Windows 2000 ortamında MSDTC hizmeti kümelenmiş kaynak olarak nasıl yüklenir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 290624 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Küme sunucusu Windows 2000 Advanced Server yükleyin ve ınternet ınformation Services (IIS) veya SQL Server yapılandırma sonra Microsoft Dağıtılmış işlem Düzenleyicisi (MSDTC), bir küme örnek olarak el ile yüklemeniz gerekebilir. Varsayılan olarak, Microsoft Windows, MSDTC IP adresi kaynağı, ağ adı kaynağı ve bir disk kaynağı içeren Küme Yöneticisi'nde alfabetik olarak sıralanmış giderek ilk grubu yükler. Not Bu makalede, kümedeki birden çok paylaşılan disk olduğunu varsayar.

SQL Server kullanıcıları, aşağıdaki SQL Server belirli Microsoft Bilgi Bankası makalesi kullanmalısınız:
294209Yeniden olu?turma veya MSDTC taşıma ile yerine çalışma Clustered SQL Server kullanılır.

Daha fazla bilgi

MSDTC, Windows 2000 bir kümede yapılandırmak için şu adımları izleyin.

Microsoft kümelenmiş kaynak MSDTC çalışmasını yalnızca küme düğümlerinde destekler. MSDTC'YI bir kümede tek başına modda çalışan bir önerilen veya desteklenen bir yapılandırma değildir. Küme yerine çalışma olayında, kümelenmemiş bir kaynak üzerindeki bir MSCS küme işlemlerini artık soruna neden olan bir yapılandırma olduğundan, MSDTC kullanarak ve veri bozulması oluşabilir.
 1. Ilk grubu Küme Yöneticisi'nde küme grubudur ve bu gruptaki MSDTC yüklemek istiyorsanız, daha sonra BIR düğümde Küme Yöneticisi'ni açın ve küme grubunu seçmek için tıklatın.
 2. Küme Yöneticisi, bir grup oluşturun ve Geçici grup olarak adlandırın. Çekirdek kaynağı diski sağ tıklatın, Değiştir Gruplandır ' ı tıklatın ve sonra Temp'ı tıklatın. Bir <a0>Uyarı</a0> iletişim kutusu görüntülenir. Uyarıyı kapatmak için Evet ' i tıklatın ve sonra Evet <a0>Kaynak Taşı</a0> iletişim kutusunda tıklatın.

  Not Disk kaynağı taşımadan önce disk harfini not emin olun. Küme grubunda MSDTC yüklemek istiyorsanız, 7. adıma bakın.
 3. MSDTC yüklemek istediğiniz başka bir Küme Yöneticisi'nde herhangi bir grup varsa ve bir IP adresi kaynağı, ağ adı kaynağı ve bir disk kaynağı içeren üç kaynağı vardır, daha sonra ayrıca disk, belirli bir gruptan Geçici grup taşımanız gerekir. Şimdi, yalnızca tek bir grup IP, ağ adı ve disk gereksinimlerini karşılayan Küme Yöneticisi'nde sol yoktur. MSDTC Windows yükleyeceğiniz olmasıdır.
 4. Küme Yöneticisi'ni kapatın.
 5. BIR düğümde komut istemine yazın.

  Comclust

  komutunu yazın ve ENTER tuşuna basın. Program Comclust tamamlandıktan sonra DOS komut istemine döner.
 6. DOS komut istemini kapatın. B düğümüne taşıyın
 7. B düğümü, komut istemine yazın.

  Comclust

  komutunu yazın ve ENTER tuşuna basın. Program Comclust tamamlandıktan sonra DOS komut istemine döner.
 8. B düğümdeki komut istemini kapatın ve sonra da a düğümdeki komut istemini kapatın
 9. Çekirdek diskine ve diğer disk (adım 4), taşıdığınız Geçici grup seçmek için tıklatın ve sonra diskleri kendi özgün gruplarına dönme.
 10. Çekirdek kaynağı diski sağ tıklatın, Değiştir Gruplandır ' ı tıklatın ve sonra Küme grubu ' nu tıklatın. Bir <a0>Uyarı</a0> iletişim kutusu görüntülenir. Uyarıyı kapatmak için Evet ' i tıklatın ve sonra Evet <a0>Kaynak Taşı</a0> iletişim kutusunda tıklatın.
 11. Web veya kendi SQL Server grubu seçmek için tıklatın.
 12. MSDTC örnek çevrimiçi duruma getirin.
 13. B düğümü ve geri MSDTC her iki düğümde de doğru olarak yapılandırılmış olup olmadığını sınamak için Web veya SQL Server grubunuzun taşıyın. Etkin bir MSDTC örneği Web'iniz, SQL Server grubu içinde olması gerekir.

Referanslar

MSDTC, Windows Server 2003 kümesinde yapılandırma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
301600Microsoft Dağıtılmış İşlem Düzenleyicisi Microsoft Windows Server 2003 kümesinde nasıl yapılandırılır

Özellikler

Makale numarası: 290624 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP2
 • Microsoft Internet Information Services 5.0
 • Microsoft Cluster Server 1.1
 • Microsoft SQL Server 7.0 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbsql2005cluster kbinfo KB290624 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:290624

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com