Popis oddielu prestávky v programe Word

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 291184 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Tento článok je konsolidovaného znenia nasledujúcich predtým k dispozícii článkoch: 211723
Verzia tohto článku pre program Microsoft Word 98 je dostupná pod číslom 180917.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje typy zlomov sekcií k dispozícii v programe Word a ich použitie.

DALSIE INFORMACIE

Keď spustíte dokumentu, neexistujú žiadne zlomy sekcií pretože celý dokument sa skladá z jednej sekcie. Zlom sekcie je bod, v ktorom ukončiť jednej sekcie a začali ďalší, pretože chcete niektoré aspekt stránku formátovanie chcete zmeniť.

Môžete rozdeliť dokument do ľubovoľný počet sekcií a formát oddiel požadovaným spôsobom. V celom tomto článku, majte na pamäti, že zlom sekcie pôsobí ako vložený kód, ktorý ukladá alebo zachováva vlastnosti časti nad ňou.

Tipy pre používanie zlomov sekcií, označovať "zlom sekcie Tipy"časť tohto článku.

Oddiel a stránka vlastnosti zahŕňajú nasledujúce nastavenia:
Orientáciu strany (na výšku alebo šírku)
Okraje
Stĺpce
Číslovanie riadkov
Zvislé zarovnanie
Hlavičky & päty
Číslovanie
Veľkosť papiera
Zdroj papiera
Odporúča, aby pri práci so zlomami sekcií zapnete Zobraziť alebo skryť. Použite tento postup:
 1. Na Nástroje ponuky, kliknite na tlačidlo Možnosti, a potom kliknite na tlačidlo View kartu.
 2. Podľa Formátovacie značky, kliknutím vyberte možnosť Všetky začiarkavacie políčko.
 3. Kliknite na položku ok.

Pomocou zlomov sekcií

Ak chcete vytvoriť novú sekciu, kliknite na tlačidlo Prestávka príkaz na Vložiť ponuka. V normálnom zobrazení, program Word zobrazí dvojitá bodkovaná čiara a slová Zlom sekcie (typ zlomu sekcie) na označenie zlom sekcie a jeho typu. Riadok sa nevytlačí.

Prestávky a ich účely sú popísané v nasledujúcej tabuľke.

Type Characteristics
Next Page Word breaks the page at the section break. The new section starts on the next page. Use this section break if you want to apply different page numbers, headers and footers, orientation, vertical alignment, or paper size to the sections in the document.
Continuous Word inserts a section break and begins the new section on the same page. If the two sections have different settings for page size or orientation, the new section begins a new page even if you select Continuous. Use this section break if you want to have different column formatting or margins on the same page. If there are multiple columns in the previous section, Word balances the columns above the section break and then fills out the page with the new section.
Odd Page Word begins the new section on the next odd-numbered page. This section break is often used for chapters that begin on odd-numbered pages.

NOTE: If the section break falls on an odd-numbered page, Word leaves the intervening even-numbered page blank.
Even Page Similar to Odd Page, but Word begins the new section on the next even-numbered page.

Vložte zlom sekcie

 1. Kliknite, ak chcete začať novú sekciu.
 2. Na Vložiť ponuky, kliknite na tlačidlo Prestávka.
 3. Podľa Zlomy sekcií, vyberte možnosť, ktorá popisuje Oddiel prestávke, aby ste si chcete.
 4. Kliknite na položku ok.

Určenie typ zlomu sekcie

V programe Word, typ zlomu sekcie je uvedený na obrazovke, v zátvorky, po slovách zlom sekcie. To nie je kde vlastnosti že zlom sekcie sú uložené. Vlastnosti pre typ zlomu sekcie uvedené na obrazovke sú uložené v ďalšom zlom sekcie (ktoré môžu mať iný typ zlomu sekcie označené). Ak neexistuje žiadne ďalšie sekcie prestávka vo vašom dokumente, vlastnosti že zlom sekcie sú uložené v Posledná značka odseku dokumentu. Zlomy sekcií konať ako vložený kód ktoré ukladá alebo zachováva vlastnosti časti nad ňou.

Pre napríklad Predpokladajme, že máte jednostránkový dokument a polovica-cesta nadol stránke vám Vložiť Nepárna strana zlom sekcie, a dál do vášho dokumentu na stránku 1, môžete Vložiť Ďalšej strane zlom sekcie. V normálnom zobrazení, zobrazí sa nasledovné:
::::::::::::::::::::::Section Break (Odd Page):::::::::::::::::::::::::::::


::::::::::::::::::::::Section Break (Next Page)::::::::::::::::::::::::::::
				
Ak umiestnite kurzor nad Zlom sekcie (Nepárna strana), v stavovom riadku sa zobrazuje stranu 1 Sec 1.

