Povolení a používání příkazu Spustit jako při spouštění programů v systému Windows

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 294676 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.

Chcete-li pokračovat v přijímání aktualizací zabezpečení pro systém Windows, ověřte, zda používáte systém Windows XP s aktualizací Service Pack 3 (SP3). Další informace naleznete na této webové stránce společnosti Microsoft: Končí podpora pro některé verze systému Windows

Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

V systémech Microsoft Windows 2000 a Windows XP lze spouštět programy jako jiný uživatel než ten, který je aktuálně přihlášen. Chcete-li takto postupovat v systému Windows 2000, je nutné mít spuštěnou službu RunAs. V systému Windows XP je pro tento účel nutné mít spuštěnou službu Sekundární přihlašování. Služby RunAs a Sekundární přihlašování označují stejnou službu, pouze s odlišnými názvy. Tento podrobný článek popisuje postup, jak povolit a používat příkaz Spustit jako v počítači se systémem Windows 2000 nebo Windows XP.

Požadavky

 • Počítač se systémem Windows 2000 nebo Windows XP.
 • Oprávnění správce daného počítače.

Povolení služby RunAs v počítači se systémem Windows 2000 nebo služby Sekundární přihlašování v počítači se systémem Windows XP

Chcete-li, abychom službu RunAs povolili za vás, přejděte k části Automatická oprava. Chcete-li tyto potíže vyřešit sami, přejděte k části Manuální oprava.

Automatická opravaChcete-li tyto potíže odstranit automaticky, klikněte na tlačítko nebo odkaz Opravit. V dialogovém okně Stažení souboru klikněte na položku Spustit a postupujte podle kroků v průvodci opravou.


Opravit tyto potíže
Microsoft Fix it 50404


Poznámky:
 • Tento průvodce může být k dispozici pouze v angličtině. Tato automatická oprava však funguje i pro ostatní jazykové verze systému Windows.
 • Pokud právě nejste u počítače, který má tyto potíže, můžete opravu uložit na jednotku USB Flash nebo na disk CD a spustit ji v příslušném počítači později.

Dále přejděte k části Byly potíže vyřešeny?.Manuální oprava

Ve výchozím nastavení je služba nezbytná pro spuštění příkazu Spustit jako spuštěna automaticky při instalaci systému Windows. Je však možné, že tuto službu správce zakázal. Je-li služba zakázána, můžete ji znovu povolit. Postupujte takto:
 1. Přihlaste se k počítači jako správce nebo jako uživatel s oprávněními správce.
 2. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Tento počítač a potom klepněte na příkaz Spravovat.
 3. V okně Správa počítače rozbalte položku Služby a aplikace a potom klepněte na položku Služby.
 4. Proveďte jeden z následujících kroků v závislosti na tom, který operační systém používáte:
  • Windows 2000: V podokně podrobností klepněte pravým tlačítkem myši na službu RunAs a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
  • Windows XP: V podokně podrobností klepněte pravým tlačítkem myši na službu Sekundární přihlašování a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
 5. V dialogovém okně Vlastnosti v rozevíracím seznamu Typ spouštění vyberte možnost Automaticky a potom klepněte na tlačítko Spustit.
 6. Po spuštění služby počítačem zavřete dialogové okno Vlastnosti klepnutím na tlačítko OK a potom zavřete okno Správa počítače.
Služba nutná pro spuštění příkazu Spustit jako je nyní v počítači spuštěna.

Použití příkazu Spustit jako prostřednictvím zástupce

 1. Vyhledejte položku zástupce. Klikněte na tlačítko Start, přejděte na položku Programy a pak vyhledejte zástupce v nabídce Programy.

  Pokud se zástupce nenachází ve složce Programy nabídky Start, přejděte do příslušného umístění zástupce.
 2. Stiskněte klávesu SHIFT, podržte ji a při tom klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce. Poté klepněte na příkaz Spustit jako.
 3. Proveďte jeden z následujících kroků v závislosti na tom, který operační systém používáte:
  • Windows 2000: V okně Spustit jako jiný uživatel zadejte údaje do polí Uživatelské jméno, Heslo a Doména a klepněte na tlačítko OK.
  • Windows XP: V okně Spustit jako klepněte na možnost Následující uživatel, zadejte nebo vyberte Uživatelské jméno, zadejte Heslo a klepněte na tlačítko OK.

Byly potíže vyřešeny?

 • Zkontrolujte, zda byly potíže vyřešeny. Pokud ano, v této části již pro vás nejsou žádné potřebné informace. Pokud potíže přetrvávají, můžete kontaktovat podporu.
 • Uvítáme vaše názory. Chcete-li nám sdělit svůj názor nebo nahlásit potíže s tímto řešením, uveďte poznámky v blogu Fix it for me (Automatická oprava) nebo nám odešlete e- mail.

Odstraňování potíží

 • Pokusíte-li se spustit program, například konzolu MMC nebo položku z Ovládacích panelů, ze síťového umístění pomocí příkazu Spustit jako, může spuštění selhat v případě, že jsou pověření použitá pro připojení ke sdílené síťové položce odlišná od pověření použitých ke spuštění daného programu. Pověření použitá ke spuštění programu nemusí mít přístup ke stejné sdílené síťové položce.
 • Služby RunAs a Sekundární přihlašování v systému Windows 2000 akceptují pouze ověření heslem. Pokud zásady vyžadují přihlášení pomocí čipové karty, nebude příkaz Spustit jako fungovat. Ověření pomocí čipové karty lze použít s příkazem Spustit jako v systému Windows XP.
 • Příkaz Spustit jako nelze použít pod účtem LocalSystem v systému Windows XP Service Pack 2.

Vlastnosti

ID článku: 294676 - Poslední aktualizace: 16. května 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows 2000 Server
Klíčová slova: 
kbhowto kbhowtomaster kbui kbmsifixme kbfixme KB294676

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com