Rozdiely medzi rozosielania a jednosmerového vysielania

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 291786 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Existujú dva hlavné spôsoby, že Windows Media servery zasielať údaje prehrávača Windows Media Player klientov: rozosielania a jednosmerového vysielania.

Ak vysielate žiť zvuku alebo videa môžete použiť buď rozosielania alebo jednosmerového vysielania. Vaše sieťové prostredie a ktorí sú vaše klientov určuje, aký typ vysielania by ste mali používať.

DALSIE INFORMACIE

Jednosmerového vysielania

Jednosmerového vysielania je jeden - na jedno pripojenie medzi klientom a serverom. Jednosmerového vysielania používa IP dodávky metódy ako protokol TCP (Transmission Control) a protokol UDP (User Datagram), ktoré sú relácie-založenej protokolov. Keď sa klient prehrávač Windows Media Player pripojí pomocou jednosmerového vysielania na server Windows Media, že klient má priamy vzťah k serveru. Každý jednosmerového vysielania klient, ktorý sa pripojí na server zaberá ďalšie pásma. Napríklad, ak máte 10 klientom všetky hranie 100-kilobitov za druhý (Kbps) potokov, tých klientov ako skupina sú nástupe do 1 000 Kbps. Ak máte len jeden klienta hrať prúd 100 kB/S, používa len 100 kB/S.

Rozosielanie

Rozosielanie je pravda vysielania. Rozosielanie zdroj spolieha na smerovače rozosielania pre odosielanie paketov na všetky klientske podsietí, ktoré majú klienti počúvania. Neexistuje žiadny priamy vzťah medzi klientom a serverom Windows Media. Server Windows Media vytvára súbor .nsc (NetShow kanál) pri vytváraní rozosielania stanice sa. Zvyčajne .nsc súbor je dodávaná klientovi z webového servera. Tento súbor obsahuje informácie, ktoré prehrávač Windows Media Player potrebuje počúvať pre rozosielanie. To je podobné ako ladenie do stanice na rádio. Každý klient, ktorý počúva rozosielania pridá žiadne dodatočné režijné náklady na serveri. V skutočnosti, server odošle iba jeden prúd za rozosielania stanice. Tej istej záťaže je skúsený na serveri, či iba jeden klienta alebo 1 000 klientov sú počúvania

Dôležité: Rozosielanie na internete všeobecne nie je praktické, pretože len malé časti internetu sú povolené pre rozosielanie. Rozosielanie v podnikových prostrediach, kde všetkých smerovačov sú rozosielanie môžete ušetriť docela trochu pásma.

Vlastnosti

ID článku: 291786 - Posledná kontrola: 29. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows Media Services 4.0
  • Microsoft Windows Media Services 4.1
Kľúčové slová: 
kbinfo kbmt KB291786 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:291786

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com