Ako zapnúť a použite príkaz "Spustiť ako" pri spustení programov v systéme Windows

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 294676 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.

Dôležité upozornenia pre používateľov systému Windows XP: Podporu pre tento produkt končí 8 Apríl 2014. Zabezpečiť, že obdržíte všetky dôležité aktualizácie zabezpečenia pre systém Windows, musíte inovovať na novšiu verziu ako Windows 7.

Ďalšie informácie nájdete na tejto webovej stránke spoločnosti Microsoft: Končí sa podpora pre niektoré verzie systému Windows

Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Súhrn

V systéme Microsoft Windows 2000 a Windows XP, môžete spúšťať programy ako iný používateľ než v súčasnosti-prihláseného používateľa. To urobiť v systéme Windows 2000, musí byť spustená služba RunAs a chcete urobiť v systéme Windows XP, musí byť spustená služba sekundárne prihlasovanie. RunAs a sekundárne prihlasovanie služby sú rovnaké služby, ale používajú rôzne názvy. Tento podrobný článok popisuje aktivovanie a používanie príkazu Spustiť ako na počítač so systémom Windows 2000 alebo Windows XP-bázy počítač.

Požiadavky

 • Počítač, ktorý používa verzia systému Windows 2000 alebo Windows XP.
 • Povolenia správcu v počítači.

Zapnúť službe RunAs v počítači so systémom Windows 2000, alebo služba sekundárne prihlásenie na počítač so systémom Windows XP

Aby sme umožnili služba RunAs pre vás, navštívte "Opravte to za mňaAk chcete poskytnúť spätnú väzbu alebo nahlásiť problémy s týmto riešením, prosím zanechajte komentár na " Ak chcete opraviť tento problém sami, navštívte "Ja to vyriešimAk chcete poskytnúť spätnú väzbu alebo nahlásiť problémy s týmto riešením, prosím zanechajte komentár na "

Opravte to za mňaOpraviť tento problém automaticky, kliknite na tlačidlo Fix it alebo odkaz. Kliknite na položku spustiť v <b00> </b00>súbor na stiahnutiedialógové okno a postupujte podľa krokov v opraviť ho sprievodca.


Opraviť tento problém
Microsoft Fix it 50404


Poznámky
 • Tento sprievodca môže byť iba v angličtine. Avšak, automatické opravy fungujú aj pri iných jazykových verziách systému Windows.
 • Ak nie ste na počítači, ktorý má problém, uložte Fix it riešenie na flash disk alebo CD a potom ho spustite na počítači, ktorý má problém.

Ďalej, navštívte "Prevezmite aktualizácie pre mňa, ale dovoľte mi vybrať, kedy sa ich nainštalovať.Ak chcete poskytnúť spätnú väzbu alebo nahlásiť problémy s týmto riešením, prosím zanechajte komentár na "Ja to vyriešim

V predvolenom nastavení, ktorý je potrebný na spustenie príkazu Spustiť ako je službý automaticky pri inštalácii systému Windows. Však služby môžu byť vypnuté správcom. Ak je služba deaktivovaná, môžete zapnúť službe znova. Ak to chcete urobiť, postupujte podľa nasledujúcich krokov:
 1. Prihláste sa do počítača ako správca alebo sa prihláste ako používateľ s povoleniami správcu.
 2. Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu Tento počítač a potom kliknite na položku Spravovať.
 3. V okne Správa počítača, rozbaľte služby a aplikácie uzol a potom kliknite na položku služby.
 4. Vykonajte jeden z nasledujúcich krokov, v závislosti na aký operačný systém máte:
  • Windows 2000: V table s podrobnosťami kliknite pravým tlačidlom myši služba RunAs a potom kliknite na položku Vlastnosti.
  • Windows XP: V table s podrobnosťami kliknite pravým tlačidlom myši služba Sekundárne prihlásenie , a potom kliknite na položku Vlastnosti.
 5. V dialógovom okne VlastnostiTyp spustenia nastavená na Automatické, a potom kliknite na tlačidlo Štart.
 6. Po spustení počítača služby, kliknite na tlačidlo OK zatvorte dialógové okno Vlastnosti , a potom zatvorte nástroj Správa počítača.
Službu, ktorý je potrebný na spustenie príkazu Spustiť ako je teraz beží na vašom počítači.

Použitie príkazu Spustiť ako pomocou odkazu

 1. Vyhľadajte položku odkazu. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na položku programya potom vyhľadajte položku odkazu v ponuke programy .

  Ak odkaz nie je umiestnený v priečinku programy v ponuke Štart , prejdite na správne umiestnenie odkazu.
 2. Stlačte kláves SHIFT a podržte kliknite pravým tlačidlom myši na položku odkazu, a potom kliknite na tlačidlo Spustiť ako.
 3. Vykonajte jeden z nasledujúcich krokov, v závislosti na aký operačný systém máte:
  • Windows 2000: Spustiť ako iný používateľ, zadajte Užívateľské meno, Heslo, a Domény, a potom kliknite na tlačidlo OK.
  • Windows XP: Spustiť ako, kliknite na možnosť nasledujúci používateľ , zadajte alebo vyberte Užívateľské meno, typ Heslo, a potom kliknite na tlačidlo OK.

Prevezmite aktualizácie pre mňa, ale dovoľte mi vybrať, kedy sa ich nainštalovať.

 • Kliknite na tlačidlo Ak sa problém nevyriešil, môžete Ak sa problém nevyriešil, môžete kontaktovať technickú podporu.
 • Ocenili by sme vašu spätnú väzbu. Poskytnúť spätnú väzbu alebo ohlási všetky problémy s týmto riešením, prosím zanechať komentár k "Opravte to za mňa"blog alebo nám pošlite e-mailové.

Riešenie problémov

 • Ak sa pokúsite o spustenie programu, konzoly MMC alebo položky ovládacieho panela, zo sieťového umiestnenia pomocou príkazu Spustiť ako , to podariť, ak poverenia, ktoré sa používajú na pripojenie k zdieľanému priečinku odlišujú od poverení používaných na spúšťanie programu. Poverenia, ktoré sa používajú na spustenie programu môže byť schopný získať prístup k rovnakej sieti.
 • RunAs a sekundárne prihlasovanie služby v systéme Windows 2000 akceptovať iba overenie hesla. Ak politika vyžaduje prihlásenie kartu smart card, potom Spustiť ako príkaz nebude pracovať. Overenie pomocou karty Smart card je možné pomocou príkazu Spustiť ako vo Windows XP.
 • Príkaz Spustiť ako nemôže byť použitý z LocalSystem účet v systéme Windows XP Service Pack 2.

Vlastnosti

ID článku: 294676 - Posledná kontrola: 19. júna 2014 - Revízia: 4.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
Kľúčové slová: 
kbhowto kbhowtomaster kbui kbmsifixme kbfixme kbmt KB294676 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok je preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft a možno ho opraviť prostredníctvom technológie Community Translation Framework (CTF). Microsoft ponúka strojovo preložené články, články upravené komunitou aj články preložené prekladateľmi, aby zabezpečil prístup ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo viacerých jazykoch. Strojovo preložené články aj upravené články môžu obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky. Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené neprávnym prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany našich zákazníkov. Ďalšie informácie o technológii CTF nájdete na lokalite http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/sk.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 294676

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com