Lync 2013'de bir ilgili kişinin şirket dışındaki bir ortamda veya başka bir ön uç havuza "Durumu bilinmiyor" durumu görüntülenir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 2898886 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Birden çok ön uç havuzları veya federasyon özelliği Microsoft Lync Server 2013 ortamında dağıtmak varsayalım. Lync 2013 farklı ön uç havuzunda veya Federasyon ortamında 100'den fazla kişi olan bir kullanıcı giriş yapar. Bu durumda, birçok kişi için bir "Durumu bilinmiyor" durumu Lync 2013'de 30 dakika içinde görüntülenir.

Not Kullanıcı anlık ileti konuşması kişilerden biri ile başlıyorsa, ilgili kişinin bulunması durumu hemen güncelleştirilir.

Neden

Lync 2013 tarafından oluşturulan abonelikleri azaltma sıra serbest çünkü bu sorun oluşur ve bu ön uç sunucusuna gönderilen yetkili imza kapalı atar.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki toplu güncelleştirmeyi yükleyin:
2825630 15.0.4551.1005 Lync 2013 güncelleştirmesinin açıklaması: 7 Kasım 2013


Önemli Bu bölümdeki adımları dikkatlice izleyin. Kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Değiştirmeden önce geri yükleme işlemi için kayıt defterini yedekleme durumda sorunlar oluşur.

Update paketi yükledikten sonra güncelleştirmeyi etkinleştirmek için şu adımları izleyin:
  1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın. Bunu yapmak için Başlat' ı türü RegeditAramaya Başla kutusuna ve sonra ENTER tuşuna basın.
  2. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Office\15.0\Lync
  3. Düzen menüsünden Yeni' nin üzerine ve sonra DWORD (32 bit) değer.
  4. Türü DisableDropTransactionOnSeqNumLimit, ve sonra Enter tuşuna basın.
  5. Düzen menüsünde, Değiştir' i tıklatın.
  6. Değer verisi kutusuna 1, sonra da Tamam' ı tıklatın.
  7. Kayıt Defteri Düzenleyicisinden çıkın.

Daha fazla bilgi

Lync 2010'da benzer bir sorun hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine bakın:
2739693 2571543 güncelleştirmesi yüklendikten Lync 2010'da kullanıcının kişilerinin durumu "Durumu bilinmiyor" olarak görüntüleniyor.

Özellikler

Makale numarası: 2898886 - Last Review: 7 Kasım 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Lync 2013
Anahtar Kelimeler: 
kbqfe kbfix kbsurveynew kbexpertisebeginner kbmt KB2898886 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 2898886

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com