Podľa Oddiel Štart, to znamená, že časti je Nová stránka. (Pozri ďalej uvedenú poznámku)

Ak umiestnite kurzor medzi Zlom sekcie (Nepárna strana) a Zlom sekcie (ďalšia strana), v stavovom riadku zobrazuje strana 3 Sec 2.

Ak umiestnite kurzor nižšie Zlom sekcie (ďalšia strana), v stavovom riadku sa zobrazuje strana 4 SEK 3. Nastavenia pre tento zlom sekcie sú uložené v poslednom odseku značka dokument (pretože neexistujú žiadne ďalšie zlomy v dokumente).

Poznámka: Ak chcete zobraziť aktuálne vlastnosti pre všetky sekcie v tomto napríklad, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na položku nad zlom sekcie, pre ktorú chcete zobraziť vlastnosti.
 2. Na Súbor ponuky, kliknite na tlačidlo Nastavenie strany, a potom kliknite na tlačidlo Rozloženie kartu.

  Oddiel Štart udáva typ zlomu sekcie, napríklad Nepárna strana.

  Nastavenia pre zlom sekcie sú uložené v zlom sekcie nižšie, ak je kurzor umiestnený, alebo ako je to znázornené na obrazovky.

  Poznámka: Zlom sekcie označené na obrazovke ako Ďalšej strane je definovaný ako Nová stránka na Rozloženie na karte Vlastnosti dialógové okno.

Ak chcete odstrániť zlom sekcie

Ďalšie informácie o odstránení a riešením problémov zlomov sekcií, kliknite na tlačidlo Program Microsoft Word Pomocníka na Pomocník ponuka, typu Zlom sekcie v Asistentovi programu Office alebo Sprievodcu odpoveďami a potom kliknite na tlačidlo Vyhľadávanie zobrazte príslušné témy.

Sekcie zlom tipy

 • Môžete uložiť zlom sekcie a formátovanie obsahuje ako položku automatického textu pre budúce použitie.
 • Môžete kopírovať formátovanie skopírovaním časti sekcie prestávky v normálnom zobrazení. Pri prilepovaní zlom sekcie do nového umiestnenia, text nad zlom sekcie preberá formátovanie obsiahnuté v sekcii zlom.

  Pri kopírovaní výber, ktorý obsahuje zlom sekcie a prilepí do dokumentu programu Word text nad zlom sekcie predpokladá oddiel úrovni formátovanie prilepeného zlomom.

  Toto správanie sa vyskytne, ak kopírujete posledná značka odseku a prilepiť do dokumentu, pretože posledná značka odseku je implicitné zlomom.

  Pre napríklad, ak vložíte priebežným zlomom v doklade, v sekcii vyššie sekcii vložený zlom je nepretržitý a nižšie uvedenej časti je New Stránku.

  Podobne, ak odstránite zlom sekcie, text ktorý pred zlomom sa stane súčasťou nasledujúcej časti, a to preberá formátovanie tejto sekcie. Nasledujúci príklad, pomocou dve časti dokumentu, ilustruje tento koncept:
  Oddiel 1 formátovaný pre tri stĺpce a neobsahuje žiadne hlavičky alebo päty. Oddiel 2 formátovaná pre dva stĺpce a obsahuje pätu. Ak odstránite zlom sekcie medzi dvoma sekciami, Word formátuje celého dokumentu, dva stĺpce a umiestni zápätie na každej stránke.
  Poznámky

  Úroveň formátovanie sekcie obsahuje hlavičky a päty, Začiatok sekcie stĺpce, nastavenie, čísla riadkov, okraje, veľkosť papiera, zdroj papiera a orientáciu a zvislé zarovnanie.

  Keď vyberiete text kopírovať a Prilepiť, pamätajte, že kopírujete úroveň formátovanie, keď ste obsahovať zlom sekcie alebo posledný odsek známku vo výbere. Ak ste kopírovanie výberu, ktorý neobsahuje zlom sekcie alebo poslednom odseku nie je ovplyvnené známky, sekcie rozloženia formátovanie pri prilepovaní výber.
 • Môžete zmeniť typ zlomu sekcie bez odstránenia súčasné zlom sekcie podľa nasledovného:
  1. Miesto vloženia bodu do časti ktoré ste chcete zmeniť.
  2. Na Súbor ponuky, kliknite na tlačidlo Nastavenie strany.
  3. Kliknite na Rozloženie kartu.
  4. Podľa Oddiel Štart, vyberte typ sekcie a potom kliknite ok.
Ďalšie informácie o zlomoch, po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
238124Priebežný zlom sekcie sa stáva ďalší zlom v krajině
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 291184 - Posledná kontrola: 29. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Word 2002 Standard Edition
 • Microsoft Word 2000 Standard Edition
 • Microsoft Word 97 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbinfo kbhowto kbmt KB291184 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:291184

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com