Rozdíly mezi jednosměrového a vícesměrového vysílání

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 291786 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Existují dva hlavní způsoby programu Windows Media Player klienti odeslat data serverů Windows Media: jednosměrového a vícesměrového vysílání.

Pokud budete vysílat živé zvuku nebo videa můžete použít vícesměrového nebo jednosměrového vysílání. Prostředí sítě a kteří jsou klienti Určuje, jaký typ vysílání, byste měli použít.

Další informace

Jednosměrové vysílání

Jednosměrové vysílání je jedno na jedno připojení mezi klientem a serverem. Jednosměrové vysílání používá metody doručení IP jako protokol TCP (Transmission Control Protocol) a User Datagram Protocol (UDP), které jsou protokoly založené na relaci. Při připojení klienta Windows Media Player, pomocí jednosměrového vysílání na serveru Windows Media, že klient má přímý vztah k serveru. Každému klientovi jednosměrového vysílání, který se připojí k serveru zabere další šířku pásma. Například pokud máte 10 klientů přehrávání všech 100kilobitů za druhé datové proudy (kB/S), ty klienty jako skupina zabírají 1000 kB/S. Pokud máte pouze jeden klient přehrávání datového proudu 100 kB/S, je používán pouze 100 kB/S.

Vícesměrové vysílání

Vícesměrové vysílání je PRAVDA vysílání. Zdroje vícesměrového vysílání využívá směrovačům podporujícím vícesměrové vysílání k předávání paketů do všech klientských podsítí, které mají klienti naslouchání. Neexistuje žádný přímý vztah mezi klienty a serverem Windows Media. Server Windows Media generuje soubor s příponou NSC (NetShow kanál), při prvním vytvoření vícesměrového vysílání stanice. Soubor s příponou NSC je obvykle doručena klientovi z webového serveru. Tento soubor obsahuje informace, které program Windows Media Player potřebuje naslouchat vysílání multicast. To je podobné do stanice na rádio a ladění. Každý klient, který naslouchá vysílání multicast přidá bez dalších nároků na výkon serveru. Ve skutečnosti, že server odesílá pouze jeden proud vícesměrového vysílání stanice. Stejné zatížení dochází na serveru, zda přijímá pouze jeden klient nebo 1 000 klientů

Důležité: Vícesměrové vysílání v síti Internet obvykle není praktické, protože pouze malé části sítě Internet je povoleno vícesměrové vysílání. Vícesměrové vysílání v podnikovém prostředí, kde jsou všechny směrovače podporující vícesměrové vysílání můžete uložit poměrně bit šířky pásma.

Vlastnosti

ID článku: 291786 - Poslední aktualizace: 12. května 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows Media Services 4.0
  • Microsoft Windows Media Services 4.1
Klíčová slova: 
kbinfo kbmt KB291786 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:291786

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com