do uloženého bodu v jeden server, nemá automaticky vrácení zpět jiných částí stejné transakce, které nejsou na stejném serveru.

Odkazy

Další informace o použití trasování příznaky a parametry spuštění naleznete v tématech "DBCC TRACEON" a "Použití možnosti spuštění" v SQL Server 2000 Books Online.

Použít příznak trasování 8599 získat nejnovější aktualizaci service pack pro SQL Server 2000:
290211INF: Jak získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro SQL Server 2000

Vlastnosti

ID článku: 295027 - Poslední aktualizace: 29. ledna 2014 - Revize: 1.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 1
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbfix kbinfo KB295027 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:295027

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com